Narty na Słowacji - ceny autostrad, winiety 2012

Planujesz narty na Słowacji i dojazd własnym samochodem? Sprawdź, ile zapłacisz za przejazdy po słowackich autostradach i drogach szybkiego ruchu w 2012 roku.

Opłata za przejazd słowackimi drogami obowiązuje na drogach szybkiego ruchu i autostradach.

Wysokość opłat za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu na Słowacji w roku 2012 dla pojazdów do 3,5 tony (łącznie ponad 520 km dróg):

embed

Naklejki uprawniające do przejazdu po autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach I kategorii można kupić na wszystkich stacjach benzynowych na Słowacji.

Dla samochodów osobowych z przyczepami, których całkowita masa pojazdu przekracza 3,5 tony, obowiązuje dodatkowa winieta (nakleja się na samochód ciągnący przyczepę).

Opłaty drogowe na Słowacji - kto jest zwolniony?

Z opłat drogowych po słowackich autostradach zwolnione są motocykle oraz samochody campingowe i campery powyżej 3,5 tony.

Ważna informacja dla kierowców samochodów powyżej 3,5 tony:

Od 01.01.2010 r. na Słowacji dla samochodów powyżej 3,5 tony wprowadzony został elektroniczny system poboru opłat. Dotyczy to jazdy po autostradach, drogach szybkiego ruchu oraz niektórych drogach pierwszej kategorii (łącznie 1920 km dróg).

Więcej informacji oraz aktualne mapy płatnych odcinków dróg na Słowacji dostępne są na stronach internetowych: www.ndsas.sk i www.emyto.sk.

Więcej o: