Najciekawsze małe miasteczka w Austrii: które z nich warto zobaczyć?

Najciekawsze małe miasteczka w Austrii to zachwycające malowniczym położeniem miejsca, które potrafią oczarować klimatem i architekturą. Zaplanuj niezapomnianą wyprawę i odwiedź jedne z piękniejszych austriackich miejscowości.

Ranking małych miasteczek w Austrii: zakochaj się w Hallstatt  

Ranking małych miasteczek w Austrii rozpoczyna miejsce, uznawane za najpiękniejszą miejscowość w EuropieHallstatt. Wybierając się do tego miejsca, zyskasz okazję wykonania wspaniałych fotografii, a to wszystko dzięki niezwykle malowniczej lokalizacji, w której znajduje się słynne miasteczko. Hallstatt położone jest nad Jeziorem Halsztackim. Na miejscu zobaczysz drewniane domki, wzniesione na zboczu stromej góry, a także charakterystyczny, neogotycki kościół. Zyskasz również okazję, aby udać się do najstarszej na świecie kopalni soli, do której możesz dotrzeć szlakiem na pieszo lub wjechać kolejką. Twoją uwagę może też zwrócić przycmentarna kapliczka czaszek – najstarsze eksponaty, znajdujące się w jej wnętrzu, pochodzą z XVIII wieku. Miłośnicy podziwiania pięknych widoków nie mogą ponadto przegapić okazji zobaczenia wodospadu, tworzonego przez trzy alpejskie strumienie.

Małe miasteczka w Austrii do zwiedzania: poczuj klimat Alpbach

Małe miasteczka w Austrii do zwiedzania? W tym kraju znajdziesz wiele wspaniałych lokalizacji, czarujących niepowtarzalnym klimatem. Szukając najciekawszych z nich, koniecznie wpadnij do Alpbach – miejsca, które zyskało miano "najpiękniejszego miasteczka Austrii". Latem zastaniesz tam intensywnie zieloną roślinność, upstrzoną barwnymi kwiatami, natomiast zimą zachwycisz się możliwością podziwiania drewnianych domków pokrytych puszystym śniegiem, przywodzących na myśl widok jak z pocztówki. Klimatyczne miejsce, wyróżniające się wyjątkową architekturą, spodoba się także miłośnikom sportów zimowych, którzy znajdą tam wiele okazji do spędzania czasu w aktywny sposób.

Małe miasteczka, które warto odwiedzić Austria: zatrzymaj się w Gmunden

Małe miasteczka, które warto odwiedzić? Austria zaprasza również do urokliwego Gmunden. Kiedy tam dotrzesz od razu zauważysz, dlaczego ta niewielka miejscowość zasługuje na to, aby ją odwiedzić. Gmunden położone jest w wyjątkowo malowniczym miejscu nad rzeką Traun i jeziorem Traunsee. Jedną z atrakcji, którą będziesz mieć okazję tam zobaczyć, jest Zamek Schloss Ort. Twoją uwagę zwróci również XIX-wieczna Villa Toscana, wybudowana dla toskańskiej księżniczki, Marii Antonietty. Znajdź również chwilę, aby zobaczyć klimatyczne Stare Miasto z XVI-wiecznym ratuszem.

Jakie małe miasta w Austrii warto zwiedzić: odkryj uroki Rust

Jeśli zastanawiasz się, jakie małe miasta w Austrii warto zwiedzić, koniecznie wpadnij do Rust, nazywanego perłą baroku. Zobaczysz tam zabytkowe domy mieszkalne, na których bociany chętnie zakładają swoje gniazda. Poszukując zabytków architektury, odwiedź Fischerkirche – gotycki kościół rybacki. Zajrzyj też do barokowego kościoła świętej Trójcy. Wiedz, że Rust jest prawdziwym rajem dla miłośników dobrego wina. Odwiedź lokalne winiarnie, aby zyskać okazję do skosztowania wielu wspaniałych trunków.

Zobacz też: Dlaczego warto odwiedzić Karyntię latem? Najcieplejsze jezioro alpejskie to tylko jeden z kilku powodów

Najciekawsze małe miasteczka w Austrii: wpadnij do Melk

Najciekawsze małe miasteczka w Austrii zaskakują malowniczym położeniem i zachwycają architekturą. Poszukując lokalizacji, które warto odwiedzić, znajdź chwilę, aby przyjrzeć się bliżej zabytkowemu Melk, w którym znajduje się wyjątkowe opactwo benedyktynów na skarpie nad Dunajem. Zachwycisz się również barokowym centrum miasta, klimatycznymi uliczkami i kamienicami. Nie przegap też okazji, aby zobaczyć kościół farny (Pfarrkirche Mariä Himmelfahrt) oraz ratusz, przy którym znajdują się XVII-wieczne fontanny. Chcąc dostrzec jeszcze więcej, udaj się do zlokalizowanego w pobliżu miasta zamku Schallaburg.

Małe miasteczka w Austrii do zwiedzania: lista innych miejscowości, które warto odwiedzić

Małe miasteczka w Austrii do zwiedzania: lista miejsc, które także warto odwiedzić pomoże Ci odkryć kolejne wyjątkowe lokalizacje:

  • Rattenberg (średniowieczne miasteczko szklarskie, będące najmniejszym miastem w kraju);
  • Feldkirch (zobaczysz tam Zamek Schattenburg, mierzącą czterdzieści metrów wysokości XVI-wieczną Wieżę Kotów, późnogotycką katedrę św. Mikołaja, pochodzący z XVI wieku przycmentarny kościół św. Piotra i Pawła, a także otoczoną murami obronnymi starówkę);
  • Enns (najstarsze miasteczko w Austrii, urzekające kameralnym klimatem. Zobaczysz tam około sześćdziesięciometrową XV-wieczną Wieżę Miejską, XIII-wieczny kościół parafialny Najświętszej Marii Panny, średniowieczny Zamek Ennsegg i pozostałości dawnych miejskich murów);
  • Werfen (idealne miejsce dla poszukiwaczy przygód – zobaczysz tam zjawiskową jaskinię lodową Eisriesenwelt i górujący nad miasteczkiem zamek Hohenwerfen);
  • Kufstein (dawne miasto obronne, odwiedzisz tam zabytkową uliczkę Römerhofgasse z winiarniami, a także zobaczysz wzniesioną na wzgórzu twierdzę. W pobliżu znajduje się również warta uwagi jaskinia Tischofer).

Zobacz też: Największe porty w Europie - które z nich warto odwiedzić?

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym
Więcej o: