Nocleg w mieszkaniu z obłędnym widokiem na Paryż. Jedyny minus? Nie widać wieży Eiffla. Dlaczego?! [ZDJĘCIA]

Chętnych, żeby chociaż na jedną noc znaleźć się w miejscu, w którym nie mieszkał jeszcze nikt, w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie, było ponad 75 tysięcy. Jak wygląda stworzony na kilka tygodni unikalny apartament w wieży Eiffla? Zaglądamy do środka.

Na początku wyjaśniamy. Nie chodzi wcale o mieszkanko na trzecim, najwyższym z dostępnych do zwiedzania poziomów na wieży Eiffla, które przysposobił sobie pomysłodawca i konstruktor stalowej konstrukcji.

W swoim czasie prywatna kwatera Gustawa Eiffla była obiektem zazdrości wpływowych mieszkańców Paryża. Za wynajem lokum oferowano architektowi małe fortuny. On jednak pozostał niewzruszony i wpuszczał do swojego królestwa tylko wyróżnionych. Zaszczytu dostąpił między innymi Thomas Edison.

Mieszkanie w wieży EifflaMieszkanie w wieży Eiffla Fot. Materiały prasowe HomeAway

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA MIESZKANIA W WIEŻY EIFFLA

Mieszkanie, o nocleg w którym walczyły tysiące chętnych, to ogromny apartament umiejscowiony na pierwszym poziomie wieży. Został zaadaptowany z przestrzeni konferencyjnych. Pewne niedociągnięcia wnętrzarsko-stylistyczne można zrzucić na karb presji czasu. Architekt Benoit Leleu dostał na realizację projektu ledwie 48 godzin.

JAK WYCZAROWAĆ MIESZKANIE W PARYSKIM STYLU? RADZI STYLISTKA

 

Mieszkanie jest w pełni funkcjonalne - ma kuchnię, dwie łazienki, przestrzeń wypoczynkową, małą oranżerię, ale przede wszystkim zapierający dech w piersiach widok przez sięgające od podłogi do sufitu okna. I to widok, który jest piękny bez względu na porę dnia i nocy.

Mieszkanie w wieży EifflaMieszkanie w wieży Eiffla Fot. Materiały prasowe HomeAway

Skąd ten pomysł?

Akcja z pop-up mieszkaniem (pop-up store lub pop-up appartment to zaskakujące, unikatowe miejsce, które działa tylko przez określony czas) to realizacja HomeAway - amerykańskiego portalu zajmującego się wakacyjnym wynajmem nieruchomości na całym świecie.

Mieszkanie w wieży EifflaMieszkanie w wieży Eiffla Fot. Materiały prasowe HomeAway

Szansę na wygranie noclegu miały osoby, które wypełniły specjalny formularz i wyjaśniły, co by zrobiły, gdyby dostały do dyspozycji mieszkanie w wieży.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA MIESZKANIA W WIEŻY EIFFLA

Ostatecznie wygrały trzy rodziny: Magali z Orthez we Francji, która w uzasadnieniu napisała, że:

Chciałabym przyglądać się gwiazdom w oczach trójki moich dzieci i wspólnie z rodziną cieszyłabym się niezapomnianymi chwilami.

Michelle z Essex w Wielkiej Brytanii zabrałaby na wieżę dwóch swoich autystycznych synów, którzy uwielbiają światła.

Mieszkanie w wieży EifflaMieszkanie w wieży Eiffla Fot. Materiały prasowe HomeAway

Trzecia zwyciężczyni - Scott ze Stanów Zjednoczonych napisała, że:

W mojej rodzinie panuje tradycja, zgodnie z którą nastoletnie dzieci zabiera się na wycieczkę do Paryża. Tak moje 13. urodziny celebrowałam ja, moja córka, a teraz kolej na wnuczkę.

Co prawda ten konkurs jest już zamknięty, ale HomeAway staruje z kolejną akcją, tym razem dla zakochanych.

PRZECZYTAJ, JAKIE MIEJSCA W WARSZAWIE POLECAJĄ SOBIE FRANCUZI

Więcej o: