Wakacje w marcu. Gdzie wybrać się na rajski wypoczynek, kiedy u nas wciąż panuje zima?

Wakacje w marcu to dla wielu nie tylko szansa na odpoczynek w ciągu roku, ale także na znalezienie najkorzystniejszych ofert wśród propozycji touroperatorów. Marcowe wakacje warto zaplanować z wyprzedzeniem.

Gdzie na wakacje w marcu? Sprawdzone kierunki

Wakacje w marcu to marzenie wielu osób, które są już zmęczone przedłużającą się zimą, brakiem słońca i niskimi temperaturami. Niestety na naszym kontynencie trudno szukać miejsc, gdzie pogoda byłaby znacznie lepsza. Aby móc nieco powygrzewać się w ciepłych promieniach słońca, musimy wziąć pod uwagę bardziej odległe destynacje. Gdzie warto jechać na wakacje w marcu? Biura podróży w okresie poprzedzającym wysoki sezon mają również ciekawe oferty dla poszukujących wymarzonych wczasów. Co ważne, w tym czasie można także trafić na korzystne oferty pod względem cenowym, gdyż zdecydowana większość wśród turystów preferuje letnie wyjazdy. 

Gdzie jest ciepło w marcu? Dominikana

Kiedy w Polsce wciąż jest ponuro i zimno warto rozważyć wakacje zagraniczne. Gdzie jest ciepło w marcu? Otóż istnieje kilka sprawdzonych kierunków, gdzie nie tylko mamy pewność co do idealnej pogody, ale także gwarancję dobrej zabawy, wspaniałego jedzenia oraz możliwości poznania zupełnie innych kultur. Jednym z nich bez wątpienia jest Dominikana, zwana Perłą Karaibów. Wyspa obfituje w piękne plaże (Punta Cana czy 48-kilometrowa Playa Bavaro), a cienia szukać można pod licznymi palmami kokosowymi. Wielbiciele aktywnego spędzania czasu mogą spróbować nurkowania (pod wodą mają szansę obserwować wspaniałe rafy koralowe), ale także windsurfingu, któremu sprzyjają idealne wiatry. Co ważne, na Dominikanie w marcu średnia temperatura wynosi 30°C, a słońca nie brak nawet przez chwilę. 

DominikanaDominikana Fot. Shutterstock

Gdzie lecieć w marcu, żeby było ciepło i luksusowo?

Dla osób, które pragną spędzić wakacje wyjątkowo, polecamy rozważenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich jako miejsca, gdzie można lecieć w marcu, żeby było ciepło, a jednocześnie bardzo luksusowo.

Zjednoczone Emiraty ArabskieZjednoczone Emiraty Arabskie Shutterstock

Kraj wielkich szejków słynie na całym świecie z bogactwa. Na każdym kroku widać tu przepych i luksus. Co więcej, przechodzi on wielkie zmiany, gdyż w miejscach, gdzie jeszcze niedawno były pustynie, obecnie widać rosnące obiekty architektoniczne otoczone bujną zielenią. Bez problemu można tu wypocząć nad morzem w przyjemnej temperaturze. 

Ciepłe miejsca na wakacje w marcu. Lista

Ciepłe miejsca na wakacje w marcu to przede wszystkim kierunki egzotyczne, które spopularyzowały w naszym kraju gwiazdy i celebryci, którzy regularnie relacjonują swoje podróże do takich miejsc za pomocą social mediów. Piękne zdjęcia z plaż o białym piasku i widoki lazurowej wody zachęcają do odwiedzenia tych miejsc. Marzec jest na to idealnym momentem, gdyż w tamtych rejonach pogoda jest zgoła inna niż u nas - temperatura jest wysoka, a opady raczej rzadkie, można więc śmiało planować wakacje. Lista najciekawszych i ciepłych miejsc na wakacje w marcu obejmuje m.in.:

  • Malediwy - rafy koralowe, turkusowa woda, plaże z miękkim piaskiem to kwintesencja wakacji na Malediwach. Kiedy u nas wciąż jest zimno i nieprzyjemnie na wyspach temperatura w dzień sięga około 32°C
  • Wyspy Zielonego Przylądka - doskonałe miejsce dla wielbicieli piaszczystych plaż, ale także amatorów sportów wodnych i znakomitej kuchni. W marcu panuje tu przyjemna temperatura około 27°C
  • Meksyk - to ostatnio bardzo modny kierunek wczasowy wśród Polaków; bardzo dobra baza hotelowa, liczne atrakcje, a przy tym pogoda z przyjemną temperaturą około 28°C to przepis na idealne wakacje
  • Zanzibar - o tej lokalizacji stało się głośno za sprawą celebrytów, którzy w dobie pandemii chętnie spędzali właśnie tu wakacje; okoliczności przyrody, a także wyjątkowe aromaty uprawianych tu przypraw ściągają turystów z każdego zakątka świata. 

Zobacz też: Największe lotniska świata. Lider rankingu ma większą powierzchnię niż Bombaj w Indiach

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym
Więcej o: