Park rozrywki. Poznaj najchętniej odwiedzane obiekty w Polsce

Parki rozrywki to miejsca, które przynoszą sporo frajdy i tym najmniejszym, i tym całkiem dużym. Przekonaj się, jakie z polskich obiektów nieustannie pękają w szwach, by zaplanować przyjemny rodzinny wyjazd, pełen doskonałej zabawy.

Parki rozrywki – które są najpopularniejsze? Lista

Parki rozrywki nieodmiennie wzbudzają uśmiech radości na każdej dziecięcej twarzy. Mimo że tamtejsze atrakcje są przygotowywane z myślą o najmłodszych, na pewno przypadną do gustu także dorosłym, a zwłaszcza rodzicom i opiekunom małych podróżników. To w końcu idealne miejsce do zabawy, szaleństw, zdobywania nowych doświadczeń i… rozwijania wyobraźni. Na poniższej liście znajdziecie najpopularniejsze spośród parków rozrywki w Polsce. Jeśli jeszcze ich nie odwiedziliście, koniecznie to zmieńcie!

 • Legendia, Chorzów, woj. śląskie
 • Majaland, Kownaty, woj. lubuskie
 • Energylandia, Zator, woj. małopolskie
 • Łeba Park, Łeba, woj. pomorskie
 • JuraPark Bałtów, Bałtów, woj. świętokrzyskie
 • JuraPark Krasiejów, Krasiejów, woj. opolskie
 • Park Miniatur Świat Marzeń, Inwałd, woj. małopolskie
 • Lunapark Sowiński, Władysławowo, woj. pomorskie
 • Rabkoland, Rabka-Zdrój, woj. małopolskie
 • Minieuroland, Kłodzko, woj. dolnośląskie
 • Park of Poland, Wręcza, woj. mazowieckie
 • Świat Labiryntów Bliziny, Bliziny, woj. pomorskie
 • Mega Park Grudziądz, Grudziądz, woj. kujawsko-pomorskie

Legendia – polski park rozrywki z najdłuższą historią

Legendia to park rozrywki, który warto odwiedzić choćby dlatego, że określa się go mianem najstarszego istniejącego lunaparku w Polsce (powstał w 1959 roku). Trudno też odmówić mu tytułu najciekawszego obiektu tego rodzaju na całym Śląsku. Za szczególny klimat tego miejsca odpowiada otoczenie zieleni i bliskość tamtejszego jeziora. Natraficie tutaj na czterdzieści rozmaitych atrakcji. Część z nich została pomyślana w taki sposób, by gwarantować rozrywkę dzieciom, część ma zapewnić dobrą zabawę całej rodzinie, a inne są idealne dla dorosłych. Wśród nich znajduje się budzący emocje diabelski młyn Legendia Flower, rozpędzone, kręcące się filiżanki czy powietrzna frajda – duże samoloty Dream Flight Airlines.

W Legendii nie brakuje również atrakcji, w których pierwsze skrzypce gra woda. Wystarczy wspomnieć o rapid river Dolina Jagi, gdzie goście wsiadają do miedzianego kociołka i spływają rwącym potokiem, a także o Diamond River, w ramach którego osoby przybyłe do parku ześlizgują się do wody z wysokości ośmiu oraz dwunastu metrów. Nie należy również zapominać o Bazyliszku – atrakcji Interactive Dark Ride, której uczestnicy zajmują miejsca w bolidzie i wyruszają na spotkanie legendarnego stwora. Jeszcze przed wyprawą będziecie mieli okazję oglądać multimedialne pre-show w pokoju Gildii Łowców Potworów. Podczas podróży natraficie na starą wieś, mroczne jaskinie, a także lasy i ruiny. Dalej sprawdzicie swoje umiejętności strzeleckie – kto z Was trafi więcej potworów z broni laserowej?

Legendię można odwiedzać przez cały rok, jednak przed wizytą warto zajrzeć do kalendarza, dostępnego na stronie parku rozrywki, by uniknąć sytuacji, w której będzie on nieczynny ze względu na wynajęcie go na wyłączność. W czasie wakacji letnich lunapark jest ponadto otwarty we wszystkie dni tygodnia, z kolei w czasie roku szkolnego w piątki i weekendy.

Majaland – nowoczesny park jak z bajki

Majaland to jeden z najnowszych parków rozrywki w naszym kraju, ponieważ jego historia rozpoczęła się dopiero w 2018 roku. Odbiorcami dostępnych tam atrakcji są przede wszystkim rodziny z dziećmi. Co więcej, należy on do Holiday Kownaty Park. Jest to park tematyczny, podzielony na trzy strefy, nawiązujące do różnych fantastycznych historii, znanych z popkultury. Pierwsza, a zarazem najważniejsza, to strefa, w której spotkacie Pszczółkę Maję, bohaterkę popularnej niegdyś, wieczorynkowej kreskówki. Dwie pozostałe należą natomiast do Wikinga Vica, młodego, pomysłowego chłopca, bohatera animowanego serialu produkcji francusko-australijsko-niemieckiej oraz Heidi, rezolutnej dziewczynki, znanej z pewnej szwajcarskiej powieści.

Najwięcej spośród atrakcji skupia się na postaci Pszczółki Mai (stąd też nazwa całego kompleksu). Na terenie parku znajdują się dwie kolejki górskie Rollercoaster Wikingów oraz Wilkołak. Najmłodsi będą zachwyceni przejażdżką Karuzelą Kwiatów, a Karuzela Motyli sprawdzi się także w przypadku nieco starszych odwiedzających. A może razem wybierzecie się do Teatru lub wybierzecie się w rejs jedną z Łodzi Wikingów?

Majaland jest otwarty dla odwiedzających przez cały rok. W cieplejszych miesiącach można tam zaglądać od 10.00 do 18.00, natomiast w pozostałą część roku – od 10.30 do 17.00.

Zobacz też: Bieszczady: atrakcje nie tylko dla miłośników górskich wędrówek

Zobacz wideo W Energylandii powstaje nowy roller coaster. Tak wygląda przejazd
Więcej o: