Najpiękniejsze miejsca w Chorwacji. Tych miejsc nie możesz przegapić wybierając się na wakacje

Szukasz niesamowitych widoków, turkusowej wody i górskich krajobrazów? Koniecznie wybierz się do Chorwacji, gdzie czekają na ciebie piękne miejsca i mnóstwo atrakcji. Ten kraj słynie ze wspaniałej kuchni i przemiłych ludzi, a także targów pełnych błyskotek i niezapomnianego klimatu.

Jeśli znudziły ci się wakacje w Polsce i szukasz czegoś wyjątkowego, to Chorwacja z pewnością przypadnie ci do gustu. To miejsce jest oddalone od naszego kraju o niewiele ponad 1000 kilometrów. Trasę można pokonać w 12h samochodem, co może być pomysłem na podróż pełną wrażeń. W Chorwacji największe wrażenie robi przejrzysta, turkusowa woda i górskie krajobrazy, które na linii horyzontu zlewają się w jedno. Najbardziej znane miasta to oczywiście Split, Dubrownik i Zagrzeb. Prezentujemy również inne ciekawe miejsca, których widoki zapierają dech w piersiach i sprawiają, że warto wrócić tam raz jeszcze. 

Zobacz wideo Ernest "Red" Ivanda zdradza swoją 11 wszech czasów - Chorwacja

Najpiękniejsze miejsca w Chorwacji: Park Narodowy Jezior Plitwickich

Klasyka gatunku, ale jakże warta uwagi. Ten park narodowy jest zaliczany do jednego z najpiękniejszych na świecie. Rozmaite mosty i ścieżki prowadzą przez zbiorniki wodne pełne turkusowej wody. Dookoła zobaczysz lasy i góry, które robią niesamowite wrażenie za sprawą niezwykłych pejzaży. W Parku Narodowym Jezior Plitwickich zobaczymy aż 16 zbiorników wodnych, z których część jest wzbogacona o wodospady. Latem warto wybrać się do tego miejsca po południu, aby dostrzec zachodzące powoli słońce. Wtedy widoki są najlepsze, a wysokie temperatury nie męczą tak bardzo. 

 Najpiękniejsze miejsca w Chorwacji: Brac 

Jeśli wybierasz się do Chorwacji i szukasz miejsca do absolutnego odpoczynku, to koniecznie rozważ pobyt na wyspie. Brac to miejsce położone niedaleko Splitu, który również warto odwiedzić. Jest to największa wyspa Dalmacji, która posiada aż 394,57 km kw. Jest uznawana za destynację zakochanych, ponieważ pełno tam niewielkich miasteczek portowych i pól z krzewami oliwek, które dodają romantycznego klimatu. To wyspa która nie jest oblegana przez turystów i można tam odnaleźć spokój. 

Najpiękniejsze miejsca w Chorwacji: Krka

Najpiękniejsze wodospady oprócz tych nielicznych w Parku Narodowym Jezior Plitwickich, znajdziesz również w Krka. To najbardziej rozpoznawalny park narodowy na tym terenie, ponieważ mieści się w centralnej części kraju. Najpopularniejsze atrakcje to wodospady Roški Slap oraz Skradinski Buk. Ciekawostką jest, że wszystkie wodospady usytuowane są wśród dzikiej, naturalnej zieleni, a na jednym ze szlaków znajdziemy kąpielisko, w którym można odpocząć po dniu pełnym zwiedzania. 

Najpiękniejsze miejsca w Chorwacji: Szybenik

Mniej znanym, ale zdecydowanie wartym uwagi miastem w Chorwacji jest Szybenik, czyli najstarsze zachowane miasto. Zachwycająca architektura, którą charakteryzują czerwone daszki stanowi dominującą część tego miejsca. Najważniejszym zabytkiem jest katedra św. Jakuba, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zbudowana w XV i XVI wieku w stylu gotyckim i renesansowym. Oprócz tego znajdziesz mnóstwo ceglanych wąskich uliczek i małych kościołów. To miejsce ma swój urok i niesamowicie odzwierciedla klimat tego wyjątkowego kraju. 

Więcej o: