Gdzie są najcieplejsze plaże w Polsce? W wakacje 2021 temperatury osiągają rekordowy wynik. Woda jest ciepła, podobnie jak piasek co sprzyja turystom. Prawdziwe tłumy przewijają się przez nadbałtyckie miejscowości, takie jak m.in Świnoujście, Ustka, czy Kołobrzeg. Najwyższe pomiary osiągają ponad 23 stopnie, co tworzy idealne warunki do miejsca zabawy dla dzieci, a także uprawiania sportów wodnych. Najcieplejsza woda w Bałtyku, to dobry sygnał dla turystów, aby za cel podróży obrać właśnie te miejscowości. Gdzie i kiedy warto się wybrać? Oto lista miast nad Bałtykiem z najcieplejszą wodą.
Najcieplejsze temperatury wody nad Bałtykiem odnotowano właśnie w Lipcu tego roku. Miejscowości, gdzie woda została ogrzana słońcem najmocniej, to popularne kurorty, które obfitują w duże, pełne turystów plaże. Jeśli liczysz na naprawdę ciepłą wodę, to wybierz miasta takie jak:
Zdaniem serwisu The World Geography, od lat niezmiennie za najcieplejsze miejsce w Polsce w okresie letnim uznaje się Mierzeje Helską i Mierzeje Wiślaną. To najcieplejszy rejon wybrzeża, na którym co roku odnotowane są najwyższe temperatury. Jeśli liczysz na prawdziwą wakacyjną opaleniznę, a leżenie na plaży to twoja ulubiona forma relaksu, zdecydowanie obierz kierunek na tę stronę Bałtyku. Plaże w których temperatura wody każdego roku, a nie tylko w 2021 najmniej różni się od temperatury powietrza to m.in plaże w miejscowościach: Gdynia, Hel, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Świnoujście, Ustka i Władysławowo.
Temperatura wód powierzchniowych zależy od kąta padania promieni słonecznych, od prądów morskich, głębokości zbiornika a także od rodzaju wybrzeży. Zimą średnia temperatura Bałtyku wynosi koło 0 stopni, zdarza się regularnie, że duże obszary akwenu zamarzają. Istotnym czynnikiem wpływającym na temperaturę wody jest także kierunek wiatru - zachodnie wiatry ocieplają morze, wschodnie oziębiają je.