Gdzie można zrealizować bon turystyczny? Lista atrakcji nie obejmuje wszystkich miast

Lista atrakcji gdzie można zrealizować bon turystyczny jest długa. Nie obejmuje jednak wszystkich miast w Polsce. Warto się z nią zapoznać, zanim zaplanujemy urlop z rodziną. Wśród miejsc objętych specjalnym dodatkiem są m.in parki rozrywki i hotele. Gdzie jeszcze zrealizujemy bon?

Aby zrealizować Polski Bon Turystyczny, należy zarejestrować się na stronie i przede wszystkim go aktywować. Należy jednak pamiętać, że jego wykorzystanie jest możliwe tylko wtedy, jeśli atrakcje dotyczą dziecka i odbywają się w określonych miejscach na terenie kraju. Nie zrealizujemy go za granicą, ani bez obecności dzieci. Ilość otrzymanych bonów zależy od tego, jak wiele dzieci należy do danej rodziny. Przed zaplanowaniem urlopu w gronie rodziny warto sprawdzić, jakie atrakcje obejmuje ta specjalna ulga. Informacje na ten temat znajdziemy na stronie internetowej. Na co warto zwrócić uwagę?

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Gdzie można zrealizować Bon Turystyczny? Obowiązują pewne warunki

Polski Bon Turystyczny ma na celu poprawę sytuacji polskiej turystyki po okresie pandemii koronawirusa. Ma być też rekompensatą dla rodzin, które nie miały możliwości spędzenia wakacji z rodziną, ze względu na osłabienie sytuacji finansowej w czasie lockdownu. Kwota świadczenia to 500 złotych, które jest przyznawane jednorazowo na każde dziecko poniżej 18 roku życia. Rodzic może wykorzystać kwotę jednorazowo, lub rozbić na kilka atrakcji przeznaczonych dla dziecka. Realizacja bonu jest możliwa wyłącznie w Polsce i obejmuje m.in wyjazdy kolonijne, eventy, pobyt w hotelach i parkach rozrywki. Realizacja bonów rozpoczęła się 1 Sierpnia 2020 i jest możliwa do marca 2022 roku. 

Polski Bon Turystyczny lista atrakcji. Gdzie można go zrealizować?

Planując urlop koniecznie sprawdź, czy atrakcje które planujesz pokrywają się z listą dostępną na stronie. Nie każde miasto w Polsce bierze udział w dofinansowaniu. Mniejsze miejscowości nie przewidziały honorowania za pomocą bonu. Aby upewnić się, że transakcja będzie możliwa należy wejść na stronę https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow i wpisać odpowiednie miasto, lub nazwę hotelu, czy ośrodka. Podmiotów akceptujących bony jest bardzo wiele. Wśród nich m.in pensjonaty, szlaki turystyczne, muzea, baseny i parki rozrywki. Przed wyjazdem nie zapomnij także o aktywacji bonu. 

Jak aktywować Polski Bon Turystyczny? Konieczne jest logowanie przez Internet

Aktywacja bonu jest możliwa wyłącznie dla osób, które pobierają świadczenia i posiadają profil na platformie internetowej PUE ZUS. Następnie należy wybrać w zakładce "Ogólny", w menu bocznym "Bon Turystyczny", kliknąć opcję "Mój Bon" i wybrać "Aktywuj". Po aktywacji należy pobrać specjalny kod. 

Więcej o: