W tych górach znajdziesz ciszę i spokój. Poznaj trzy miejsca w Polsce idealne na wędrówki

Wyprawa w góry to sposób na świetną przygodę, ale i odnalezienie spokoju na łonie natury. Jeśli marzą ci się wakacje w górach, a tłumy turystów w Zakopanem nie napawają cię optymizmem, to mamy na to radę. Poznaj miejsca w polskich górach, w których odnajdziesz ciszę i nabierzesz sił.

Planujesz samotną wyprawę w góry, albo zabierasz ze sobą bliskich, ale chcesz uniknąć tłumów turystów? Proponujemy miejsca w Polsce, w których odnajdziesz ciszę i spokój. Poznaj szlaki, które nie są zbyt uczęszczane i zachwycą cię pięknymi krajobrazami. To trasy pełne dzikiej natury i świeżego powietrza. Polskie góry to nie tylko głośne miasta pełne góralskiej muzyki i straganów z oscypkami. To również kołyszące się trawy na rozłożystych polanach, niewielkie drewniane bacówki gdzie kupisz zyntycę od lokalnych mieszkańców, owce które pasą się na zboczach i w końcu cudowne widoki z błogą ciszą wokół. 

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

Miejsca w górach pozbawione turystów? W Bieszczadach odpoczniesz od tłumów

Mówi się, że czasem warto rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. To właśnie te góry uchodzą za miejsce pełne ciszy, spokoju i poniekąd dzikiego klimatu. W województwie podkarpackim czekają na ciebie niewysokie tereny górskie, które słyną z niezwykłych gatunków roślin i ogromnych terenów zielonych, które czekają na turystów którzy wolą rozbić namiot, niż spędzić wieczór w górskim hotelu. W Bieszczadach nie nastawiaj się na głośne atrakcje. Zamiast tego odpręż się podczas spływu kajakiem, przejażdżki rowerem czy spokojnego spaceru górskim szlakiem podziwiając widoki. Warto odwiedzić m.in Bukowe Berdo i Szeroki Wierch. Wybierz się też na wycieczkę na Smerek i Połoninę Wetlińską, oraz Caryńską. 

Gdzie na wakacje bez tłumów? Beskid Żywiecki słynie z pięknych widoków i ciszy

Kolejne miejsce w polskich górach, gdzie nawet w sezonie letnim nie spotkasz wielu osób, to Beskid Żywiecki. W tym cudownym miejscu zachwycą cię widoki i świeże powietrze. Za najbardziej "odludną" część tych gór uważa się okolice schroniska na Krawcowym Wierchu. W ok. 1,5 godziny od tego miejsca można dotrzeć do przełęczy Bory Orawskie, gdzie łączy się kilka szlaków. Koniecznie wybierz się na wędrówkę, aby zobaczyć Wodospad w Sopotni Wielkiej i Babią Górę, a także Wielką Raczę. 

Niskie góry z klimatem i bez turystów. Wybierz się do Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Jeśli uwielbiasz piesze wycieczki, ale nie chcesz za bardzo się zmęczyć, to wybierz niskie góry z pięknymi widokami. Mowa o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, która nadal nie należy do najbardziej popularnych atrakcji kraju. To idealne miejsce na kilkudniową wyprawę. Wapienne skały które zdobią to miejsce z pewnością przypadną ci do gustu. Warto zwiedzić tutaj m.in Zamek Ogrodzieniec i wybrać się na Górę Janowskiego. Za najbardziej magiczne miejsce z niesamowitym widokiem uważa się m.in Górę Zborów. Na Skałach Rzędkowickich zaobserwujesz formacje skalne, których nie znajdziesz nigdzie w Polsce. 

Więcej o: