Szukasz tanich wakacji w sierpniu? Do tych miejsc polecisz za "grosze". Lepiej się pośpieszyć!

Gdzie najlepiej wybrać się w sierpniu, aby zbytnio nie nadwyrężyć swojego budżetu? Inflacja i postępująca drożyzna dają się we znaki praktycznie wszystkim, więc warto skorzystać z tańszych opcji również w kontekście urlopu. Portal Turysci.pl, na podstawie wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych eSky.pl, sporządził zestawienie kilku najtańszych kierunków.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Oto największy samolot świata. Tak założyciel Microsoftu chce sięgnąć kosmosu

Portal Turysci.pl porównał ceny biletów lotniczych do różnych krajów w sierpniu 2023 r. Drugi miesiąc wakacji dopiero się rozpoczął, więc jest szansa, że jeszcze można będzie zaplanować krótki urlop. Nie jest zaskoczeniem, że w tym miesiącu całkiem przystępnie prezentują się ceny lotów do państw Skandynawii. Oczywiście w szukaniu niskobudżetowych połączeń lotniczych dużą rolę odgrywa lotnisko, z którego startujemy. 

Z Katowic na przykład, tanio wyjdzie nam lot do Oslo. Za jedną osobę w dwie strony zapłacimy ok. 138 złotych. Lot z Gdańska do Szwecji natomiast dla jednej osoby może kosztować zaledwie 78 złotych. W tej samej cenie można znaleźć lot do Turku w Finlandii.

Dużą popularnością cieszą się krótkie, weekendowe wypady do europejskich miast oraz kilkudniowe city breaki. Dobrą propozycją na kilkudniowe zwiedzanie jest na przykład stolica Węgier. Lot do Budapesztu możemy "złapać" już za 196 złotych - dowiadujemy się z analizy portalu. Warto również monitorować ceny lotów do Berlina, ponieważ najtańsza zaczyna się już od 155 zł. Pojawiają się również oferty tanich lotów do włoskich miast, np. Mediolanu - już za 144 zł od osoby. Z kolei do Wiednia można wyszukiwać kurs już za 143 zł od osoby.

Polacy coraz chętniej latają do Skandynawii

Przypomnijmy, że już w czerwcu br. wstępne prognozy dotyczące wakacyjnych destynacji Polaków przedstawiła linia lotnicza Ryanair. Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Managerka CEE & Baltics w Ryanair, w rozmowie z serwisem "Podróże" gazeta.pl przyznała, że bieżący sezon najprawdopodobniej nie przyniesie żadnych zaskoczeń. Nasi rodacy najczęściej wybierają bowiem słoneczną Hiszpanię, Grecję lub Chorwację.

- Największym zainteresowaniem na ten sezon letni tradycyjnie cieszą się kierunki hiszpańskie, greckie, chorwackie, oczywiście Portugalia i Włochy. Tam Polacy latają najczęściej - mówiła nam w czerwcu Alicja Wójcik-Gołębiowska. Już wtedy podkreślała, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie podróżami do krajów skandynawskich.

Niemniej jednak warto pamiętać, że ceny biletów lotniczych dynamicznie się zmieniają - dlatego warto na bieżąco śledzić serwisy tanich linii lotniczych. Poza tym, zależą one od co najmniej kilku czynników: m.in. portu lotniczego, z którego chcemy wyruszyć, zapotrzebowania sezonu i pory roku.

Źródła: Turysci.pl/eSky.pl/Podroze.gazeta.pl

Więcej o: