Termy Chochołowskie to pomysł na urlop jesienią. Gdzie jeszcze skorzystasz z wodnych atrakcji?

Lato dobiegło końca, ale nadal pozostaje szansa na urlop. Termy to świetna atrakcja dla całej rodziny i szansa na kąpiel w ciepłej wodzie, oraz liczne atrakcje przez cały rok. Termy Chochołowskie to jedne z najpopularniejszych w Polsce. Które termy warto jeszcze odwiedzić?

Jesienią trudno o kąpiel w polskim morzu. Jeśli decydujesz się na późniejszy urlop, warto znać miejsca gdzie możesz skorzystać z wodnych atrakcji. Świetnym rozwiązaniem są termy, które stanowią znakomitą atrakcję dla dorosłych i dzieci. W Polsce znajdziesz je m.in w Chochołowie, ale też np. w Mszczonowie czy Uniejowie. W większości z nich bez problemu zrealizujesz Bon Turystyczny. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na ciebie w różnych lokalizacjach, oraz która jest najbliższa twojemu miejscu zamieszkania. 

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Jakie termy warto odwiedzić? Termy Chochołowskie nie są jedyne w Polsce

Termy to miejsca, które oczywiście kojarzą się z wodą. To miejsce relaksu może mieć różne formy. Znajdziesz tu miejsce do zabaw dla dzieci, ale też SPA, czy saunę. W Polsce popularne są m.in termy Chochołowskie, które znajdziemy w miejscowości Chochołów. To miejsce w górach, które znajduje się nieopodal Kościeliska. Dodatkową atrakcją tych term jest grota solna, oraz okoliczne górskie krajobrazy. Do dyspozycji turystów jest 30 różnych basenów. W Polsce warto odwiedzić też m.in Termy Mszczonowskie lub Uniejowskie. Mszczonowskie znajdują się nieopodal centrum Polski, a więc wiele osób wybierze się tam na wycieczkę całodzienną bez konieczności noclegu. W Termach Mszczonów na turystów czeka również grota solna, ale też suche sauny czy jacuzzi. Termy Uniejów znajdują się natomiast w województwie Łódzkim. Są popularne podobnie jak pozostałe termy w kraju i wyróżniają je również liczne atrakcje. To właśnie w Uniejowie powstało pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne. 

KruszynianyStan wyjątkowy uderza w turystykę na Podlasiu. "Nie chcemy jałmużny"

Dlaczego warto odwiedzić termy? To świetny pomysł na jesienny urlop

Termy to znakomity sposób na relaks. Wiele osób przyjeżdża spędzić tu czas na licznych atrakcjach, ale także w celach zdrowotnych. Nieopodal znajdują się sanatoria, gdzie wiele osób decyduje się na urlop, aby nabrać sił. Źródła termalne to po prostu miejsce, z którego wypływa woda termalna o temperaturze wyższej o co najmniej 5°C od średniej rocznej temperatury powietrza na danym obszarze (według klasyfikacji hydrogeologicznej) lub wyższej niż 20°C (według klasyfikacji balneologicznej). W Polsce takich miejsc mamy kilka. To świetny sposób, aby skorzystać z kąpieli w ciepłej wodzie przez cały rok. 

Turyści pozostawiają w Tatrach góry śmieciTatry coraz bardziej zadeptane i zaśmiecone. "Trzeba ograniczyć liczbę turystów"

Termy Chochołowskie bon turystyczny. Gdzie jeszcze zrealizujesz 500 złotych na urlop?

Bon turystyczny obejmuje kąpieliska takie jak baseny termalne. Warto zatem zabrać ze sobą dzieci i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem na wodnych rozrywkach. Zrealizujemy go zarówno w Termach Chochołowskich, jak i Mszczonowskich i Uniejowskich. W Polsce termy znajdują się również m.in w Cieplice-Zdrój w Jeleniej Górze, w Bukowinie Tatrzańskiej, w Białce Tatrzańskiej, oraz w takich miejscowościach jak Lądek Zdrój lub Solec-Zdrój, a także popularnym Zakopanem. Bliżej Poznania znajdziemy Termy Maltańskie. Leczniczych kąpieli zażyjemy w Ustroniu, Grudziądzu oraz Olsztynie.

Więcej o: