Najpiękniejsze wyspy. Wyspy świata, które musisz odwiedzić

Najpiękniejsze wyspy świata? Biorąc pod uwagę, że na świecie jest ponad 260 tysięcy wysp, wybór nie jest prosty, ale sezon urlopowy trwa, a chcąc wybrać się na zasłużony wypoczynek, należałoby się na coś zdecydować. Jeżeli, zatem planujesz wycieczkę i odpoczynek na pięknej wyspie, oto kilka propozycji, które należy rozważyć.

Najpiękniejsze wyspy Greckie. Którą z nich warto odwiedzić?

Kiedy mówimy o najpiękniejszych wyspach, to nie można pominąć oczywiście Grecji. Jednak i tutaj wciąż jest z czego wybierać. Szacuje się, że na terenie Grecji jest około 2500 wysp, z czego jednak tylko 165 jest zamieszkałych, ale skupmy się na tym, które z nich można wyróżnić. Przede wszystkim trzeba powiedzieć o  Krecie, która jest największą grecką wyspą oraz ma wszystko, czego moglibyśmy chcieć od wakacyjnego kurortu (piękne plaże, widoki, klimatyczne miasteczka, zabytki, gaje oliwne i winnice). Inną świetną propozycją jest Rodos. Choć widoku Kolosa Rodyjskiego już nie uświadczymy, dalej zachowały się tam interesujące miejsca do zwiedzania, jak Akropol czy klasztor w Filerimos. Finalnie na wyróżnienie zasługuje też Santorini, bo kto nie kojarzy tych magicznych niebieskich dachów, a zachody słońca są tam takie jak nigdzie indziej.

Wyspy-Malediwy, czyli raj na Oceanie Indyjskim

Jeżeli, marzą nam się tropikalne wakacje na rajskich wyspach we wrześniu, to nie ma lepszego miejsca niż Malediwy, które są jednym z 11 krajów, gdzie nigdy nie odnotowano ujemnej temperatury, a roczna średnia temperatura wynosi tam 27 stopni. Pierwsze co przychodzi do głowy na myśl o wyspach Malediwach to piękne plaże - wszystkie z drobnym, miękkim, białym piaskiem, otoczone nieskazitelnie czystą, turkusową wodą. Osoby, które cenią sobie aktywny wypoczynek, muszą wiedzieć, że Malediwy świetnie nadają się do uprawiania sportów wodnych, zaczynając od windsurfingu, przez nurkowanie w pobliżu przepięknych raf koralowych, aż do nart wodnych. Co trzeba zaznaczyć to fakt, iż jeżeli ktoś jest zainteresowany odwiedzeniem Malediwów, to musi się śpieszyć, ponieważ globalne ocieplenie oraz podwyższenie poziomów wody sprawi, że w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu lat Malediwy znikną z mapy świata.

Najpiękniejsze wyspy świata. Wyspa Bogów – Bali

Mówiąc o najpiękniejszych wyspach świata, nie można pominąć Bali. To indonezyjska wyspa należąca do archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Bali słynie przede wszystkim ze swoich pięknych krajobrazów i tradycji. Osoby, które są zainteresowane poznawaniem kultur, świetnie się tu odnajdą. Miejscowa ludność cechuje się religijnością i docenianiem duchowych aspektów życia. W stolicy Denpasar można podziwiać również piękne świątynie i klasztory. Dla osób, które preferują wypoczynek na plaży, w promieniach słońca, też nie powinno zabraknąć przyjemności. Na Bali można znaleźć piękne piaszczyste plaże, otoczone krystalicznie, czystą wodą. Szczególnie warte uwagi są Kuta i Sanur Beach. Ciekawą atrakcją na Kuta Beach jest możliwość wypożyczenia deski surfingowej i sprawdzenie swoich sił w tym sporcie.

Zobacz też: Madera: Wyspa Wiecznej Wiosny - raj dla miłośników przyrody

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży
Więcej o: