Nie wszystkie kraje zamknęły granice dla Rosjan. Wiadomo, dokąd pojadą na wakacje

W odpowiedzi na brutalny atak Rosji na Ukrainę, wiele państw zdecydowało się wprowadzić sankcje wobec kraju rządzonego przez Putina. Zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów nad Europą istotnie skomplikowało wakacyjne plany Rosjan. Jednak sporo popularnych podróżniczo miejsc nadal deklaruje otwartość na tamtejszych turystów.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Agresja Rosji na Ukrainę doprowadziła do sytuacji, w której wiele krajów odmawia jakiejkolwiek współpracy z okupantem. W marcu Unia Europejska zamknęła niebo dla rosyjskich samolotów, a to znacznie ograniczyło możliwości podróży Rosjan do krajów UE. W niektórych państwach otwartą deklarację nieprzyjmowania obywateli Rosji złożyli też właściciele ośrodków wypoczynkowych. 

I choć bezpośrednie loty z Rosji do popularnych turystycznych krajów można policzyć na palcach, nadal istnieją miejsca, które przyjmą Rosjan z otwartymi rękoma.

Bezpośrednie loty do dziewięciu krajów

Jak wymieniają dziennikarze Travel RBC-Ukraine dla Rosjan jest aktualnie dostępnych dziewięć krajów, do których mogą polecieć bezpośrednio ze swojego państwa. Niektóre z tych kierunków są popularne również wśród Ukraińców. Na liście znalazły się:

  • Turcja - loty regularne i czarterowe z różnych miast Federacji Rosyjskiej (Turkish Airlines, Corendon Airlines, Pegasus Airlines, Aeroflot, Red Wings, AZUR Air);
  • Egipt - bezpośrednie loty czarterowe z Moskwy i Sankt Petersburga (Egypt Air, Red Wings);
  • Katar - bezpośrednie loty do Doha (Qatar Airways);
  • Bahrajn - bezpośrednie loty lokalnych linii lotniczych Gulf Air;
  • Izrael - bezpośrednie loty rosyjskich linii lotniczych;
  • Malediwy - bezpośrednie loty Aeroflot od 13 maja;
  • Sri Lanka - regularne loty Aeroflot;
  • Serbia - bezpośrednie loty regularne, jedyna "luka powietrzna" do Europy, do kurortów śródziemnomorskich dla Rosjan (Air Serbia).

Na rosyjskich turystów czekają także Indie, ale bezpośrednie loty Aeroflotu odbywają się tylko do Delhi. Do popularnych nadmorskich kurortów jak Goa czy Kerala obywatele Rosji muszą dostać się indyjskimi lotami krajowymi.

Co ciekawe, według najnowszych sondaży, zaledwie 8 proc. Rosjan tego lata planuje zagraniczne wakacje.

Źródło: Travel RBC-Ukraine

Więcej o: