Jeziora u podnóża Alp - najpiękniejsze miejsca na udany wypoczynek dla fanów relaksu i aktywnego spędzania czasu

Odkryj bajeczne jeziora u podnóża Alp. Przekonaj się, gdzie pojechać, by wypocząć w malowniczym otoczeniu gór i czystej wody. Zobacz najpiękniejsze jeziora w Alpach i sprawdź, które z nich jest najgłębsze.

Najgłębsze jeziora w Alpach – gdzie je znajdziesz?          

Najgłębsze jeziora w Alpach to miejsca, zlokalizowane w wyjątkowo malowniczych okolicach. Najsłynniejszym z nich, jest włoskie jezioro Como, powstałe w czasie ostatniego zlodowacenia (około 11 tysięcy lat temu). Sprawdź, które z alpejskich jezior wyróżniają się największą głębokością.

Jezioro Como

Ruszając do północno-zachodniej części Lombardii, zyskasz okazję zatrzymania się nad jeziorem Como, położonym w wyjątkowo malowniczym zakątku Włoch. Trzecie co do wielkości w kraju, a zarazem najgłębsze jezioro alpejskie (najgłębszy punkt znajduje się na poziomie 410 metrów), zachwyca turystów swym pięknem i licznymi atrakcjami, znajdującymi się w jego okolicach.

 

Jezioro Maggiore

Jednym z najgłębszych alpejskich jezior jest również Maggiore, położone u podnóża Alp Lombardzkich. Jego maksymalna głębokość wynosi 372 metry. Malownicze jezioro umiejscowione jest na granicy Szwajcarii z Włochami. Na jeziorze znajduje się szereg wysp, a śródziemnomorski klimat okazuje się wyjątkowo sprzyjający dla rozwoju roślinności.

Jezioro Garda

Piękne jezioro, zlokalizowane w Północnych Włoszech, jest jednym z najczystszych i największych w kraju. Jezioro posiada głębokość maksymalną, wynoszącą 346 m. Wśród atrakcji, które można zobaczyć podczas pobytu nad malowniczym jeziorem, znajdziesz między innymi: zamek Scaligero w Malcesine, urokliwe Miasteczko Torbole z kamienistą plażą oraz Fort Garda. Nie przegap również okazji, by odwiedzić miasteczko Sirmione, w którym wznosi się XIII-wieczny zamek.

 

Jezioro Genewskie

Kolejnym, dość głębokim jeziorem (jego najgłębszy punkt znajduje się na poziomie 309 m), jest jezioro Genewskie – największe jezioro w Alpach (jego powierzchnia wynosi ponad 581 km kw.), przyciągające turystów atrakcyjną lokalizacją. W okolicach zachwycającego jeziora znajdują się liczne zabytki, muzea, winnice oraz plaże. Jezioro Genewskie jest położone na granicy Francji i Szwajcarii. Podczas wypoczynku w tym malowniczym miejscu warto odwiedzić dwa z największym miast, położone nad jeziorem: klimatyczną Genewę i pełną zabytków Lozannę.

Najpiękniejsze jeziora w Alpach: Austria

Najpiękniejsze jeziora w Alpach to malowniczo położone zbiorniki górskie, znajdujące się w Tyrolu. Marząc o wypoczynku nad czystą wodą, koniecznie odwieź "serce Alp", w którym odnajdziesz zapierające dech w piersi krajobrazy okolicznych parków narodowych.  Również w innych rejonach Austrii znajdziesz kilka ciekawych miejsc, które zwrócą uwagę miłośników żeglarstwa czy górskich wędrówek. Planując urlop w najbardziej urokliwych okolicach alpejskich jezior, nie możesz pominąć lokalizacji wymienionych niżej:

 • Jezioro Achensee: to największe jezioro w Tyrolu, położone pomiędzy pasmami Karwendel i Rofan;
 • Jezioro Attersee: jezioro zlokalizowane w austriackim powiecie Vöcklabruck, idealne miejsce dla miłośników nurkowania;
 • Jezioro Hallstättersee: znane również jako Lake Hallstatt. Jezioro zlokalizowane jest na zboczu góry, przy malowniczym miasteczku Hallstatt, określanym mianem perły Alp Salzburskich;
 • Jezioro Traunsee: najgłębsze jezioro Austrii (jego głębokość maksymalna wynosi 191 m). Nad jeziorem góruje szczyt Traunstein (1691 m n.p.m.);
 • Jezioro Weissensee: malownicze jezioro w Alpach Gailtalskich, zachwycające wyjątkowo czystą wodą. Jezioro obfituje w pstrągi, okonie i karpie;
 • Jezioro Wolfgangsee: jedno z najpopularniejszych jezior, położonych w regionie Salzkammergut. Jezioro wyróżnia się turkusową barwą wody;
 • Jezioro Zeller: jezioro polodowcowe w kraju związkowym Salzburg, stanowi idealne miejsce na urlop dla osób, które kochają aktywny wypoczynek.
 

Jeziora w Alpach warte odwiedzenia: Włochy   

Jeziora w Alpach, warte odwiedzenia, to kilka miejsc zlokalizowanych we Włoszech. Odkryj uroki otoczonego lasami jeziora Otra i zachwycającego jeziora Iseo.

Jezioro Orta

Niewielkie, polodowcowe jezioro Orta, urzeka malowniczym położeniem na terenie regionu Piemont. Zbiornik wodny, nad którym królują strzeliste Alpy, zachwyca bujną roślinnością i zabytkami, zlokalizowanymi w pobliskich miasteczkach. Na jeziorze znajdują się dwie wyspy: San Giulio i Sacro Monte.

 

Jezioro Iseo

Jezioro, położone w Alpach Lombardzkich w podalpejskiej dolinie Val Camonica, przyciąga uwagę otoczeniem majestatycznych gór i klifów. Poszukując interesującego miejsca na wypoczynek, warto zatrzymać się nad jeziorem Iseo, zlokalizowanym w pobliżu winnic i zabytkowych budynków: zamków, kościołów, kamienic. Na jeziorze znajdują się trzy wyspy: Monte Isola (największa europejska wyspa na jeziorze), Isola di San Paolo i Loreto.

Jeziora w Alpach: pozostałe jeziora, które zasługują na uwagę

Inne jeziora w Alpach, które też warto zobaczyć? Sprawdź listę pozostałych lokalizacji, idealnych na miejsce do wypoczynku:

 • Jezioro Annecy (Francja): piękne jezioro polodowcowe, zachwycające czystą wodą i malowniczymi pejzażami;
 • Jezioro Bodeńskie (Austria, Szwajcaria, Niemcy): jezioro u podnóża Alp, będące trzecim pod względem wielkości jeziorem w Europie Środkowej;
 • Jezioro Lugano (Szwajcaria i Włochy): urzekające naturalnym pięknem jezioro, zlokalizowane w Alpach Lugańskich;
 • Jezioro Bled (Słowenia): polodowcowe jezioro, określane mianem perły słoweńskiej natury, zlokalizowane w Alpach Julijskich;
 • Jezioro Konigssee (Niemcy): idealne miejsce na wypoczynek w Bawarii, położone niemal w całości na terenie Parku Narodowego Berchtesgaden.
 

Zobacz też: Wakacje w styczniu? Spędź urlop, spacerując po słonecznych plażach i odwiedź wyjątkowe, egzotyczne miejsca

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek
Więcej o: