Włochy. "Ferrari na torach" - nowy, najszybszy pociąg w Europie!

Włoska spółka NTV zaprezentowała nowy pociąg Italo: jest najszybszy w Europie i nazywany jest "Ferrari na torach", bo wyglądem przypomina Ferrari. Teraz podróżując po Półwyspie Apenińskim osiągniemy maksymalną prędkość 360 km/h!

Najnowszy pociąg Italo, którego właścicielem jest włoska spółka NTV, odebrał tytuł "najszybszego pociągu w Europie" francuskiemu TGV. Francuski superszybki pociąg Train a Grand Vitesse osiąga prędkość 330 km/h, a "Ferrari na torach" aż 360 km/h, kursując od Salerno na południe od Rzymu do Turynu na północy.

Prezes koncernu Ferrari, Luca Cordero di Montezemolo, który jest również udziałowcem spółki NTV, uroczyście zainaugurował kursowanie superszybkiego pociągu .Italo. Jak zdradza spółka, budowa nowego pociągu, powstawała we współpracy z francuskim przedsiębiorstwem SNCF (Narodowe Towarzystwo Kolei Francuskich), które jest właścicielem TGV.

Ceny biletów mają zaczynać się już od 35 euro.

Czym jeszcze różni się od francuskiego konkurenta?

"Ferrari na torach" to prawdziwy luksus - jest aż 20% szerszy, co oznacza, że w środku jest więcej miejsca dla pasażerów, by ci czuli się komfortowo. Dodatkowo jest lżejszy, znacznie bardziej cichy i zużycie energii jest aż o 30% niższe niż u TGV. W pociągu ma również znajdować się... sala kinowa. Faktycznie, nie tylko ze względu na szybkość włoski .Italo zasługuje na miejsce pierwsze...

źródło: ntvspa.it, aftonbladet.se

Więcej o: