Święta i sylwester 2011. Propozycje biur podróży. Od Beskidów po Nowy Jork

Niezobowiązująco i wesoło będą witać Nowy Rok klienci biur podróży

Alba Tour

Słońce, plaże i ciepły ocean proponuje na sylwestra Alba Tour. Dla aktywnych liczne atrakcje fakultatywne. Na Mauritiusie będą to: sporty wodne, golf, zwiedzanie Port Louis, oglądanie krokodyli w ich naturalnym środowisku, konne przejażdżki, rejsy katamaranem, wizyty w replice XVIII-wiecznej przetwórni trzciny cukrowej oraz w destylarni rumu.

27 grudnia - 3 stycznia, 8139 zł.

Na Zanzibarze czeka nas: "niebieskie safari", czyli snorkeling, nurkowanie oraz rejs statkiem po zatoce Menai, spotkania ze zwierzętami w Parku Narodowym Jozani Forest, spacery po Stone Town, wizyty na plantacjach przypraw i łowienie ryb z miejscowymi rybakami.

28 grudnia - 4 stycznia, 7649 zł

W cenę wliczona jest kolacja sylwestrowa i atrakcje.

www.albatour.pl

Aslema Tours

Biuro zaprasza na sylwestrowy wypad do Portugalii. W programie m.in. zwiedzanie Lizbony, degustacja win, miasteczko Obidos słynące z czekolady i wiśniówki ginjinha, wizyta w sanktuarium maryjnym w Fatimie, wypad na Cabo da Roca, kolacja przy muzyce fado. Sylwester w restauracji Leao d'Ouro w Lizbonie, potem zabawa pod chmurką na Praça do Comércio i nocny spacer z przystankami w knajpkach - niezobowiązująco i wesoło.

29 grudnia - 3 stycznia, 669 euro + przelot (ok. 1290 zł); cena nie obejmuje popołudniowych posiłków i wstępów do zabytków.

W tym samym terminie można wybrać się do Sankt Petersburga i zwiedzić m.in. Twierdzę Pietropawłowską, Pałac Zimowy, Ermitaż i Carskie Sioło z repliką Bursztynowej Komnaty. Powitanie Nowego Roku na mieście - bez kreacji, fryzur i przygotowań.

657 euro bez przelotu (ok. 1450 zł) i niektórych posiłków.

http://aslematours.pl

Drifter Group

Trzeba się ciepło ubrać! - radzą właścicielki biura i organizatorki sylwestrowego wypadu do Nowego Jorku. Policja zamknie Times Square dla ruchu i zacznie kierować ludzi do poszczególnych sektorów już o godz. 16. Dwie godziny później rozpocznie się zabawa: występy artystyczne i muzyczne, efekty pirotechniczne i świetlne, tzw. hourly countdown, czyli odliczanie godzin do końca starego roku, odczytywanie noworocznych postanowień osób zgromadzonych na placu. Na pożegnanie 2011 r. zabrzmi piosenka "Imagine" (nie ogłoszono jeszcze wykonawcy). Tuż przed północą burmistrz Michael Bloomberg uruchomi mechanizm opuszczający kulę noworoczną, rozpocznie się odliczanie sekund. W pierwszej sekundzie Nowego Roku rozbłyśnie neon "2012" i sztuczne ognie, a na głowy posypie się konfetti. Chętni mogą spędzić sylwestra w restauracji (konieczne wcześniejsze zgłoszenie i rezerwacja). Ponadto w programie: zakupy na Piątej Alei, panorama miasta z Empire State Building, spacer po Wall Street, wizyta w Chinatown, Little Italy oraz Greenwich Village, a dla chętnych wystawy i koncert Harlem Gospel Choir. Można także na cały dzień udać się do outletów.

29 grudnia - 2 stycznia, 1800 dol. + bilet lotniczy ok. 3000 zł (dodatkowo płatne obiady i kolacje, koncert muzyki gospel oraz sylwester w restauracji).

www.driftergroup.pl

Happy Holiday Travel Duo

W programie ośmiodniowej wycieczki do Izraela znalazły się m.in.: stara i nowa Jerozolima, Jerycho, Kana Galilejska, Nazaret, Tyberiada, Kafarnaum, rejs po Jeziorze Galilejskim, Cezarea oraz Hajfa. Dwie wersje programu - jedna z sylwestrem w Tel Awiwie (na własną rękę lub płatna dodatkowo kolacja z muzyką), a druga - nad Morzem Martwym.

26 grudnia - 2 stycznia, 4299 zł bez biletów wstępu, kolacja sylwestrowa - ok. 100 dol.

Inna opcja to Goa. Plażowy program urozmaicą: rejs statkiem po rzece Mandoli oraz zwiedzanie Bombaju. Nowy Rok przywitamy podczas uroczystej kolacji.

27 grudnia - 3 stycznia, 7850 zł.

www.happyholidaytravel.com.pl

Horyzonty

Kilka dni w Beskidzie Wyspowym (baza w pensjonacie w Wiśniowej) wypełnią m.in.: piesze wycieczki na Mogielnicę i do klasztoru w Szczyrzycu oraz autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej i Suchej Beskidzkiej, wieczór kolęd i kulig. Sylwester przy ognisku. Dla chętnych wyjazd na wyciągi narciarskie na Śnieżnicy i w Koninkach (na miejscu można wypożyczyć narty i rakiety śnieżne).

28 grudnia - 1 stycznia, 830 zł (wyjazd z Krakowa, dopłata za wyjazd z Warszawy 65 zł w jedną stronę).

www.horyzonty.pl

Logos Tour

Buddyjskie świątynie i klasztory, królewskie pałace, plantacje herbaty, ogrody przypraw, schronisko dla słoni, zabiegi ajurwedyjskie, plażowanie nad Oceanem Indyjskim i... ząb Buddy w Świątyni Zęba - oto wybrane atrakcje wyjazdu na Sri Lankę. Powitanie Nowego Roku w hotelu w Sigiriyi, w programie m.in. pokazy tańców i konkurs na najlepszego tancerza.

26 grudnia - 5 stycznia, 8600 zł, sylwester w cenie.

Uczestnicy wycieczki na Hawaje będą głównie plażować, surfować i nurkować. Fakultatywnie mogą m.in.: udać się na plantacje orzechów, kawy i ananasów (z degustacją), zwiedzić Centrum Kultury Polinezyjskiej (nauka rozpalania ognia, pokazy tańców), powędrować krawędzią wulkanicznych kraterów, przepłynąć się katamaranem o zachodzie słońca czy wyskoczyć do Honolulu. Wieczór sylwestrowy pod chmurką w Waikiki Beach na wyspie Oahu: kolacja, tańce i śpiewy hawajskie i polinezyjskie, barwny korowód w tradycyjnych strojach, pieczenie potraw w piecu ziemnym, a o północy sztuczne ognie w parku przy plaży.

27 grudnia - 4 stycznia, 8950 zł, sylwester 500 zł.

http://logostour.pl

Maroko Travel

Sylwestra na pustyni z Berberami poznański touroperator organizuje na zamówienie - grupa musi liczyć minimum 12 osób. Podczas wycieczek przez Saharę (pieszych, na dromaderach i samochodami terenowymi) odkryjemy różnorodność pustynnych krajobrazów, czeka nas również zwiedzanie berberyjskich wiosek i kazb oraz plażowanie i zakupy na suku w Agadirze. Do programu można także włączyć Marrakesz i As-Sawirę. Sylwestrowa noc upłynie przy ognisku, muzyce berberyjskiej na żywo oraz rytmach europejskich. Jej dopełnieniem będzie doskonała kolacja (przysmaki kuchni berberyjskiej i polskiej), szampan, marokańskie wino i sztuczne ognie. Nocleg w tradycyjnych namiotach. Po powrocie uczestnicy dostaną w prezencie paczkę ze smakołykami.

27 grudnia - 3 stycznia lub 30 grudnia - 3 stycznia, 2510-3145 zł przy grupie 12-osobowej bez kosztów przelotu.

www.marokotravel.pl

Neckermann

Oferty sylwestrowe sprzedano ze sporym wyprzedzeniem, można liczyć już tylko na pojedyncze miejsca. Wybór jest ogromny - od wyjazdów narciarskich na Słowację po karaibskie plaże. Hotele przygotowują na tę okazję specjalne atrakcje, głównie gale połączone z uroczystą kolacją, muzyką na żywo i pokazami fajerwerków. Oto wybrane propozycje tygodniowe w hotelach 4*: Teneryfa, 2 posiłki, 3469 zł; Austria, 2 posiłki, 3371 zł; Słowacja, 2 posiłki, 2692 zł; Dominikana, all inclusive, 8119 zł; Kuba, all inclusive, od 7979 zł; Zjednoczone Emiraty Arabskie, śniadania, od 7589 zł.

www.neckermann.pl

Rainbow Tours

Sylwester w Finlandii w krainie św. Mikołaja to jedna z licznych propozycji Rainbow Tours. Oto wybrane atrakcje (niektóre płatne dodatkowo): spotkanie ze św. Mikołajem w jego wiosce, przejażdżka skuterami śnieżnymi, zaprzęgami reniferów oraz psów husky (z możliwością samodzielnego powożenia), a także wizyty na farmach tych zwierząt. Jeśli dopisze szczęście, będzie można zobaczyć zorzę polarną. Kolacja sylwestrowa w formie bufetu w restauracji hotelowej w Rovaniemi.

29 grudnia - 2 stycznia, 6039zł.

Inna propozycja to Rzym autokarem. Po drodze zatrzymujemy się w Wenecji oraz robimy zakupy w sklepach wolnocłowych w San Marino. Zwiedzamy również stolicę Włoch (m.in. Kaplica Sykstyńska, Bazylika św. Piotra, Koloseum, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Kapitol, plac Hiszpański). Bawimy się pod chmurką lub na kolacji. W Nowy Rok dla chętnych nabożeństwo noworoczne w Watykanie zakończone błogosławieństwem Urbi et Orbi.

29 grudnia - 3 stycznia, od 989zł.

www.rainbowtours.pl

Stena Line

Sylwestra na morzu organizuje Stena Line. 31 grudnia od godz. 15 do 17.30 na cumującym w Gdyni promie Stena Spirit czynne będzie spa (makijażystki, fryzjerzy, masażyści - wymagana wcześniejsza rezerwacja). Ok. godz. 18 prom wypłynie na Zatokę Gdańską. Goście będą bawić się w dwóch salach (didżej lub muzyka na żywo) - ich wystrój nawiązywać będzie do karnawału w Wenecji. W menu przysmaki kuchni włoskiej. Goście w weneckich maskach i przebraniach otrzymają 15 proc. rabatu w barach. O północy życzenia od kapitana i pokaz sztucznych ogni na pokładzie. W programie także loteria z nagrodami.

Od 619 zł/os., w cenie trzy posiłki, wino musujące, miejsce w kabinie z łazienką. Za dodatkowe 49 zł można wykupić noworoczny lunch, a za 99 zł - "Powtórkę z sylwestra", czyli dwie kolejne noce zabawy i zwiedzanie Karlskrony.

www.stenaline.pl

Triada

Biuro oferuje sylwestrowe wyjazdy do wielu europejskich stolic, m.in. do Paryża: W programie: spacer po Polach Elizejskich, wjazd na wieżę Eiffla, rejs po Sekwanie, Dzielnica Łacińska, katedra Notre Dame, Montmartre i Wersal, a w drodze powrotnej przystanek w Brukseli. Nowy Rok powitamy wraz z tysiącami paryżan na ulicach miasta. Dla chętnych kolacja przy muzyce w stylowej restauracji serwującej dania kuchni francuskiej (ślimaki, kaczka z ziemniakami, owoce morza, tarty, butelka wina na parę).

29 grudnia - 3 stycznia, 1061 zł, sylwester w restauracji - ok. 60 euro; wersja samolotowa wycieczki jest o jeden dzień krótsza i ok. 1500 zł droższa.

Kilka innych autokarowych ofert Triady: Wiedeń i Bratysława, 29 grudnia - 2 stycznia, 1095 zł; Praga, 29 grudnia - 1 stycznia, 1120 zł; Wilno, 29 grudnia - 1 stycznia, 967 zł. Sylwester w hotelu lub restauracji.

www.triada.pl

Artykuł pochodzi z "Gazeta Turystyka", sobotniego dodatku do Gazety Wyborczej

Więcej o: