Najciekawsze małe miasteczka w Hiszpanii - przekonaj się, które z nich powinieneś koniecznie odwiedzić

Najciekawsze małe miasteczka w Hiszpanii przyciągają co roku rzesze turystów. I choć nie wszystkie są bardzo znane, potrafią zachwycić swoim urokiem. Przekonaj się, do którego z nich powinieneś dotrzeć.

Małe miasteczka w Hiszpanii do zwiedzania: zobacz nadmorską wioskę Cudillero

Małe miasteczka w Hiszpanii do zwiedzania to jedna z wielu tamtejszych atrakcji. Wśród nich godna uwagi wydaje się chociażby nadmorska wioska Cudillero. Niewielki port o malowniczym charakterze znajduje się na zboczu góry. Magia wąskich, a przy tym bardzo krętych uliczek, które ostatecznie i tak prowadzą do zacisznej zatoczki, skłania do nieśpiesznych spacerów i obserwowania rozlicznych widoków. Charakterystyczne dla tej malutkiej miejscowości, w której mieszka zaledwie nieco ponad pięć tysięcy osób, są kolorowe domki, które pną się stopniowo w górę, tworząc niepowtarzalny, lekko baśniowy klimat.

Zwiedzając Cudillero, warto zajrzeć do gotyckiego kościoła parafialnego pochodzącego z XVI wieku, gdzie znajdują się intrygujące, barokowe rzeźby. Na mapie wycieczki powinna się też znaleźć kaplica Humilladero, stanowiąca najstarszy z budynków w miejscowości. Aby natomiast poczuć specyficzny, nadmorski klimat, warto przejść się po okolicznych tawernach, zlokalizowanych na wąskim, brukowanym placu tuż nad wodą.

Małe miasteczka, które warto odwiedzić. Hiszpania przedstawia Potes

Każde państwo ma swoje małe miasteczka, które warto odwiedzić. Hiszpania wśród swoich największych małych skarbów wymienia Potes. W tej mieścinie żyje zaledwie grupka, licząca sobie około 1500 osób. Uznaje się ją za jedną z ciekawszych w Kantabrii. To miasteczko, które zawiera w sobie prawdziwy kawał historii. Pełno w nim wąskich uliczek, poprzecinanych licznymi mostami. Warto przyjrzeć się bliżej takim obiektom, jak barokowy dom-wieża Orejon de la Lama czy kościół parafialny San Vicente, posiadający elementy konstrukcyjne pochodzące z różnych epok. Intrygujące dla przyjezdnych mogą być również mosty La Carcel oraz San Cayetano.

Potes polubią także miłośnicy aktywnego trybu życia. Można tam nie tylko spacerować, ale i uprawiać kolarstwo górskie, wspinaczkę czy narciarstwo biegowe. Bliskość gór sprawia natomiast, że miasto nabiera jeszcze bardziej tajemniczego charakteru i staje się naprawdę malownicze.

Zobacz wideo Hiszpania dla rodzin i dla młodych. Gdzie się wybrać?

Jakie małe miasta w Hiszpanii warto zwiedzić? Andaluzyjska Frigiliana zaprasza

Jakie małe miasta Hiszpanii warto zwiedzić? W urokliwej Andaluzji czeka na Ciebie Frigiliana. To miasteczko dla każdego, kto uwielbia być w ruchu. Bardzo niewiele terenu jest rzeczywiście płaskie – niemal wszędzie znajdują się schody. Miejscowość można podzielić na dwie strefy: nowszą i starszą. W obu jest bardzo przyjemnie, a wrażenie to potęguje malowniczość otoczenia. Pod koniec sierpnia odbywa się tam festiwal trzech kultur, uznawany za naprawdę istotne wydarzenie.

Frigiliana jest oddalona od Nerjy o sześć kilometrów, natomiast od Malagi – nieco ponad pięćdziesiąt. Pełno tutaj bielonych domków z czerwonymi dachami, które sprawiają, że zwiedzający momentalnie przenosi się do nieco innej rzeczywistości. Co istotne, miasteczko znajduje się trzysta metrów nad poziomem morza, a to gwarantuje naprawdę niezwykłe widoki.

Ranking małych miasteczek w Hiszpanii – sprawdź, gdzie warto się udać

Warto poznawać rozmaite małe miasteczka w Hiszpanii do zwiedzania. Lista takich miejsc jest rzeczywiście imponująca, jednak najważniejsze, by odwiedzić te najciekawsze. Poniżej został zaprezentowany ranking małych miasteczek w Hiszpanii, których absolutnie nie można przeoczyć:

  1. Cudillero
  2. Potes
  3. Frigiliana
  4. Bonilla de la Sierra
  5. Tazones
  6. San Martin de Trevejo
  7. Viniegra de Arriba
  8. Viniegra de Abajo
  9. Roda de Isabena

Zobacz też: Najwyższe wieżowce na świecie. Które drapacze chmur są najbardziej imponujące i gdzie się znajdują?

Więcej o: