Szlaki na Morskie Oko: najłatwiejsze i najtrudniejsze trasy dla turystów

Szlaki na Morskie Oko dają okazję do dotarcia nad najpopularniejsze jezioro w Tatrach, położone w urokliwej Dolinie Rybiego Potoku. Jesteś gotów obrać trudniejszą trasę, czy wolisz raczej przejść się łatwiejszym szlakiem?

Najłatwiejsze szlaki na Morskie Oko – idealne dla początkujących

Najłatwiejsze szlaki na Morskie Oko dla początkujących? Najpopularniejszą, a przy tym łatwą trasą, którą chętnie wybierają turyści, chcący dostać się nad największe jezioro w Tatrach, jest droga z Palenicy Białczańskiej przez Polanę Włosienica. Decydując się na wędrówkę tym szlakiem większość trasy spędzisz pokonując asfaltową drogę do Polany Włosienica, a następnie kierując się jej przedłużeniem, prowadzącym do Schroniska PTTK nad Morskim Okiem. Po upływie około pięćdziesięciu minut od rozpoczęcia wędrówki, dojdziesz do potoku Roztocza i zachwycającego wodospadu Wodogrzmoty Mickiewicza.

Najtrudniejsze szlaki na Morskie Oko – trasa dla bardziej zaawansowanych podróżników

Najtrudniejsze szlaki na Morskie Oko dla zaawansowanych to wspaniała okazja do wędrówki, dającej możliwość podziwiania malowniczych widoków. Jeśli szukasz okazji do bardziej wymagającej trasy, podczas której zobaczysz piękne miejsca, udaj się drogą przez Dolinę Roztoki i Dolinę Pięciu Stawów. Swoją wędrówkę rozpoczniesz ruszając z Palenicy Białczańskiej czerwonym szlakiem. Idąc tą drogą dotrzesz do Wodogrzmotów Mickiewicza, skąd skierujesz się w okolice Wodospadu Siklawa, do którego doprowadzi Cię zielony szlak. Ze Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów podążysz niebieskim szlakiem, prowadzącym do Schroniska nad Morskim Okiem przez Świstową Czubę i Wolarnię. 

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

Wejście na Morskie Oko: trasy dla miłośników dłuższych wędrówek

Masz w planach wejście na Morskie Oko? Trasy, które możesz wybrać, staną się wspaniałą okazją do spędzenia czasu w aktywny sposób, a także pozwolą Ci nacieszyć się pięknymi widokami. Zobacz, jaką drogą możesz dotrzeć do najpopularniejszego jeziora w Tatrach.

  • Trasa: Palenica Białczańska – Schronisko PTTK przy Morskim Oku przez Polanę Włosienica
  • Trasa: Palenica Białczańska – Schronisko PTTK przy Morskim Oku przez Dolinę Roztoki i Dolinę Pięciu Stawów

Zobacz też: Zakopane: atrakcje dla małych i dużych. Sprawdź nasze propozycje dla całej rodziny!

Szlak na Morskie Oko: czas wejścia

Chcesz wyruszyć na szlak na Morskie Oko? Czas wejścia w ten malowniczy zakątek polskich Tatr zajmie Ci kilka godzin. Decydując się na wejście z Palenicy Białczańskiej przez Polanę Włosienica poświęcisz około dwóch godzin i dwudziestu minut, nim dojdziesz do celu wyprawy. Dłuższa droga, prowadząca z Palenicy Białczańskiej przez Dolinę Roztoki i Dolinę Pięciu Stawów, to trasa, którą pokonasz w niecałe pięć godzin.

Szlak na Morskie Oko: długość tras

Szlak na Morskie Oko pozwoli Ci dotrzeć do najpiękniejszego miejsca w Tatrach. Długość trasy zależy od wybranego szlaku. Jeśli lubisz piesze wycieczki i niestraszna Ci wędrówka, zobacz, jaki dystans będziesz musiał pokonać, aby dotrzeć do celu swej podróży. Obierając trasę z Palenicy Białczańskiej przez Polanę Włosienica przez Drogę Oswalda Balzera, skrzyżowanie szlaków, Wodogrzmoty Mickiewicza i Odejście na Kępę, pokonasz dystans 7,7 km. Decydując się na dłuższą i nieco trudniejszą opcję, czyli drogę z Palenicy Białczańskiej przez Dolinę Roztoki i Dolinę Pięciu Stawów, prowadzącą przez Wodogrzmoty Mickiewicza i Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, będziesz musiał pokonać dystans 12.3 km, nim dojdziesz do Morskiego Oka.

Zobacz też: Szlaki na Giewont: jak bezpiecznie wejść na szczyt śpiącego rycerza?

Więcej o: