Termy Chochołowskie to pomysł na urlop jesienią. Gdzie jeszcze skorzystasz z wodnych atrakcji?

Lato dobiegło końca, ale nadal pozostaje szansa na urlop. Termy to świetna atrakcja dla całej rodziny i szansa na kąpiel w ciepłej wodzie, oraz liczne atrakcje przez cały rok. Termy Chochołowskie to jedne z najpopularniejszych w Polsce. Które termy warto jeszcze odwiedzić?

Jesienią trudno o kąpiel w polskim morzu. Jeśli decydujesz się na późniejszy urlop, warto znać miejsca gdzie możesz skorzystać z wodnych atrakcji. Świetnym rozwiązaniem są termy, które stanowią znakomitą atrakcję dla dorosłych i dzieci. W Polsce znajdziesz je m.in w Chochołowie, ale też np. w Mszczonowie czy Uniejowie. W większości z nich bez problemu zrealizujesz Bon Turystyczny. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na ciebie w różnych lokalizacjach, oraz która jest najbliższa twojemu miejscu zamieszkania. 

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Jakie termy warto odwiedzić? Termy Chochołowskie nie są jedyne w Polsce

Termy to miejsca, które oczywiście kojarzą się z wodą. To miejsce relaksu może mieć różne formy. Znajdziesz tu miejsce do zabaw dla dzieci, ale też SPA, czy saunę. W Polsce popularne są m.in termy Chochołowskie, które znajdziemy w miejscowości Chochołów. To miejsce w górach, które znajduje się nieopodal Kościeliska. Dodatkową atrakcją tych term jest grota solna, oraz okoliczne górskie krajobrazy. Do dyspozycji turystów jest 30 różnych basenów. W Polsce warto odwiedzić też m.in Termy Mszczonowskie lub Uniejowskie. Mszczonowskie znajdują się nieopodal centrum Polski, a więc wiele osób wybierze się tam na wycieczkę całodzienną bez konieczności noclegu. W Termach Mszczonów na turystów czeka również grota solna, ale też suche sauny czy jacuzzi. Termy Uniejów znajdują się natomiast w województwie Łódzkim. Są popularne podobnie jak pozostałe termy w kraju i wyróżniają je również liczne atrakcje. To właśnie w Uniejowie powstało pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne. 

Dlaczego warto odwiedzić termy? To świetny pomysł na jesienny urlop

Termy to znakomity sposób na relaks. Wiele osób przyjeżdża spędzić tu czas na licznych atrakcjach, ale także w celach zdrowotnych. Nieopodal znajdują się sanatoria, gdzie wiele osób decyduje się na urlop, aby nabrać sił. Źródła termalne to po prostu miejsce, z którego wypływa woda termalna o temperaturze wyższej o co najmniej 5°C od średniej rocznej temperatury powietrza na danym obszarze (według klasyfikacji hydrogeologicznej) lub wyższej niż 20°C (według klasyfikacji balneologicznej). W Polsce takich miejsc mamy kilka. To świetny sposób, aby skorzystać z kąpieli w ciepłej wodzie przez cały rok. 

Termy Chochołowskie bon turystyczny. Gdzie jeszcze zrealizujesz 500 złotych na urlop?

Bon turystyczny obejmuje kąpieliska takie jak baseny termalne. Warto zatem zabrać ze sobą dzieci i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem na wodnych rozrywkach. Zrealizujemy go zarówno w Termach Chochołowskich, jak i Mszczonowskich i Uniejowskich. W Polsce termy znajdują się również m.in w Cieplice-Zdrój w Jeleniej Górze, w Bukowinie Tatrzańskiej, w Białce Tatrzańskiej, oraz w takich miejscowościach jak Lądek Zdrój lub Solec-Zdrój, a także popularnym Zakopanem. Bliżej Poznania znajdziemy Termy Maltańskie. Leczniczych kąpieli zażyjemy w Ustroniu, Grudziądzu oraz Olsztynie.

Więcej o: