Wakacje na Mazurach. Poznajcie kilka wyjątkowych miejsc na urlop w królestwie jezior

Wakacje na Mazurach to ciekawy pomysł na spędzenie czasu. Rejon ten kusi nas lasami i jeziorami. Tutaj możemy wylegiwać się na plaży i spędzać aktywnie czas. Przedstawiamy wam kilka miejsc, w których się zakochacie.

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Miłka Raulin trenuje przed trawersem Grenlandii

Mark Twain powiedział: Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. Ten cytat można odnieść także do planowania wakacji. Większość z nas klasycznie wybierze morze lub góry. Jest jednak jedno miejsce, które możemy odkryć na nowo - Mazury. 

Wakacje na Mazurach. Kraina jezior zaskakuje atrakcjami

Mazurskie kurorty przyciągają różnymi atrakcjami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miejsce to ukochali sobie fani żeglarstwa - na jeziorach odbywają się regaty. Jednak to nie wszystko! Mazury przyciągają turystów pięknymi widokami i możliwością odpoczynku od zgiełku dnia codziennego. Ta położona w województwie warmińsko-mazurskim kraina kryje mnóstwo tajemnic. Eksplorowanie tego regionu będzie wspaniałą przygodą!

Atrakcje Mazur. Te miejsca warto odwiedzić

Chociaż cała kraina jest wyjątkowa, to są miejsca, które musimy odwiedzić. Oprócz wypoczywania nad jeziorem możemy również zwiedzać miasta i poznawać historie regionów.

Mikołajki
Działa tam Przystań Żeglugi Mazurskiej, która oferuje możliwość popłynięcia w rejs statkiem. Miasto położone jest nad dwoma jeziorami. Przy każdym znajdziemy plażę miejską, na której można się opalać i podziwiać piękny krajobraz. Coś znajdzie się również dla fanów historycznych zabytków. Warto zwiedzić ewangelicki kościół pw. Świętej Trójcy, świątynię Matki Bożej Różańcowej oraz młyn z początku XX wieku. Miasto słynie z zabytkowych kamienic, które nadają mu uroku.

Mrągowo
Miejscowość słynie z tego, że położona jest nad czterema jeziorami. Plaże są zadbane i przygotowane na przyjęcie turystów. Pomosty i kawiarenki sprzyjają odpoczynkowi. Miasto jest pełne zabytków z różnych okresów. Cerkiew, wieża Bissmarcka, liczne kościoły oraz Ratusz to tylko niektóre z nich. W Mrągowie odbywają się również różne muzyczne festiwale. Rzeszę miłośników muzyki przyciąga Piknik Country & Folk.

Ostróda
Wakacje w Ostródzie obfitują w różne wydarzenia. To idealne miejsce dla fanów festynów i festiwalów, bo takich tam nie brakuje. Turyści cenią sobie molo, z którego można podziwiać jezioro i zrobić urokliwe zdjęcia. Plusem jest także możliwość nocowania na polu namiotowym. Czy znajdzie się coś dla fanów historii? W mieście znajdziemy mnóstwo zabytków od obiektów sakralnych, przez koszary, po kamieniczki. Za największą atrakcję uznaje się jednak zamek krzyżacki.

Ełk

Największe miasto w krainie to bardzo dobre miejsce na wypoczynek. Plaża miejska została niedawno zmodernizowana, więc spodoba się zarówno osobom, które chcą kąpać się w jeziorze, jak i tym, którzy wolą odpoczywać pod parasolem. Znajdzie się nawet miejsce dla fanów gier zespołowych. Ełk ma również bogatą kulturę. Warto wybrać się do miasta i zwiedzić kilka obiektów. Szczególnie urokliwe są stare budynki mieszkalne, obiekty sakralne, ruiny zamku oraz wieża ciśnień. 

Źródło: Travelplanet.pl

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: