Wakacje w listopadzie: dokąd pojechać, by wygrzać się w słońcu i nieco pozwiedzać?

Wakacje w listopadzie nie są zbyt popularną opcją wypoczynku, dzięki czemu można skorzystać z przystępnych cenowo ofert wyjazdów zagranicznych. Gdy w Polsce panuje jesienna szaruga i czuć zbliżającą się zimę, wyjazd na kilka lub kilkanaście dni do cieplejszego miejsca na ziemi może być najlepszym lekarstwem na jesienną chandrę i przemęczenie. Sprawdzamy, gdzie warto wybrać się w listopadzie na wakacje.

Gdzie na wakacje w listopadzie? Sprawdzamy!

Jeśli zdecydujemy się na wypoczynek późną jesienią, warto wiedzieć, gdzie na wakacje w listopadzie można pojechać. Okazuje się, że wcale nie musi to być bardzo daleka podróż. Ciekawą propozycją jesiennego wypoczynku może być wyjazd do Hiszpanii, a konkretnie na Wyspy Kanaryjskie. Ten archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego położony jest na tyle blisko Afryki, że lato praktycznie się tam nie kończy. W listopadzie temperatury na Wyspach Kanaryjskich nie spadają poniżej 21 stopni Celsjusza, a w niektórych miejscach osiągają nawet 26 stopni. Również temperatura wody jest wówczas zaledwie o kilka stopni niższa – a więc zdecydowanie zachęca do zażywania kąpieli. Jeśli więc pragniemy wygrzewać się w gorących promieniach słonecznych i pluskać w ciepłym oceanie, ale nie chcemy w tym celu odbywać dalekiego lotu, warto zdecydować się na podróż na Wyspy Kanaryjskie.

TeneryfaTeneryfa Pixabay

Równie atrakcyjny może być jesienny urlop na Malcie. Wyspa, położona na Morzu Śródziemnym, zachwyci zarówno miłośników zwiedzania, jak i dobrej kuchni. Połączenie wypoczynku ze zwiedzaniem, a do tego temperatury nie niższe niż 21 stopni Celsjusza w ciągu dnia mogą sprawić, że koło takiej oferty wakacji last minute nie będziemy w stanie przejść obojętnie. A jeśli prócz zwiedzania lubimy podziwiać przepiękną roślinność, powinniśmy rozważyć wakacje na Maderze. Na tę portugalską wyspę można wyjechać praktycznie w każdym momencie roku, często określana jest ona miejscem wiecznej wiosny. W listopadzie temperatura w tym rajskim ogrodzie na Atlantyku nie spada poniżej 21 stopni, toteż zwiedzanie i piesze wycieczki po górach powinny być samą przyjemnością.

MaderaMadera shutterstock/Cristian Mircea Balate

Gdzie jest ciepło w listopadzie? Poznaj najlepsze miejsca na jesienne wakacje

Gdy za oknem zimno, szaro i ponuro, warto sprawdzić, gdzie jest ciepło w listopadzie. Jeśli chcemy wybrać się nieco dalej, być może warto zastanowić się nad podróżą do Tajlandii. Kierunek ten chętnie wybierany jest przez turystów z uwagi na przepiękne krajobrazy i możliwość niczym niezmąconego wypoczynku. Jeśli podczas wakacji w listopadzie najdzie nas ochota na oglądanie buddyjskich zabytków oraz kosztowanie przysmaków tajskiej kuchni, a przy tym marzą nam się temperatury oscylujące w granicach 30 stopni Celsjusza, zdecydowanie powinniśmy polecieć do Tajlandii. Jeśli jednak Azja jako kierunek podróży nas nie przekonuje, to możemy udać się do Egiptu. Choć szczególnie chętnie odwiedzany jest w sezonie wiosennym i letnim, to i w listopadzie może być doskonałym miejscem do wypoczynku. W większości kurortów temperatura będzie wynosiła od 24 do 27 stopni Celsjusza, w niektórych może dochodzić do 30 stopni. W tych temperaturach zarówno zwiedzanie, jak i korzystanie z uroków raf koralowych z pewnością będzie czystą przyjemnością.

Największe wzrosty wycieczek podczas ferii zimowych zaobserwowano w EgipcieNajwiększe wzrosty wycieczek podczas ferii zimowych zaobserwowano w Egipcie Unsplash

Gdzie lecieć w listopadzie, żeby było ciepło? Afryka jako cel podróży 

Zastanawiając się, gdzie lecieć w listopadzie, żeby było ciepło, nie sposób pominąć Afryki. Jest to doskonałe miejsce, by uciec przed późną jesienią i nadchodzącą zimą. Jeśli za kierunek podróży wybierzemy Kenię, to możemy nastawić się na temperaturę powietrza w okolicach 31 stopni Celsjusza. Wody Oceanu Indyjskiego będą niewiele chłodniejsze, temperatura kąpieli wyniesie średnio 28 stopni Celsjusza. Malownicze sawanny, fotograficzne safari, możliwość obserwowania lwów, lampartów, nosorożców, słoni i bawołów w ich naturalnym środowisku oraz przepiękne plaże i imponujące rafy koralowe to atuty, którym po prostu nie można się oprzeć. Równie atrakcyjny wydaje się Zanzibar – afrykańska wyspa przyciągająca barwną kulturą, niepowtarzalnymi krajobrazami, czystym wybrzeżem, pyszną kuchnią oraz egzotycznym klimatem.

Zobacz wideo Warto wiedzieć

Zobacz też: Największe parki narodowe Afryki - schronienie dla niepowtarzalnych okazów roślin i zwierząt [LISTA]

Ciepłe miejsca: wakacje w listopadzie to doskonały sposób na ogrzanie się z daleka od domu

Wybierając ciepłe miejsca na wakacje w listopadzie warto rozważyć też takie kierunki, jak Azja czy Ameryka. Turcja ma do zaoferowania ciekawą kulturę, atrakcyjne kurorty oraz bogactwo smaków i zapachów. W listopadzie z powodzeniem można zwiedzać Stambuł czy odwiedzić Kapadocję, zwłaszcza z uwagi na gwarantowaną słoneczną pogodę i atrakcyjne ceny w tym czasie. Poza sezonem wakacyjnym i okresem świątecznym przystępny cenowo jest też Izrael. Wciąż jest tu ciepło, choć nie ma upałów. Można zażywać kąpieli w morzu, ale i wybrać się na zwiedzanie: np. odwiedzić pustynię Negew czy Park Narodowy Doliny Timna. Najbardziej słonecznym miastem Izraela jest Ejlat, do którego można dolecieć bezpośrednim samolotem z Krakowa.

Izrael JerozolimaIzrael Jerozolima fot. www.shutterstock.com

A jeśli marzy nam się daleka egzotyczna wycieczka, warto na listopadowe wakacje wybrać Karaiby. Odwiedzając Dominikanę, Jamajkę czy Kubę możemy liczyć nie tylko na gwarantowaną pogodę, ale i liczne atrakcje. Plażowanie warto przeplatać uprawianiem sportów wodnych bądź wycieczką do Parków Narodowych.

JamajkaJamajka Shutterstock

Zobacz też: Najdłuższe mosty na świecie. Ich widok zapiera dech w piersiach!

Więcej o: