Najciekawsze małe miasteczka w Chorwacji: poznaj miejsca, w których spędzisz niezapomniane chwile

Najciekawsze małe miasteczka w Chorwacji to doskonały pomysł na wakacyjny cel podróży. Naciesz swoje oczy widokiem wspaniałych krajobrazów: pięknych plaż, skalistych skarp i zabytkowych zabudowań. Zobacz, które chorwackie miasta zachwycą Cię swym klimatem.

Ranking małych miasteczek w Chorwacji: zakochaj się w Rovinj

Ranking małych miasteczek w Chorwacji rozpoczyna malownicze Rovinj. Niewielkie miasto, położone w żupanii istryjskiej, jest określane mianem najpiękniejszego w całym kraju. Przybywając do tego miejsca, zostaniesz zauroczony malowniczym krajobrazem – wspaniałą starówką i klimatycznymi uliczkami z kamienia. Zyskasz też okazję do odkrycia smaku lokalnych potraw. Na miejscu od razu poczujesz śródziemnomorski klimat (miasteczko długo pozostawało pod wpływami Republiki Weneckiej, a wielu mieszkańców posiada włoskie korzenie). Kręte uliczki Rovinj (funkcjonującej także pod włoską nazwą Rovigno) z licznymi kamieniczkami, sprawią, że poczujesz się jakbyś znalazł się w jednym z miasteczek północnej Italii. Zwiedzając urokliwe Rovinj, udaj się koniecznie na wieżę katedry św. Eufemii. Budowla, wzniesiona w 1736 roku, mierzy 57-metrów. Gdy zdecydujesz się pokonać strome, drewniane schody, prowadzące na górę dzwonnicy, zyskasz okazję podziwiania wspaniałych widoków na okolicę.

Małe miasteczka w Chorwacji do zwiedzania: odkryj klimat Pucišća

Małe miasteczka w Chorwacji do zwiedzania? Jednym z nich jest Pucišća – kamienne miasto, zlokalizowane na urokliwej wyspie Brac. Z kamieniołomów, znajdujących się niedaleko tej malowniczej miejscowości, słynącej z tradycji rzeźbiarskich, pochodził kamień użyty podczas budowy Białego Domu w Waszyngtonie. Podczas pobytu w tym miejscu nie przegap okazji do odwiedzenia jednej z piękniejszych chorwackich plaż – Zlatni Rat.

Zobacz też: Największe plaże w Europie. Gdzie warto wybrać się na plażowanie?

Małe miasteczka, które warto odwiedzić: Chorwacja zaprasza do Nin

Małe miasteczka, które warto odwiedzić? Chorwacja oferuje turystom wiele pięknych miejsc do zwiedzenia, a jednym z nich jest Nin, niewielka miejscowość, stanowiąca historyczną stolicę książąt i królów chorwackich. Zobaczysz tam pochodzący z IX wieku Kościół św. Krzyża, uznawany za jedną z najmniejszych katedr świata. W urokliwym miasteczku odnajdziesz wiele pięknych widoków: dwie kamienne bramy, klimatyczną starówkę, pozostałości rzymskiej świątyni, kościół parafialny św. Anzelma oraz Muzeum Soli.

Jakie małe miasta w Chorwacji warto zwiedzić? Zachwyć się Omiš

Jakie małe miasta w Chorwacji warto zwiedzić? Uroczym miejscem jest Omiš – dawna siedziba piratów. Zobaczysz tam nie tylko piękne plaże, ale również zabytkową starówkę z zabytkowym Kościołem Świętego Michała, pospacerujesz między wąskimi uliczkami i zwiedzisz twierdze pirackie – Starigrad (znaną również jako Fortica) i Mirabelę (możesz podziwiać z niej wspaniałe widoki na miasto). Zyskasz również okazję, aby wejść do Miejskiego Muzeum. Podczas zwiedzania nie omiń Kolumny Wstydu i znajdź chwilę, aby zobaczyć XVI-wieczny Dom Szczęśliwego Człowieka. Miejscem, które może Cię zainteresować, jest również stary omiški cmentarz.

Zobacz też: To chorwacki "mały Rzym". 4 powody, dla których warto odwiedzić Zadar tego lata

Najciekawsze małe miasteczka w Chorwacji: odwiedź historyczne Trogir

Najciekawsze małe miasteczka w Chorwacji? Na uwagę zasługuje Trogid, którego Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania tego miejsca ujrzysz zachwycającą architekturę i wyjątkowe kamienice, posiadające własne napisy czy herby. Zobaczysz również pałace, kościoły i pochodzące z XIII-wieku domy. Twoją uwagę zwróci ponadto Twierdza Kamerlengo, wieża Świętego Marka i miejska loggia. Nie przegap też okazji odwiedzenia miejskiego targu, na którym kupisz pamiątki i skosztujesz lokalnych specjałów.

Małe miasteczka w Chorwacji do zwiedzania: lista pozostałych miejscowości, które musisz odwiedzić

Małe miasteczka w Chorwacji do zwiedzania: lista urokliwych miejsc, które warto zobaczyć, stanie się inspiracją dla wszystkich miłośników spędzania czasu w wyjątkowych lokalizacjach. Podczas pobytu w Chorwacji wpadnij również na chwilę do tych miejscowości:

  • Biograd na Moru
  • Umag
  • Betina
  • Hvar
  • Brela    

Zobacz też: Największe miasta w Europie: gdzie warto wybrać się na weekend i co trzeba zobaczyć?

Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów
Więcej o: