Aquaparki w Polsce. Najlepsze parki wodne na odpoczynek nawet po sezonie wakacyjnym

Aquaparki w Polsce to często wybierany sposób spędzenia wolnego czasu przez całe rodziny. Nie tylko można się tam zrelaksować w bulgoczącym jacuzzi, ale też rozerwać na różnego rodzaju zjeżdżalniach. Warto je odwiedzić nawet po sezonie. Które aquaparki w Polsce są warte uwagi?

Sezon wakacyjny co prawda już się kończy, ale aquaparki to idealne miejsce na to, by przypomnieć sobie o letniej pogodzie nawet w już bardziej jesiennym czasie. Takie miejsce pozwoli oderwać się od codziennych obowiązków, pojechać i odpocząć przez parę godzin w takim parku wodnym.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Suntago Wodny Świat

Suntago Wodny Świat to prawdziwy skarb na polskiej mapie parków wodnych, ale i nie tylko. Aquapark otwarty został w lutym 2020 roku i jest największym zadaszonym parkiem wodnym w całej Europie, mogąc pomieścić nawet 15 tysięcy ludzi. Obiekt ten ma 67 000 kilometrów kwadratowych powierzchni i jest podzielony na trzy strefy - Jamango, Relax i Sauntaria.

Suntago Wodny Świat znajduję się we wsi Wręcza pod Mszczonowem, oddalonej o około 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. W tym Aquaparku znajdziemy takie atrakcje jak między innymi:

  • basen z falami, sztuczne rzeki,
  • 30 zjeżdżali o łącznej długości ponad trzech kilometrów,
  • różnego typu sauny,
  • solaria,
  • gabinety masażu.

Warto również dodać, że na terenie Suntago znajduje się 700 naturalnych palm.

Park Wodny w Krakowie

Park Wodny w Krakowie to kolejny wyróżniający się swoimi rozmiarami aquapark w Polsce. Ten leżący przy ulicy Dobrego Pasterza obiekt może poszczycić się:

  • halą basenową zapewniającą 2 000 metrów kwadratowych powierzchni,
  • ponad 800 metrów zjeżdżalni - z czego najdłuższa z nich mierzy 202 metry,
  • hydromasażami,
  • przeciwprądami,
  • fontannami - szczególnie warta uwagi jest ta, która jest zrobiona na wzór smoka wawelskiego.

Chociaż Park Wodny w Krakowie ma już swoje lata, to dalej odwiedzają go tysiące fanów wodnych atrakcji. W dużym stopniu przyczyniają się do tego najwyższe jakości usług i higieny. Oprócz tego, o bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych, dbają w aquaparku doświadczeni ratownicy oraz nowoczesne systemy monitoringu i ochrony.

Aquapark Reda w województwie pomorskim

Czymś, co wyróżnia Aquapark Reda na tle innych parków wodnych jest fakt, iż jest to aquapark połączony z oceanarium, co dostarcza odwiedzającym niepowtarzalnych wrażeń. Główną atrakcją tego połączenia jest jedna ze zjeżdżalni nazwana "Shark Slide". W trakcie tej 60-metrowej trasy, przepłyniemy przez przeszklony tunel, który jest otoczony akwarium dla prawdziwych rekinów, sprowadzanych prosto ze Sri Lanki.

Inną atrakcją, gdzie możemy spojrzeć rekinowi prosto w twarz, oczywiście przez szybę, jest basen do nurkowania, którego jedna ściana jest przezroczysta co zapewnia nam widok na te drapieżniki. Oprócz tego w Aquaparku Reda możemy skorzystać z różnych basenów, saun i wielu innych atrakcji.

Więcej o: