Wakacje w styczniu? Spędź urlop, spacerując po słonecznych plażach i odwiedź wyjątkowe, egzotyczne miejsca

Wakacje w styczniu, spędzone w ciepłych krajach, pozwolą Ci zapomnieć o chłodzie, dając okazję do nacieszenia oczu rajskimi plażami i lazurową wodą. Przeżyj wyjątkową przygodę, rozkoszując się przepięknymi widokami. Sprawdź, jakie wakacyjne kierunki warto wybrać zimą.

Gdzie jest ciepło w styczniu? Niezapomniany urlop w Afryce

Gdzie jest ciepło w styczniu? Osoby, chcące zapomnieć o chłodzie, mogą obrać na cel swojej podróży Afrykę. Jednym z najczęściej obieranych kierunków podróży jest Egipt, uwodzący turystów swym tajemniczym klimatem. W styczniu temperatura w tym kraju osiąga do 22°C w ciągu dnia. Decydując się na zimowe wakacje w Egipcie, warto wybrać się do Sharm El Sheikh bądź równie chętnie odwiedzanej Hurghady. Kolejnym afrykańskim krajem, dającym okazję do przeżycia niezapomnianego wypoczynku, jest Maroko. W ciągu dnia możemy liczyć tam na temperaturę około 15°C, a nawet 20°C – im bliżej regionów, znajdujących się na południu, tym cieplej. Poszukując miejsc, idealnych na wakacje w zimie, warto również wybrać się do Kenii, w której temperatura w styczniu osiąga nawet do 32°C. Decydując się na urlop w tym kraju, zobaczysz zachwycające, afrykańskie zwierzęta i zyskasz okazję do przeżycia niezapomnianego safari. Wypoczniesz także na plażach, które urzekną Cię białym kolorem piasku. Inne egzotyczne miejsce, idealne na zimowe wakacje w Afryce? Odkryj urok egzotycznego Zanzibaru! Korzystając z ofert kurortów hotelowych, zyskasz okazję do rozkoszowania się widokiem białych, piaszczystych plaż i błękitnej wody. Zachwyć się urokami Tanzanii i korzystaj ze słonecznych miejsc, gdzie temperatura wynosi do 30°C w ciągu dnia i 20°C w nocy.

ZanzibarZanzibar fot. Pixabay

Ciepłe miejsca na wakacje w styczniu? Poczuj klimat egzotycznej Azji Południowo-Wschodniej

Ciepłe miejsca na wakacje w styczniu to także zachwycające kraje Azji Południowo-Wschodniej. Pozwól sobie na spędzenie urlopu w wyjątkowo gorącym klimacie, odkrywając przy tym tajemnice egzotycznych, zachwycających państw. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić w czasie zimy, jest Sri Lanka. W państwie, położonym na wyspie Cejlon, będącej jedną z największych wysp Oceanu Indyjskiego, będziesz korzystać z uroków egzotycznych wakacji, ciesząc się temperaturą, która w styczniu potrafi dochodzić do 30°C. Kolejnym z miejsc, mogących okazać się idealnym celem wakacyjnej podróży w czasie zimy, jest niezwykła Tajlandia. Państwo, położone w południowo-wschodniej Azji, cieszy się dużą popularnością wśród turystów, którzy w styczniu mogą spodziewać się tam temperatur, wahających się między 20°C a 32°C. Marząc o pełnych słońca wakacjach w czasie zimy, zastanów się nad wypoczynkiem na bajecznych Malediwach, oferujących wspaniałe warunki do plażowania. Poczuj egzotyczny klimat kraju, znanego z piaszczystych plaż i morza, czarującego lazurową barwą. Oprócz kąpieli w ciepłym morzu i opalania się, będziesz mógł spróbować tam swoich sił w sportach wodnych czy skusić się na przeżywanie niezapomnianych chwil podczas nurkowania i podziwiania rafy koralowej. W styczniu na Malediwach będziesz cieszyć się słoneczną pogodą i temperaturą, osiągającą do 30°C.

malediwymalediwy shutterstock

Gdzie lecieć w styczniu, żeby było ciepło? Wypoczynek marzeń w Ameryce

Gdzie lecieć w styczniu, żeby było ciepło? Wymarzonym miejscem na wypoczynek w środku zimy jest gorąca Ameryka Południowa i Środkowa. Jeżeli chcesz wypocząć w cieniu palm, rozkoszując się wspaniałymi drinkami i ciesząc wyjątkowymi widokami egzotycznej roślinności, Twoje serce podbije gorąca Dominikana. W styczniu temperatura w ciągu dnia dochodzi tam do 29°C. Kolejnym miejscem w Ameryce, chętnie wybieranym jako punkt podróży zimowych wakacji, jest upalna Kuba. Wybierając urlop w tym wyspiarskim państwie, będziesz mógł spędzać niezapomniane chwile na rajskich plażach, korzystać z uroków luksusowych hoteli i cieszyć się tropikalnymi krajobrazami, korzystając przy tym z pięknej pogody i wysokiej temperatury, wynoszącej około 26-27°C.

Gdzie na wakacje w styczniu? Ciepłe kraje w Europie

Gdzie na wakacje w styczniu? Poszukując słońca i wyższych temperatur, możesz odwiedzić niektóre z krajów w Europie. Zaplanuj udany wypoczynek bez konieczności odległych podróży w bardziej egzotyczne miejsca. Zimowe wakacje w Portugalii, Hiszpanii (miasta położone na południu), bądź Grecji (Ateny) dadzą Ci okazję do spędzenia miłych chwil i pozwolą cieszyć się temperaturą, wahającą się między 16 a 12 stopniami Celsjusza. Podczas urlopu w europejskich krajach będziesz mógł odkrywać wspaniałe zabytki, zwiedzać muzea, korzystać z licznych atrakcji i odkrywać niezwykłe potrawy.

Chcąc korzystać z jak najlepszej pogody, zdecyduj się na wypoczynek na jednej z chętnie odwiedzanych wysp – Cyprze, Maderze, Krecie, Rodos czy Fuerteventurze.

Widok na MaderęWidok na Maderę fot. Shutterstock

Zobacz też: Wakacje w marcu. Gdzie wybrać się na rajski wypoczynek, kiedy u nas wciąż panuje zima?

Zobacz wideo Warto wiedzieć
Więcej o: