"Najtańsze, plażowe wakacje w Europie" kuszą nie tylko Brytyjczyków. Piękne widoki i lazurowa woda na wyciągnięcie ręki

Chcąc uciec od ponurej, brytyjskiej pogody Anglicy decydują się na wakacyjny wyjazd właśnie tam - czytamy na łamach Mirror.co.uk. Chodzi o wybrzeże słonecznej Bułgarii, która również jest kierunkiem dla osób chcących zatrzymać większość swoich oszczędności w portfelu. Choć kraj ten w tegorocznym sezonie oblegają Brytyjczycy, Bułgaria cieszy się również popularnością wśród Polaków.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Ranking najlepszych i zarazem najtańszych miejsc na spędzenie letnich wakacji wyłoniło brytyjskie biuro podróży "LoveHolidays". Z analizy wynika, że niekwestionowanym "zwycięzcą" w tej kategorii jest właśnie Słoneczny Brzeg w Bułgarii. Ten tani kierunek last-minute został wyróżniony jako świetne miejsce na zorganizowane wakacje późnym latem. Dokonując analizy, biuro podróży zwróciło uwagę na najbardziej budżetowe oferty wczasów na swojej stronie, obowiązujące od teraz do końca września 2023 r.

Jak czytamy na łamach Mirror.co.uk, 7-dniowy zorganizowany pobyt w Bułgarii wyniesie średnio 564 funty, czyli w przeliczeniu niecałe 3 tys. zł. Z kolei za jedną osobę zapłacimy ok. 80 funtów za noc, czyli w przeliczeniu ok. 419 zł.

Najtańsze wakacje późnym latem? Biuro podróży podaje listę najlepszych kierunków last-minute

Bułgaria słynie z krajobrazów, bogatej i wielokulturowej tradycji, a także - turkusowego wybrzeża, miejscami przypominającego nawet Malediwy. W najsłynniejszym, bułgarskim kurorcie - Słonecznym Brzegu - można rozkoszować się wypoczynkiem na pięknych plażach ze złocistym piaskiem, a wieczorami przechadzać promenadą z mnóstwem sklepów, restauracji i nadmorskich barów. Ta miejscowość stanowi także gratkę dla miłośników klubowych rozrywek. W dodatku ceny w klubach i barach są znacznie niższe, niż np. na popularnej Ibizie.

Raj na ziemi znajdą tu też pasjonaci historii. W Bułgarii można zwiedzić starożytne miasto Nessebar, które wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nazywane bywa też "perłą Morza Czarnego" albo "miastem 40 cerkwi" i liczy sobie ponad 3000 lat. Jego klimat po prostu urzeka. To pejzaż starożytnej architektury domów i uliczek, malowniczych ruin i zabytków oraz pozostałości starożytnych świątyń z V wieku.

Drugie miejsce w rankingu LoveHolidays.com, dotyczącym najtańszych kierunków wakacyjnych, zajęła  Łotwa. Na trzecim znalazła się Albania, a na czwartym - Tunezja. Piąte i szóste miejsca przypadły kolejno Finlandii i Szwecji. Na siódmym miejscu brytyjskie biuro podróży wyróżniło zaś...Polskę.

Źródło: LoveHolidays.com

Więcej o: