Gdzie jechać w Bieszczady? Poznaj miejsca z dala od hałasu z pięknymi widokami

A może by tak rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady? To świetny pomysł, aby odpocząć od hałasów i tłumu. W tych wyjątkowych górach znajdziesz spokój i przepiękne widoki. Poznaj atrakcyjne miejsca w Bieszczadach, gdzie odpoczniesz. Proponujemy miejsca warte uwagi.

Jeśli marzy ci się wyprawa w góry, ale niekoniecznie chcesz wspinać się na najwyższe szczyty aby podziwiać widoki, to zdecydowanie musisz wybrać Bieszczady. To część Polski z czystym powietrzem i ogromnymi obszarami zieleni. O Bieszczadach pisał m.in Edward Stachura, zachwycając się ciszą i niezwykłym klimatem, który oferuje schronienie i odpoczynek. Jeśli wybierasz się tutaj na krótko, to koniecznie zanotuj tych kilka miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć. Bieszczady są idealne do długich spacerów, biwakowania i zdają się być krainą zupełnie z dala od cywilizacji. Prezentujemy nieco "dzikie" tereny, na których warto zatrzymać się choćby na parę godzin, aby naprawdę poznać urok tych gór. 

Zobacz wideo Pierwszy turysta w kosmosie - miliarder, Richard Branson

Co zwiedzić w Bieszczadach z dziećmi? "Zielone wzgórza nad Soliną" to strzał w dziesiątkę

O Solinie śpiewał niegdyś Wojciech Gąssowski. To miejsce niewątpliwie ma swój czar. Jeśli chcesz wypocząć i oglądać pełne zieleni widoki, to wybierz się właśnie tutaj. To miejsce bywa popularne wśród turystów, ale z pewnością jest ich tu mniej niż w Zakopanem. Chętnie decydują się na pobyt tutaj osoby korzystające z sanatorium, powracające do zdrowia. Nie oznacza to, że miejsce jest nudne. Znajdziesz tu m.in przepiękne Jezioro Solińskie wraz ze wszystkimi atrakcjami, które oferuje. Wśród nich są m.in plaża oferująca rozmaite sporty wodne. Jest tutaj też park rozrywki dla najmłodszych i stragany z pamiątkami.

Najpiękniejsze widoki w Bieszczadach? Dwernik to miejsce, które cię zachwyci

Jeśli marzysz o odpoczynku na łonie natury i pragniesz napawać się krajobrazami, to wybierz miejscowość Dwernik. Zobaczysz tu meandrujący odcinek Sanu i pejzaże spokojnej, polskiej wsi. To kraina jak z bajki, gdzie możesz dostrzec gatunki roślin, których nie spotkasz nigdzie indziej w Polsce. Nieopodal domku letniskowego lub namiotu możesz napotkać jelenie lub sarny, które są mieszkańcami tych stron. Nocą można tutaj obserwować gwiazdy, a niebo jest ciemne i przejrzyste. To dosyć odludne miejsce z klimatem.

Połoniny to taras widokowy Bieszczad. Wybierz się na spacer po tym niezwykłym terenie

Popularnym, ale chyba najbardziej wartym uwagi miejscem w Bieszczadach są Połoniny. To piękne tereny zielone, które ukazują naturę w pełnej okazałości. Rozmaite murawy alpejskie porastają tutaj górskie zbocza, a wydeptane ścieżki zachęcają do podróży przed siebie. To właśnie tędy wybierzesz się w drogę obserwując przez wielu uważaną za najatrakcyjniejszą trasę górską w Bieszczadach. Mowa o szlaku Bukowe Berdo i Szeroki Wierch. O tych terenach mówi się "taras widokowy Bieszczad" i jest w tym twierdzeniu sama prawda. Widok może zapierać dech w piersiach, a dla żądnych przygód mamy jeszcze jeden szlak górski do polecenia. To Tarnica i Halicz, pełne kolejnych widoków, które zapamiętasz na długo. 

Więcej o: