Gdzie najlepiej jechać w maju? Udaj się nad polskie morze jeszcze przed rozpoczęciem sezonu

Po co czekać do lata, gdy na utęsknione wakacje można jechać jeszcze w maju? Późna wiosna to doskonały moment na urlop. Dni i noce są już ciepłe, a ceny poza sezonem o wiele niższe. Dodatkowym plusem jest mniejsze oblężenie nadmorskich kurortów, dzięki czemu o wiele łatwiej znaleźć nocleg, a w knajpach kolejki nie sięgają poza lokal. Warto jednak wiedzieć, gdzie dokładnie jechać w maju nad morze.

Być może egzotyczne kierunki i urlop pod palmą wydają się doskonałą opcją po długiej, mroźnej zimie i chłodnej wiośnie. Warto jednak w maju, miesiącu kiedy wiosna budzi się do życia pełną parą, znaleźć chwilę na zachwyt nad urokami Polski. Dobrym wyborem będzie kilka spokojnych dni nad polskim morzem. Poza sezonem jest tam o wiele ciszej, niż w środku lata.

Zobacz wideo Hel jest piękny, ale takiego go jeszcze nie widzieliście

Gdzie w maju nad morze? Trójmiasto zaprasza turystów

Wiosna nad morzem może być zarówno niezwykle chłodna, jak i przyjemnie ciepła. Zmiany pogody nie będą jednak istotne, jeśli zdecydujesz się na urlop w Trójmieście. Będąc na miejscu można nie tylko spacerować po pięknych plażach i zachwycać się naturą. Na turystów czeka tu masa atrakcji miejskich, które można śmiało odwiedzić w przypadku brzydkiej aury. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, jednak w szczególności dobrze bawić się będą pasjonaci muzeów. W Trójmieście znajdują się niezwykle interesujące i ważne instytucje kultury, między innymi:

  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku,
  • Muzeum Emigracji w Gdyni,
  • Rybackie Mini Muzeum w Sopocie,
  • Europejskie Centrum Solidarności,
  • Muzeum Narodowe w Gdańsku,
  • Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni,
  • Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

W ostatnim z pewnością dobrze bawić się będą także najmłodsi, choć dorośli, którzy odwiedzają to miejsce są również mile zaskoczeni. Z kolei Muzeum II Wojny Światowej to jedno z największych muzeów w Europie, a wystawy składają się z różnych zbiorów, znalezisk archeologicznych, wielu wystaw, czy dokumentów filmowych. Samo obejście wszystkich dostępnych stanowisk zajmuje co najmniej cztery godziny, dlatego warto zarezerwować dla tego miejsca większą część dnia, by na spokojnie zagłębić się w historię Polski.

Łeba wiosną z pewnością cię zachwyci

Gdzie w maju nad morze? W kierunku Słowińskiego Parku Narodowego. Łeba, niewielkie miasteczko na Pomorzu jest położone w wyjątkowym miejscu. Nie tylko znajduje się nad samym Bałtykiem. Na wschód od miasta leży jezioro Sarbsko, gdzie można pływać kajakami. Z kolei na zachodzie leżą dwa inne jeziora - Łebsko i Gardno, oraz słynne wydmy, które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Widoki, które czekają na nas na miejscu są obłędne i jedyne w swoim rodzaju. W samym mieście można znaleźć również atrakcje idealne na deszczowy dzień lub wycieczkę z dziećmi. Turyści uwielbiają zaglądać do Illuzeum, muzeum iluzji optycznych pełnego ciekawych eksponatów oraz do Muzeum Motyli, gdzie można poznać nieznane nam wcześniej owady lub dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Poza tym sama Łeba jest urokliwym miasteczkiem z szeroką ofertą gastronomiczną.

Gdzie najlepiej jechać w maju? Pomyśl o Półwyspie Helskim

Jeśli lubisz spędzać czas wolny aktywnie, warto rozważyć majowy urlop na Półwyspie Helskim. Od Władysławowa, aż do Helu ciągnie się szeroka droga rowerowa prowadząca przez malownicze miasta i piękne plaże nad Zatoką Gdańską. Wiosną na półwyspie jest wyjątkowo spokojnie i można cieszyć się ciszą oraz budzącą się do życia naturą. Dzięki swojemu położeniu i otoczeniu wody z obu stron, turyści mogą cieszyć się tu również nad wyraz czystym powietrzem. Na samym końcu półwyspu, w miejscowości Hel znajdziemy również masę atrakcji dla całych rodzin. Podczas wycieczki warto odwiedzić Fokarium, Latarnię Morską czy Muzeum Rybołówstwa. Muzeum to prezentuje zarówno historię samego Helu, jak i tradycyjnego helskiego rybołówstwa i rzemiosła szkutniczego Kaszubów.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: