Planujesz wyjazd na Węgry? Poznaj kraj pełen winnic i niesamowitych jaskiń

Jeśli Wybierasz się na Węgry, to czeka cię niesamowita podróż. Ten kraj nie należy do najbardziej obleganych przez turystów, a jednak wyróżnia go wiele wyjątkowych miejsc. Węgry są pełne jaskiń i winnic, a także przepięknych miast. To właśnie tutaj wykąpiesz się w wodach teramalnych na powietrzu, w otoczeniu grot i skał. Co jeszcze warto zobaczyć? Oto lista najciekawszych atrakcji.

Jeśli szukasz miejsca na wakacje, gdzie połączysz zwiedzanie przepięknych miast z wycieczką w głąb jaskiń, kąpielą w termalnych źródłach i degustacją win, to znaczy że Węgry są miejscem dla ciebie. Ten kraj jest pełen różnorodnych, zadziwiających miejsc, które mimo że niepozorne, to okazują się być idealne do letniego wypoczynku. Prezentujemy listę najciekawszych atrakcji, które warto odwiedzić na Węgrzech. To miejsca w których odpoczniesz podczas samotnej eskapady, spędzisz romantyczne chwile z drugą połówką, ale również zapewnisz rozrywkę dzieciom. Gdzie warto się wybrać na Węgrzech? Sprawdź!

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Największe atrakcje na Węgrzech? Na miłośników przygód czekają jaskinie

Węgry to kraj w którym odkryjesz groty skalne i jaskinie w bardzo nietypowym stylu. Niektóre mogą wyglądać nieco "dziko", a w innych skorzystasz z kąpieli w wodach termalnych. Jeśli szukasz niezapomnianych przygód, to zachwyci cię Jaskinia Tapolca. To ciąg korytarzy wypełnionych krystaliczną wodą, po których samodzielnie będziesz poruszać się niewielką łódką. Jaskinia znajduje się pod miastem. Jeśli szukasz innych jaskiń które nadal owiane są tajemnicą i znajdują się w nich naturalne formy naciekowe, które zdobią sufit i ściany, to koniecznie zwiedź Park Narodowy Aggtelek.

Jeśli interesują cię jaskinie, ale podróż ciasnymi korytarzami w ciemności nie jest dla ciebie, to postaw na kąpielisko Barlangfurdo w nietypowym otoczeniu. Na Węgrzech znajdziesz wielki aquapark z wodami termalnymi, który został usytuowany w grotach skalnych. Jest częściowo na otwartej przestrzeni z permanentnie ciepłą wodą. Dodatkowe atrakcje to bicze wodne i zjeżdżalnie. Świetna atrakcja dla rodziny!

Wybierz się w podróż do krainy win. Tokaj i Tarcal na Węgrzech cię oczarują

Romantyczna wyprawa do winiarni to strzał w dziesiątkę. Wiele par marzy o takiej wyprawie, a na Węgrzech jest to możliwe. Degustacja przeróżnych gatunków lokalnych specjałów i spacer alejkami na wzgórzach brzmi jak idealny sposób na odpoczynek i dzielenie czasu we dwoje. Wybierz się do winiarni Tokaj lub Tarcal. To gatunki które należą do najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Mają złocisty kolor i słodki smak. Ten region winiarski obejmuje wschodnią część wyżyny Cserhát oraz południowe podnóże Gór Tokajsko-Slańskich, graniczące z doliną Cisy i z regionem Bodrogköz.

Piękne miasta na Węgrzech. Gdzie pójść na spacer w słoneczne popołudnie?

Zapewne słysząc "Węgry" jednym z pierwszych skojarzeń jest miasto Budapeszt. Słusznie, ponieważ jest to przepiękna stolica z licznymi budowlami, które warto odwiedzić. Jedną z atrakcji jest zdecydowanie Wzgórze Zamkowe i Zamek Królewski. Można zwiedzić tam Muzeum Historii Budapesztu, a także Węgierska Galeria Narodowa. Nietypową ciekawostką w tym mieście jest też m.in Najstarsza europejska linia metra, którą warto zobaczyć. Ciekawym obiektem w Budapeszcie będzie również Starożytne Aquincum, należące niegdyś do...rzymskiej prowincji. Znajdują się tam ruiny amfiteatru. Oprócz Budapesztu nie można zapomnieć o małych, a nawet maleńkich miastach które bez wątpienia mają swój urok. Koniecznie postaw swoje kroki w Szentendre. To malownicze miasteczko, które jest uwielbiane przez artystów. Warto zajrzeć do muzeum marcepanu, pijalni czekolady, a także zjeść langosza, który podobno najlepszy jest sprzedawany na schodach kościoła parafialnego św. Jana Chrzciciela.

Więcej o: