Trasy na narty biegowe: Warszawa. Gdzie w stolicy i okolicach można poszaleć na biegówkach?

Trasy na narty biegowe w Warszawie i okolicach są coraz częściej spotykane. Dzieje się tak dlatego, że zimowe sporty stają się coraz bardziej popularne wśród amatorów, którzy w zimie zwykłe bieganie zamieniają na bieganie na nartach.

Trasy na narty biegowe: Warszawa. Lista tras jest bardzo długa

Trasy na narty biegowe w Warszawie można znaleźć bez większego problemu. Kiedy z chodników i ścieżek znikają zwykli biegacze, wówczas ich miejsce z powodzeniem mogą zająć osoby, które lubią włożyć na nogi narty i pomknąć przed siebie. Warunkiem bezwzględnym jest jednak obecność określonej warstwy śniegu, która umożliwi bezproblemowe bieganie. A z tym niestety bywa różnie. Ostatnie lata pokazały, że zima w mieście potrafi obejść się bez śniegu, a co za tym idzie, amatorzy białego szaleństwa często zmuszeni są do odległych wyjazdów w celu potrenowania biegania czy zjeżdżania na nartach. Niemniej jednak warto ciągle mieć nadzieję. Jeśli tylko spadnie śnieg, wówczas pasjonaci nart biegowych powinni skorzystać z poniższych lokalizacji. Lista tras na narty biegowe w Warszawie jest dość długa, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

Najciekawsze trasy na narty biegowe w Warszawie

Narty biegowe są bardzo popularne wśród mieszkańców stolicy. Wystarczy bowiem kawałek nieodśnieżonej drogi, aby móc z powodzeniem uprawiać tę pasjonującą dyscyplinę. Oczywiście w stolicy znajdziemy wiele takich miejsc, jednak części z nich bardziej nadaje się do uprawiania tego sportu, a pozostałe nieco mniej. Do najciekawszych tras na narty biegowe w Warszawie bez wątpienia należy zaliczyć tą biegnącą prawym brzegiem Wisły, rozpoczynającą się na wysokości Mostu Grota Roweckiego aż do Saskiej Kępy. Trasa ta jest sztucznie naśnieżana, co przy odpowiednich warunkach temperaturowych pozwala na korzystanie z niej nawet przy znikomych opadach. Trasa liczy sobie nieco ponad 8 km, co oznacza, że przebycie jej wymaga już odpowiednio wyrobionej kondycji. 

Zobacz wideo Zima w Szwajcarii

Najdłuższe trasy na narty biegowe. Warszawa i okolice

Najdłuższe trasy na narty biegowe w okolicy Warszawy występują w Puszczy Kampinoskiej. Biegacze mają tu dostęp do wszystkich szlaków pieszych, co oznacza, że do ich dyspozycji pozostaje około 300 km tras nadających się do uprawiania tego sportu. Ponadto na miejscu znajduje się także wypożyczalnia sprzętu, tak więc nie trzeba martwić się jego przewożeniem. Prowadzone są także wstępne szkolenia dla osób rozpoczynających swoją przygodę z biegówkami. Do trasy można dotrzeć własnym transportem lub korzystając z komunikacji miejskiej. Wszystkie trasy są oznakowane, co ułatwia orientację, zwłaszcza osobom po raz pierwszy korzystającym z tego obszaru w celach rekreacyjnych. 

Trasy na narty biegowe - Warszawa. Które będą odpowiednie dla początkujących?

Na liście tras na narty biegowe w Warszawie dla początkujących należy wymienić kilka doskonale znanych wszystkim Warszawiakom lokalizacji, które przy sprzyjających warunkach pełne są zarówno bardziej zaawansowanych biegaczy jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem biegowym. Miejsca, które warto wybrać do biegania na nartach w stolicy to m.in.:

  • las Młociński - trasa rozpoczyna się przy wypożyczalni nart i jest doskonale oznakowana, co wyklucza możliwość zagubienia; jej długość w zależności od wybranego wariantu może wynosić od 8 do 13 km
  • las Kabacki - to doskonała trasa dla początkujących, gdyż jest stosunkowo niedługa (w zależności od wybranego wariantu może wynosić od 1 do 5 kilometrów)
  • park linowy Bielany - tu dostępna jest idealna dla początkujących trasa treningowa o długości nieco ponad kilometra; zlokalizowana jest tu także wypożyczalnia sprzętu, a także istnieje możliwość pobrania lekcji u instruktora
  • Wesoła - to kolejne miejsce, gdzie początkujący biegacze mają do dyspozycji kilka tras (najdłuższa pętla ma około 2,5 km). Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, a także mała gastronomia, co umożliwia miłe spędzenie czasu przed i po treningu. 

Zobacz też: Najdłuższe trasy narciarskie na Słowacji. Gdzie warto wybrać się, aby poszusować na nartach?

Więcej o: