Gdzie na wakacje we wrześniu? W tych miejscach nadal możesz cieszyć się słońcem

Lato powoli się kończy, ale to nie oznacza że mija czas wakacyjnych wyjazdów. Nadal możliwe są wyprawy w słoneczne miejsca, które czekają na turystów z całego świata. Gdzie nadal jest ciepło i najlepiej wybrać się poza sezonem? W tych miejscach nie zaznasz kapryśnej pogody i odpoczniesz. Poznaj miejsca na świecie, które warto zwiedzić we wrześniu.

Koniec lata to nie powód, aby rezygnować z urlopu w słonecznym miejscu. Jest wiele plusów takiej wyprawy poza sezonem. Istnieje szansa, że unikniesz tłumów, a także ogromnych upałów które często uniemożliwiają zwiedzanie. Poznaj miejsca, w których słońce nadal świeci bardzo intensywnie, a woda jest ciepła również we wrześniu. W tych miejscach poczujesz klimat wakacji, a powrót z nich do jesiennej rzeczywistości w kraju może cię rozczarować. Te miejsca za granicą charakteryzuje dobra pogoda niemal przez cały sezon. Są znane z fantastycznych plaż, ale też ciekawych atrakcji i starożytnych zabytków. 

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Gdzie jechać na wakacje we wrześniu? Wyspy Kanaryjskie to raj dla miłośników kąpieli

Jeśli nadal czujesz niedosyt morskich kąpieli i liczysz na urlop na plaży, to zdecydowanie wybierz za cel podróży Wyspy Kanaryjskie. To miejsce jest uznawane za raj dla surferów, a także świetne miejsce dla  osób, które urlop utożsamiają z wypoczynkiem na plaży. Wyspy Kanaryjskie to jednak nie tylko piasek i woda. Ponieważ pogoda we wrześniu sięga 27 stopni, są to idealne warunki do zwiedzania. W tych egzotycznych stronach warto zobaczyć m.in Park Narodowy Corralejo, a także Teneryfę z wulkanem Teide. To również idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Przekonasz się o tym odwiedzając Playa de Cofete, uznawaną za jedną z najpiękniejszych plaż świata, na której czekają też liczne atrakcje. 

Ellidaey Najbardziej samotny dom na świecie. Wstęp tylko dla wybrańców

Wakacje we wrześniu, ale nie tylko. Egipt możesz odwiedzać przez cały rok

Egipt to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych destynacji urlopowych, biorąc pod uwagę cały rok. Ze względu na wysokie temperatury, niezależnie od terminu wyprawy, możemy liczyć na słońce i udany wypoczynek. Egipt jest atrakcją całoroczną z której turyści korzystają we wrześniu, ale także zimą. Warto odpocząć tutaj przy basenie w hotelu, lub zwiedzając rozmaite pustynie i zabytki. Warunkiem jest zdobycie tzw. wizy egipskiej, która pozwoli nam na swobodne zwiedzanie. Do najważniejszych atrakcji możemy zaliczyć Piramidy w Gizie, Wielkiego Sfinksa, a także m.in Luksor i Świątynię Amona w Karnaku.

Miejsca w górach na samotne wyprawy. Zdjęcie ilustracyjne Podcasty o górach: źródło wiedzy o rozmaitych aktywnościach związanych z górami

Idealna pogoda na wędrówki czeka na ciebie we wrześniu w Bułgarii

Pogoda w Bułgarii na koniec lata zdaje się być idealna na piesze wycieczki. Największe upały zdążyły przeminąć, ale nie oznacza to że nie zaznasz słońca. Woda pozwala na kąpiel, a piasek nadal jest ciepły. Loty do Bułgarii zazwyczaj tanieją we wrześniu, dlatego warto poszukać korzystnych okazji cenowych. W Bułgarii warto zwiedzić wybrzeże Morza Czarnego również ze względu na fantastyczną kuchnię, w tym także wino. Zabytki także są interesujące. Znajdziemy tu m.in najważniejszy klasztor w kraju, czyli Monastyr Rilski. To wyjątkowe miejsce dla wszystkich Bułgarów, a jego unikatowa wartość sprawia, że od 1983 roku figuruje on na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedź też Park Narodowy Pirin.

Więcej o: