Supraśl. Atrakcje "polskiego Hollywood". Najważniejsze punkty zwiedzisz w trzy godziny

Supraśl - atrakcje, które można zobaczyć w tej niewielkiej podlaskiej miejscowości z pewnością zachwycą niejednego fana polskiej kinematografii. Co warto zobaczyć w Supraślu?

Supraśl to niewielkie miasteczko położone w okolicach Białegostoku. Malownicza okolica urzekła polskich filmowców, a miejscowość stała się planem filmowym dla polskich produkcji. Właśnie z tego powodu przez miejscowych Supraśl często nazywany jest "polskim Hollywood". Co warto tam zobaczyć?

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Supraśl - atrakcje dla fanów kinematografii

Co można robić w tej niewielkiej miejscowości? Fani polskich seriali z pewnością chętnie wybiorą się na spacer szlakiem ulubionych produkcji. W tym mieście kręcono m.in. trylogię "U Pana Boga w ogródku", czy serial "Blondynka". Gdzie warto zajrzeć, szukając filmowych kadrów? Bohaterowie często spacerują nadrzecznymi bulwarami, ulicą Kościelną, czy 3-go Maja. Warto zajrzeć także w okolice Centrum Kultury i rekreacji oraz Kościoła Św. Trójcy.

Mekka dla poszukujących wytchnienia

Chcesz odpocząć na łonie natury lub podreperować swoje zdrowie? Leżący na terenie Puszczy Knyszyńskiej Supraśl może poszczycić się statusem uzdrowiska. Nie brak tu tras turystycznych, a na spacer po lesie można wybrać się zarówno rowerem, jak i pieszo. Cieplejsze dni warto spędzić nad rzeką Supraśl, można tam nie tylko plażować, ale i zrobić trening na boisku lub zewnętrznej siłowni. W Supraślu działa także kilka wypożyczalni rowerowych.

Podlaska architektura w pełnej krasie

W Supraślu nie brak malowniczych zabudowań. Niemal na każdym kroku można natknąć się tutaj na prawdziwe architektoniczne perełki, m.in. charakterystyczne domy tkaczy. Nie sposób także nie wspomnieć o efektownych budowlach stworzonych przez rodziny bogatych właścicieli dawnych fabryk: Buchholtzów i Zachertów. Co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście? M.in. chętnie odwiedzane Muzeum Ikon, Prawosławny Monaster Męski Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, czy Muzeum Sztuki Drukarskiej i Piśmiennictwa.

Więcej o: