Majorka: obostrzenia. Co musisz wiedzieć, planując wakacje na Majorce?

Majorka obostrzenia wakacyjne wprowadziła jakiś czas temu. Jest ona jedną z najpopularniejszych destynacji letnich w Europie. Jeśli planujesz odwiedzić wyspę, zapoznaj się z obostrzeniami, jakie obowiązują turystów.

Majorka: obostrzenia 2021. Jakie zasady panują w Hiszpanii?

Majorka obostrzenia 2021 dla turystów ogłosiła już jakiś czas temu i sytuacja w tym rejonie dla podróżnych jest stabilna. Hiszpania kontynentalna oraz wyspy należące do niej są bardzo chętnie wybieranym miejscem wypoczynku letniego ze względu na bogactwo kulturowe, a także wyjątkowe krajobrazy, plaże i morze, nad którym można wypoczywać w aktywny sposób.

Na terytorium całej Hiszpanii obowiązkowe jest noszenie maseczki ochronnej:

 • w przestrzeni publicznej zamkniętej,
 • w środkach transportu lotniczego, morskiego, autobusowego i kolejowego (w tym na dworcach i w portach) oraz w pojazdach przeznaczonych do przewozu do 9 osób.

Od 26 czerwca maseczki przestały być obowiązkowe na wolnym powietrzu.

Zwolnione z obowiązku noszenia maseczki ochronnej są m.in.:

 • dzieci do 6. roku życia,
 • osoby posiadające schorzenia układu oddechowego,
 • osoby z niepełnosprawnością i posiadające trudności w samodzielnym odkrywaniu lub zakrywaniu ust i nosa,
 • osoby uprawiające sport indywidualny na wolnym powietrzu.

Za nieprzestrzeganie obowiązku grozi mandat w wysokości do 100 euro.

Wszyscy turyści przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego. Pasażerowie są zobowiązani także do poddania się kontroli zdrowotnej, która może obejmować:

 • mierzenie temperatury,
 • sprawdzanie dokumentów
 • ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia. 

Od 7 czerwca 2021 roku, podróżujący do Hiszpanii (w tym na Majorkę) z państw, które znajdują się na liście regionów ryzyka muszą przedstawić wraz z formularzem sanitarnym jeden z poniższych dokumentów:

 1. Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 (pełnej dawki w przypadku preparatów 2-dawkowych). Od przyjęcia ostatniej dawki musi upłynąć minimum 14 dni, a preparat powinien być na liście tych zatwierdzonych przez Europejską Agencję Leków.
 2. Zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 (uznawane będą zaświadczenia wydane nie wcześniej niż 48 godzin przed przylotem do Hiszpanii)
 3. Zaświadczenia o przebyciu COVID-19 (uznawane będą zaświadczenia wydane przynajmniej 11 dni od uzyskania pierwszego pozytywnego wyniku testu).

Dzieci poniżej 12. roku życia nie muszą przedstawiać żadnego z powyższych zaświadczeń, są jednak ciągle zobowiązane do posiadania wypełnionego formularza sanitarnego.

Majorka bez testu na koronawirusa

Zmienna sytuacja jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się wirusa, zmusza turystów do stałego monitorowania sytuacji, jaka ma miejsce w kraju wakacyjnej destynacji. Obecnie Polska znajduje się w zielonej strefie, co oznacza, że wybierający się w podróż do Hiszpanii nie musimy posiadać szczepienia ani testu na obecność koronawirusa. W dalszym ciągu potrzebny jest natomiast kod QR podczas podróży. Czy w późniejszym terminie Majorka pozostanie dostępna bez testu? Informacje należy sprawdzać na stronie internetowej MZ Hiszpanii lub na stronach serwisu gov.pl

Zobacz wideo Hiszpania dla rodzin i dla młodych. Gdzie się wybrać?

Majorka: COVID obostrzenia. Uzyskaj kod QR

Wielu podróżnych zastanawia się, czy przed podróżą na Majorkę muszą przeprowadzić jakąś specjalną procedurę. Owszem jest to niezbędne, ale nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy wypełnić i podpisać formularz kontroli sanitarnej (FCS) elektronicznie poprzez Portal SPAIN TRAVEL. Po wypełnieniu go otrzymasz kod QR, który musisz obowiązkowo okazać po przybyciu na Majorkę. 

Należy także pamiętać, że zgodnie z obostrzeniami obowiązującymi w Rzeczpospolitej po powrocie z zagranicy (w tym także z Majorki) turystów obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. Zwolnione z niej są osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19, a także ozdrowieńcy, którzy przebyli chorobę w ciągu ostatnich 6 miesięcy oraz dzieci poniżej 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych zaszczepionych. 

W przypadku podróży z krajów należących do Unii Europejskiej lub stowarzyszenia EFTA z kwarantanny zwolnić może negatywny wynik testu antygenowego lub PCR wykonanego nie wcześniej niż na 48 godzin przed przylotem do Polski, lub wykonany już w kraju (maksymalnie do 48 godz. po przekroczeniu granicy). 

Więcej o: