Energylandia: Park Rozrywki, który dostarczy niezapomnianych wrażeń całej rodzinie

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia to miejsce cieszące się ogromną popularnością. Zarówno dzieci, jak i dorośli spędzą tu niezapomniane chwile. Wizyta w tym największym i najnowocześniejszym polskim parku rozrywki może być jedną z najważniejszych wakacyjnych atrakcji dla całej rodziny. Sprawdzamy, co oglądać, ile to kosztuje i jak do Energylandii dojechać.

Energylandia: atrakcje dla małych i dużych

Największy Park Rozrywki w Polsce nazywa się Energylandia. Atrakcje, które ma w swojej ofercie trudno zliczyć, a znajdują się one na imponującym obszarze 43 hektarów. Niezależnie od wieku każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest więc Bajkolandia, w której maluchy wkraczają do świata swoich marzeń i spotykają się z ulubionymi postaciami z bajek. Strefa familijna oferuje atrakcje dla całych rodzin, choć niektóre z nich przeznaczone są dla osób, które mają co najmniej 140 cm wzrostu. Z kolei ci, którzy chcą poczuć dawkę adrenaliny i zmierzyć się ze strachem, powinni udać się do Strefy Ekstremalnej, w której znajdą kilkanaście ekstremalnych urządzeń, w tym najszybsze i największe roller coastery. W Energylandii działa też Water Park – rodzaj tropikalnej wyspy, z mnóstwem atrakcji, zwłaszcza wodnych. Niezapomnianych wrażeń dostarczy wizyta w Smoczym Grodzie, zaś strefa Aqualantis daje możliwość odwiedzin na zatopionej wyspie.

Energylandia: noclegi

Dla tych, którzy chcą przyjechać na dłużej do Parku Rozrywki Energylandia, noclegi znajdą się na pewno. Zator dysponuje dobrą bazą noclegową, w mieście wciąż powstają hotele, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe, krótko mówiąc: noclegi na każdą kieszeń. Przenocować można zarówno w samym Zatorze, jak i w odległości kilku czy kilkunastu kilometrów od Parku. W większości z miejsc noclegowych, podobnie jak w samej Energylandii, można wykorzystać bon turystyczny. Bogata oferta noclegów znajduje się na stronie internetowej Parku Rozrywki.

Zobacz wideo Energylandia - tak wyglądają procedury bezpieczeństwa w parku

Energylandia: mapa

Co może być pomocne w eksplorowaniu Parku Rozrywki Energylandia? Mapa! Szczegółowa mapa przedstawiająca rozmieszczenie wszystkich oferowanych przez Park atrakcji, znajduje się na internetowej stronie Energylandii. Można ją stamtąd pobrać w formacie PDF i korzystać w dowolnym momencie wędrówki po terenie Parku. Dzięki mapie można odnaleźć nie tylko wszystkie atrakcje, oferowane gościom, ale także miejsca, w których można coś zjeść, bądź dokonać zakupu pamiątek. Z mapą nie sposób się zgubić.

Energylandia: godziny otwarcia

Chcąc dostać się do Rodzinnego Parku Energylandia, godziny otwarcia warto sprawdzić wcześniej, na stronie internetowej. Według zamieszczonych tam informacji w sierpniu park czynny jest codziennie od 10:00 do 20:00, z wyjątkiem trzech kolejnych sobót: 7, 14 i 21 sierpnia, kiedy to zamknięcie nastąpi dopiero o godzinie 23:00. We wrześniu i październiku Park ma być otwarty od 10:00 do 18:00, przy czym w październiku tylko od czwartku do niedzieli. 23 października przewidziano zamknięcie parku o godzinie 22:00.

Energylandia: cennik

Jeśli wybieramy się do Parku Energylandia, cennik będzie tym, co nas szczególnie zainteresuje. Dostępny jest on na stronie internetowej Parku i przewiduje kilka rodzajów biletów. Można więc nabyć bilet normalny lub ulgowy – przy czym ulga przysługuje dzieciom do 140 cm wzrostu, seniorom po ukończeniu 65. roku życia oraz kobietom w ciąży po okazaniu karty ciąży. W cenniku znalazły się też bilety dwudniowe (normalny i ulgowy), dla dzieci do lat 3, urodzinowe, dla Młodej Pary oraz całoroczne (normalne i ulgowe). Oddzielna pozycja w cenniku to bilety dla osób niepełnosprawnych – do 12. roku życia i od 12. roku życia. Cennik przewiduje też opłatę za korzystanie z parkingu, a także specjalnego parkingu dla kamperów.

Ile kosztuje bilet do Energylandii?

Warto wiedzieć, ile kosztuje bilet do Energylandii. Nie jest to mały wydatek: za bilet normalny zapłacimy 149 zł, za ulgowy – 99 zł. Jeśli chcemy korzystać z atrakcji Parku przez dwa dni, dzień po dniu, bardziej opłaca się kupić bilet dwudniowy – to wydatek rzędu 269 zł (normalny) i 179 zł (ulgowy). Dzieci do lat trzech, niepełnoletni jubilaci w dniu urodzin oraz Młode Pary, które chcą na terenie parku zorganizować sesję ślubną, wchodzą do Energylandii za złotówkę. Natomiast bilet całoroczny to koszt 559 zł (ulgowy 359 zł). Ogólnopolska karta dużej rodziny uprawnia natomiast do 5% zniżki na bilety do Parku. W cenie biletu można korzystać z wszystkich atrakcji bez limitów czasowych i ilościowych. Nie obejmuje on jednak gastronomii, automatów do gier (na żetony), sklepów i pamiątek.

Energylandia: jak dojechać?

Załóżmy więc, że chcemy dostać się do Rodzinnego Parku Energylandia. Jak dojechać do niego? Najwygodniej jest dostać się tu własnym samochodem. Jeśli będziemy poruszać się autostradą A4 z Katowic, na węźle Balin musimy kierować się zgodnie ze znakami na Oświęcim, a później na Kraków i Wadowice drogą DW780 i DW781. Jeśli natomiast będziemy jechali autostradą A4 od strony Krakowa, to na węźle Rudno musimy kierować się do Alwerni, następnie zaś w kierunku Oświęcimia również DW780 i DW781. Przed wejściem do Parku znajduje się parking, jeśli zostawimy na nim samochód na cały dzień, zapłacimy za to 10 złotych. Jeśli dysponujemy kamperem, możemy go zaparkować w wydzielonym pasie zieleni. Za dobowy postój wraz z dostępem do prądu i toalet wyasygnujemy kwotę 60 zł.

Jeśli jednak nie dysponujemy własnym samochodem – nic straconego. W sezonie, w którym Park jest otwarty, jego organizatorzy zapewniają swoim gościom bezpośredni dojazd do Parku autokarami z Krakowa, Katowic, Poznania, Szubina i Warszawy. Autobusy z Poznania zabierają pasażerów również z Wrocławia, Oławy, Brzegu, Opola i Strzelec Opolskich. Autokarem z Szubina dojadą do Energylandii również mieszkańcy Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Łodzi i Częstochowy. Zaś kurs z Warszawy zabierze pasażerów z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska i Częstochowy. Z Krakowa i Katowic natomiast do Energylandii kursują też połączenia kolejowe pociągami SuperREGIO. Ze stacji kolejowej w Zatorze zaś prosto do bram Energylandii dostać się można specjalną Ciuchcią, która odwozi gości również na pociąg powrotny.

Zobacz też: Gdzie pojechać na weekend? Sprawdzamy, czy morze i góry to jedyne opcje weekendowego wypoczynku

Więcej o: