Pałac w Trzebieszowicach: zwiedzanie, jak dotrzeć, opinie odwiedzających

Pałac w Trzebieszowicach to budowla, której historia sięga XVI wieku, a która obecnie pełni rolę luksusowego hotelu i spa. Zobacz jak tam dotrzeć.

Pałac - Trzebieszowice. Zwiedzanie obiektu

Trzebieszowice to niewielka miejscowość w województwie dolnośląskim w gminie Lądek - Zdrój. Znana jest między innymi dzięki obecności zamku w skale, który pierwotnie będąc budowlą kamienno-drewnianą pełnił funkcję siedziby rycerskiej. Na przestrzeni wieków przeszedł on jednak wiele zmian, które ostatecznie pozwoliły mu uformować się w luksusowy hotel ze spa

Zwiedzanie pałacu w Trzebieszowicach jest możliwe codziennie w godzinach od 10 do 17. Towarzyszą w tym pracownicy hotelu, pełniący rolę przewodników po obiekcie. Tour po zamku trwa około 60 minut, a w tym czasie można podziwiać:

 • wieżę obronną – najstarszą XIV-wieczną część Zamku,
 • Salę Barokową z XVII w.,
 • Salon Secesyjny z XIX w.,
 • Salon Lustrzany z XIX w.,
 • Sala Neorokowa z XIX w.,
 • Klatka Schodowa XIX w.,
 • Neobarok Wiedeński,
 • Dziedziniec XIX w.

Ceny biletów dla zwiedzających kształtują się następująco:

 • Dla gości pobytowych: dorośli i dzieci – 15 PLN/os
 • Dla gości z zewnątrz: seniorzy i dzieci w wieku szkolnym (do 12 lat)  – 20 PLN/os, dorośli – 25 PLN/os, grupy (od 6 osób) – 20 PLN/os
 • Nocne zwiedzanie: dorośli – 30 PLN/os, dzieci do lat 12 - 20 PLN/os.

Zamek Krzyżtopór Zamki i pałace w Polsce: największe i najpiękniejsze zamki i pałace

Pałac w skale. Trzebieszowice

Pałac w skale w Trzebieszowicach ma bogatą historię. W XVI wieku na ruinach siedziby rycerskiej rozpoczęto wznoszenie dworu z wewnętrznym dziedzińcem. Budowa trwała w latach 1550-1625. Dwór,  należał od początku do jednej z linii rodu von Reichenbach. Później trafił w ręce rodu Wallisów, a konkretnie generała Georga Oliviera starszego, baron von Wallis. Wtedy to rozpoczęła się przebudowa na styl barokowy. W 1783 r. potomek barona sprzedał majątek Ludwikowi W.F. von Schlabrendorfowi. Kolejne znaczące modernizacje dokonano w XIX w. Przebudowano głównie wnętrza, pozostawiając barokową elewację. Wielkodworski park założono przy pałacu około 1720 r. 

Obecnie obiekt jest własnością spółki, która po gruntownym remoncie udostępnia go jako hotel "Zamek na Skale".

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Pałac w Trzebieszowicach. Opinie odwiedzających

Pałac w Trzebieszowicach jest niezwykle ciekawym obiektem pod względem historycznym, dlatego co roku odwiedza go spora ilość turystów. Dodatkową atrakcją jest możliwość skorzystania z zaplecza hotelowego oraz spa. Zarówno jako obiekt do zwiedzania, jak i jako hotel, pałac w Trzebieszowicach zbiera pozytywne opinie turystów i osób korzystających z jego oferty.

Pałac w Trzebieszowicach: jak dojechać? Mapa

Jak dojechać do pałacu w Trzebieszowicach? Znajduje się on w gminie Lądek-Zdrój, a dojazd do niego jest stosunkowo prosty. Warto skorzystać np. z map internetowych lub nawigacji samochodowej. 

Miejsca historyczne na wakacje. Które z nich chętnie odwiedzamy? Miejsca historyczne na wakacje. Które z nich chętnie odwiedzamy?

Pałac w Trzebieszowicach: adres

Dokładny adres pałacu w Trzebieszowicach potrzebny może okazać się np. do wpisania w nawigację GPS. Aby bez problemu trafić do obiektu, należy kierować się adresem:

Hotel Zamek na Skale
Trzebieszowice 151,
57-540 Trzebieszowice

Zobacz też: Najpiękniejsze rynki miejskie w Polsce. Które musisz zobaczyć?

Więcej o: