Wakacje w grudniu: jak przechytrzyć zimę i rozkoszować się słońcem pod koniec roku?

Wakacje w grudniu to ciekawa opcja dla osób, które mają jeszcze do wykorzystania kilka dni urlopu. Ci, którzy tęsknią za słońcem i ciepłem, gdy w kraju zimno i ponuro, chętnie wyjeżdżają tam, gdzie pogoda zachęca do plażowania lub zwiedzania. Sprawdzamy, gdzie warto udać się na wakacje w grudniu.

Gdzie na wakacje w grudniu? Sprawdzamy najlepsze europejskie kierunki

Gdzie na wakacje w grudniu udać się w Europie? Jest kilka interesujących możliwości. Ciekawym wyborem będzie Madera, portugalska wyspa nazywana wyspą wiecznej wiosny. Jest to miejsce, które upodobały sobie w szczególności osoby nieprzepadające za skrajnościami pogodowymi. Różnice temperatur zimą i latem nie są tam zbyt wielkie, a w grudniu można się na Maderze spodziewać temperatury w zakresie od 19 do 21 stopni Celsjusza. Na uwagę zasługuje przede wszystkim roślinność wyspy, toteż o atrakcyjności wypoczynku na Maderze bardziej niż plażowanie stanowić będzie zwiedzanie. Wszechobecna zieleń, malownicze winnice i przepiękne widoki z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń.

MaderaMadera shutterstock/Cristian Mircea Balate

Równie interesującą opcją wakacji w grudniu jest Cypr. Choć najlepiej wybrać się tam późną jesienią lub wczesną wiosną, to i w grudniu na Cyprze może być bardzo przyjemnie. Temperatura zazwyczaj wynosi tu wówczas 18-19 stopni Celsjusza, przy czym woda w morzu osiąga identyczną ciepłotę. Takie warunki atmosferyczne sprzyjają zwiedzaniu, a także spotkaniom z flamingami.

CyprCypr Pixabay

Gdzie jest ciepło w grudniu? Wyspy Kanaryjskie lub Egipt

Planując wakacje pod koniec roku, warto wiedzieć, gdzie jest ciepło w grudniu. Jeśli nie jesteśmy fanami zbyt dalekich wycieczek, powinniśmy rozważyć wyjazd na Wyspy Kanaryjskie. By zaznać słońca i letniej pogody, nie trzeba wybierać egzotycznych kierunków. Hiszpańskie wyspy, na które można zwykle dotrzeć bezpośrednim lotem z Polski, mają do zaoferowania malownicze plaże, niezwykłe tereny przyrodnicze oraz warte zobaczenia zabytki. Biorąc pod uwagę temperatury oscylujące w granicach 24 stopni Celsjusza (przy temperaturze wody w Oceanie Atlantyckim wynoszącej ok. 20 stopni) można nastawić się na zwiedzanie bądź uprawianie sportów wodnych. Warto pamiętać, że każda z wysp jest inna, dlatego można wybrać się w te rejony ponownie, by poznać nowe atrakcje i krajobrazy.

TeneryfaTeneryfa Pixabay

Atrakcyjną ofertę mogą stanowić grudniowe wakacje w Egipcie. Ceny wycieczek w tym czasie są nad wyraz korzystne, a temperatury powietrza wahające się w granicach 20 – 23 stopni Celsjusza zachęcają do wypoczynku właśnie tutaj. Grudzień to miesiąc, w którym opady deszczu są rzadkością, zatem wakacje w grudniu w Egipcie gwarantują optymalną ilość słońca. Wyjazd do Egiptu warto rozważyć również wówczas, gdy na wakacje wybieramy się z dziećmi.

EgiptEgipt Fot. Shutterstock

Gdzie lecieć w grudniu, żeby było ciepło? Luksusowe wakacje

Zastanawiając się, gdzie lecieć w grudniu, żeby było ciepło, warto rozważyć opcję luksusową. Zjednoczone Emiraty Arabskie to niesamowity kraj, który powstał na pustyni. Tylko tu można odwiedzić najdroższy hotel świata, wjechać na najwyższy wieżowiec świata oraz zobaczyć największą fontannę świata. W grudniu temperatura powietrza oscyluje tu w granicach 25 stopni Celsjusza, woda jest nieznacznie chłodniejsza, co z pewnością zachęca do wakacyjnego wypoczynku właśnie w Emiratach Arabskich.

Zjednoczone Emiraty ArabskieZjednoczone Emiraty Arabskie Shutterstock

Osoby spragnione wypoczynku w luksusowym kurorcie mogą też rozważyć opcję wyjazdu do meksykańskiego miasta Cancun. Do złudzenia przypomina ono europejskie ośrodki turystyczne i ma charakter typowo wypoczynkowy. W kurorcie z szeroką bazą noclegową oraz rozwiniętą infrastrukturą turystyczną można oczywiście skosztować lokalnej kuchni oraz nabyć tequilę. W grudniu temperatury wynoszą tu od 24 do 29 stopni Celsjusza, nie brakuje też słońca. Podobne warunki pogodowe można znaleźć też w Kambodży, gdzie w grudniu trwa pora sucha – idealna dla turystów.

cancuncancun fot. shutterstock

Ciepłe miejsca: wakacje w grudniu dla każdego

Jakie jeszcze ciepłe miejsca wybrać na wakacje w grudniu? Coraz większą popularnością cieszy się Zanzibar. Przyciąga turystów wspaniałym wybrzeżem, przepięknymi rafami koralowymi oraz atrakcyjną bazą noclegową. Zwłaszcza miłośnicy nurkowania będą czuli się tu jak w niebie. Zanzibar rozpieszcza także temperaturami od 26 do 30 stopni Celsjusza. Wskazaniami termometrów w granicach od 28 do 30 stopni Celsjusza kusi także Goa. Szczyt sezonu turystycznego w tym regionie Indii przypada właśnie na początek grudnia.

Goa to jedno z piękniejszych miejsc w IndiachGoa to jedno z piękniejszych miejsc w Indiach istock

Na wakacje w grudniu warto też wybrać egzotyczne kierunki. Gorące słońce ogrzewa ciała turystów na Karaibach. Wyjeżdżając na Barbados, Dominikanę czy Kubę można spodziewać się temperatur w okolicach 30 stopni Celsjusza. Podobne temperatury, a ponadto wakacje pod palmami i kąpiel w temperaturze 29 stopni, ma do zaoferowania Tajlandia. Jeśli dodać do tego lokalną kuchnię, rajskie zakątki oraz niezwykłe zabytki, wyjazd do Tajlandii może pozostać w pamięci na długo.

DominikanaDominikana Fot. Shutterstock

Zobacz też: Najmniejsze kościoły na świecie - te niewielkie świątynie warto zobaczyć

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym
Więcej o: