Najciekawsze małe miasteczka w Anglii - jedenaście miejsc, które musisz odwiedzić

Najciekawsze małe miasteczka w Anglii urzekają klimatem i malowniczością. Poszukując tych, do których warto wpaść na dłuższą chwilę, zwróć koniecznie uwagę na jedenaście miejscowości, zamieszczonych w poniższym rankingu.

Ranking małych miasteczek w Anglii: poczuj klimat Bibury

Ranking małych miasteczek w Anglii z całą pewnością może rozpocząć Bibury. Choć Wielka Brytania potrafi urzec pięknymi miejscowościami, przyciągającymi turystów z różnych zakątków świata, to właśnie Bibury zasługuje na szczególną uwagę. Wioska zlokalizowana jest w południowej Anglii, w hrabstwie Gloucestershire. Największą atrakcję tego miejsca stanowi słynna uliczka Arlington Row, której wizytówką stały się kamienne domki z piaskowca, wyróżniające się szpiczastymi dachami. Budynki, wzniesione w drugiej połowie XIV wieku, były niegdyś miejscem, przeznaczonym na składowanie wełny. Zdjęcia, które wykonasz na tle uroczych domków, bez wątpienia okażą się wspaniałą pamiątką z urlopu. Podczas pobytu w tej klimatycznej miejscowości położonej nad rzeką Coln, wpadnij również do hodowli pstrąga, Bibury Trout Farm, aby nie przegapić okazji do spróbowania smacznej ryby.

Małe miasteczka w Anglii do zwiedzania: czarujące Castle Combe

Małe miasteczka w Anglii do zwiedzania czarują niepowtarzalnym klimatem i zachwycającymi widokami. Wśród nich jest także Castle Combe. Niewielka miejscowość, zlokalizowana w hrabstwie Wiltshire, znajduje się na południowym krańcu pasma wapiennych wzgórz Cotswolds. Będąc w tym miejscu, poczujesz się jak w starej baśni, a to wszystko dzięki średniowiecznemu charakterowi wyjątkowej wsi. Zobaczysz tam rynek, pochodzący z dwunastego wieku kościół św. Andrzeja i kamienne domy mieszkalne, wybudowane między leśnymi pagórkami. Spędzisz też miło czas nad przepływającą przez mieścinę rzekę Bybrook, obfitującą w pstrągi.

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Londynie - poznaj sekrety serca Wielkiej Brytanii

Małe miasteczka, które warto odwiedzić: Anglia zaprasza do Brixham

Małe miasteczka, które warto odwiedzić? Anglia to kraj, zaskakujący malowniczymi mieścinami – na trasie zwiedzania nie może też zabraknąć zachwycającego Brixham, zlokalizowanego w hrabstwie Devon. Niewielkie portowe miasteczko, położone na południowym końcu zatoki Torbay, zostało wybudowane na wzniesieniu. Podczas pobytu w tym angielskim, niezwykle malowniczym mieście, nie przegap okazji do zwiedzenia repliki statku Francisa Drake'a "Golden Hind".

Zobacz też: Angielska prowincja - dla fanów zamków, wrzosowisk, pubów, jeleni i prawdziwej złotej jesieni

Jakie małe miasta w Anglii warto zwiedzić? Nie omiń Shaftesbury

Jakie małe miasteczka w Anglii warto zwiedzić? Urzekające Shaftesbury jest kolejnym miejscem na mapie Wielkiej Brytanii, którego nie możesz pominąć. Miejscowość, zamieszkiwana przez około sześć i pół tysiąca osób, znajduje się w hrabstwie Dorset. Miasteczko zostało wybudowane w dziesiątym wieku w czasach saksońskich. Podczas pobytu w Shaftesbury zyskasz możliwość zobaczenia stromej, brukowanej uliczki Gold Hill, która zyskała sławę podczas kręcenia tam zdjęć do reklamy telewizyjnej w latach siedemdziesiątych.

Najciekawsze małe miasteczka w Anglii – wpadnij do Knaresborough

Najciekawsze małe miasteczka w Anglii, do których chętnie zaglądają turyści, to również Knaresborough. Miejscowość ta położona jest nad rzeką Nidd w malowniczym regionie Yorkshire and the Humber, w hrabstwie North Yorkshire. Główną atrakcją miasteczka są ruiny zamku Knaresborough. Na uwagę zasługuje także Kaplica Matki Boskiej z Crag oraz wyjątkowa Jaskinia Matki Shipton, w której, według legendy, zamieszkiwała niegdyś wiedźma.

Małe miasteczka w Anglii do zwiedzania: lista pozostałych miejsc, które musisz zobaczyć

Małe miasteczka w Anglii do zwiedzania? Lista sześciu innych urzekających miejsc, których wyjątkowy klimat potrafi oczarować każdego, pomoże Ci odnaleźć kolejne wyjątkowe zakątki Wielkiej Brytanii. Podczas pobytu w tych małych miasteczkach znajdziesz wiele interesujących i pięknych budynków czy widoków, zasługujących na uwiecznienie na fotografiach. Sprawdź, gdzie jeszcze warto pojechać:

  • Rye
  • Wells
  • Dunster
  • Whitby
  • Lacock
  • Shanklin

Zobacz też: Największe plaże w Europie. Gdzie warto wybrać się na plażowanie?

Zobacz wideo Warto wiedzieć
Więcej o: