Hiszpania: obostrzenia. Jakie zasady obowiązują podróżujących do Hiszpanii?

Hiszpania obostrzenia dla turystów wprowadziła jakiś czas temu. Była ona jednym z najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa krajów. Jednak obecnie sytuacja jest stabilna, a kraj otwarty dla podróżujących tam turystów. O czym trzeba pamiętać, wybierając się na wczasy do Hiszpanii?

Hiszpania: nowe obostrzenia

Jakie są nowe obostrzenia w Hiszpanii? Hiszpania kontynentalna, ale też należące do niej Wyspy Kanaryjskie i Baleary to częsty cel wakacyjnych podróży. W dobie koronawirusa, nim zdecydujemy się na wakacje zagraniczne, musimy dokładnie sprawdzić jakie wymagania i obostrzenia funkcjonują w danym państwie. Każdy kraj ma nieco inne wymagania względem odwiedzających go turystów, dlatego warto dobrze przygotować się na każdą okoliczność, a wówczas urlop powinien przebiec bez większych komplikacji.

Hiszpania pod względem ilości zakażeń koronawirusem ma w tym momencie stabilną sytuację. Pozwala to na swobodne działanie branży turystycznej i przyjmowanie turystów z zagranicy. Również loty do Hiszpanii odbywają się bez żadnych komplikacji.

Od 21 czerwca 2021 r. turyści mogą wjechać na terytorium Hiszpanii kontynentalnej oraz na Majorkę i Baleary bez okazywania żadnych certyfikatów i zaświadczeń. Jedynym dokumentem koniecznym do wypełnienia przed podróżą jest formularz kontroli sanitarnej (PLF).

Hiszpania wakacje: obostrzenia. Jak przygotować się do wylotu?

Hiszpania wakacje oferuje turystom z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Na terenie całego kraju jak i wysp do niego przynależnych, obowiązują obostrzenia sanitarne mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia SARS-CoV-2. 

Nim dotrzemy na wymarzone wakacje na Półwyspie Iberyjskim, należy pamiętać o wypełnieniu wszelkich niezbędnych formalności związanych z wyjazdem.

Wszyscy turyści przed wyjazdem zobowiązani są do wypełnienia formularzu FCS. Po wypełnieniu go na adres e-mail przesłany zostanie kod QR, który musimy okazać obsłudze przed wejściem na pokład samolotu i po przylocie - podczas kontroli zdrowia. Każda osoba dorosła musi mieć własny formularz (podróżni poniżej 18. roku życia są uwzględniani w formularzu osoby dorosłej, z którą podróżują).

W formularzu FCS wymagane są następujące informacje:

  • imię/imiona,
  • nazwisko,
  • numer lotu,
  • data przylotu do Hiszpanii
  • numer dowodu osobistego/paszportu. 

Po uzupełnieniu podstawowych danych na wskazany adres e-mail otrzymamy link niezbędny do uzupełnienia pozostałych danych w formularzu. W kolejnych krokach należy podać:

  • adres zamieszkania,
  • adres, pod którym zatrzymamy się w Hiszpanii (nazwa i adres hotelu)
  • dane dotyczące stanu zdrowia i ostatnich podróży,
  • deklarację posiadania wyniku testu PCR.

Po wypełnieniu całego formularza na e-mail otrzymamy unikalny kod QR, który musimy okazać podczas kontroli zdrowia po wylądowaniu w Hiszpanii. Przed wylotem należy także uzupełnić i wydrukować oświadczenie o stanie zdrowia

Barcelona: obostrzenia

Stolica Katalonii jest jednym z najpiękniejszych miast w Hiszpanii, ale też w całej Europie. Zabytkowa Barcelona odwiedzana jest przez setki turystów praktycznie przez cały rok. Podobnie jak w innych częściach Hiszpanii kontynentalnej, także w Barcelonie obostrzenia sanitarne obowiązują na każdym kroku. Należy się więc liczyć m.in. z koniecznością noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych lub środkach transportu, zachowywania dystansu społecznego i zakazem zgromadzeń powyżej 10 osób. W muzeach, galeriach i innych instytucjach kultury również mogą obowiązywać limity odwiedzających. 

W Barcelonie wciąż zamknięta pozostaje część bazy hotelowej, ale także atrakcji turystycznych. Stadion Camp Nou otwarty jest dla zwiedzających, ale mecze odbywają się bez udziału publiczności. 

Zobacz też: Najpierw Grecja, teraz Hiszpania. Każdy turysta musi posiadać specjalny kod

Zobacz wideo Hiszpania dla rodzin i dla młodych. Gdzie się wybrać?
Więcej o: