Najciekawsze małe miasteczka w Grecji - poznaj interesujące zakątki jednego z najpopularniejszych miejsc na mapie Europy

Najciekawsze małe miasteczka w Grecji mogą stanowić wyjątkowe przystanki podczas podróży po Półwyspie Bałkańskim. Przekonaj się, do których spośród nich koniecznie musisz zajrzeć w trakcie wyjazdu.

Małe miasteczka w Grecji do zwiedzania: malownicza Oia już czeka

Małe miasteczka w Grecji do zwiedzania znajdują się zarówno na kontynencie, jak i na rozlicznych wyspach. Świetnym przykładem w przypadku tych drugich jest Oia, zlokalizowana na greckiej wyspie Santorini. Ta niewielka miejscowość znajduje się na krawędzi dawnego krateru wulkanu, a swój nieodparty urok zawdzięcza między innymi temu, że część budynków została dosłownie wydobyta ze skał. Właśnie tego typu zabudowania najlepiej zniosły próbę czasu, w tym okropne trzęsienie ziemi w 1956 roku. Aktualnie mieszka tam niespełna tysiąc osób. Zwiedzający mogą podziwiać tutejszą architekturę – białe i kremowe domki z kolorowymi dachami. Oprócz pieszych wycieczek, korzystają z możliwości dokonania luksusowych zakupów.

Największą spośród atrakcji miasteczka Oia jest Muzeum Marynistyczne. Słynie ono z wystaw prezentujących podwodny świat, wraz z właściwymi dla niego roślinami, rybami oraz innymi istotami. Odwiedzając tamtejszą okolicę latem, nie musisz martwić się o upały, ponieważ chłodny wiatr, charakterystyczny dla tamtego obszaru, skutecznie niweluje uczucie skwaru.

Małe miasteczka, które warto odwiedzić. Grecja zaprasza do Metsova

Chcesz poznać małe miasteczka, które warto odwiedzić? Grecja ma dla Ciebie Metsovo, które znajduje się w regionie Epir. Warto wiedzieć, że grupą, która tradycyjnie zamieszkuje to miejsce, jest ludność arumuńska. Obecnie mieszka tam około 2500 osób. Charakterystyczna dla tej niewielkiej miejscowości jest drewniano-kamienna architektura, na którą zwraca się uwagę zaraz po przybyciu. Przyjeżdżając tam, można też podziwiać niecodzienne krajobrazy, zachwycające swoim naturalnym pięknem.

Warto skosztować miejscowych serów – Metsovone i Metsovela, które uchodzą za tamtejszą specjalność. Możesz również spróbować innych greckich przysmaków. Metsovo świetnie nadaje się na długie, spokojne spacery dla wszystkich, którzy pragną odrobiny wytchnienia od miejskiego zgiełku.

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Jakie małe miasta w Grecji warto zwiedzić? Zobacz Nauplion

Jakie małe miasta w Grecji warto zwiedzić? Nauplion to portowe miasteczko nad Zatoką Argolidzką. Interesującym punktem są tamtejsze ruiny zamku Palamidi. To właśnie z nich można podziwiać okolicę i doceniać piękno tego widoku. Powinno się także zwrócić uwagę na zamek Bourtzi (można do niego dopłynąć statkiem), a także fragmenty twierdzy Akronafplia. Swoim urokiem zachwycą Cię ponadto malownicze plaże. To idealne miejsce na piesze wycieczki, które pozwolą poczuć tamtejszy wyjątkowy klimat.

Ranking małych miasteczek w Grecji – a Ty które wybierzesz?

Poznałeś już niektóre małe miasteczka do zwiedzania w Grecji. Lista tych wartych zobaczenia jest jednak znacznie dłuższa. Ze swojej strony prezentujemy ranking tych małych miasteczek w Grecji:

  1. Oia
  2. Nauplion
  3. Metsovo
  4. Assos
  5. Parga
  6. Symi
  7. Rethymnon

Zobacz też: Atrakcje we Włoszech. Co warto zobaczyć, wybierając się na wycieczkę do słonecznej Italii?

Więcej o: