Kołobrzeg - atrakcje dla małych i dużych. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Co skrywa w sobie Kołobrzeg? Atrakcje, które oferuje ta malownicza, nadmorska miejscowość, spodobają się każdemu. Sprawdź, co wpisuje się w Twoje gusta i zaplanuj pobyt.

Atrakcje: Kołobrzeg dla aktywnych

Lubisz ruch i uwzględniające to atrakcje? Kołobrzeg ma sporo propozycji dla tych, którzy wybierają aktywne spędzanie czasu, a najlepiej bawią się na świeżym powietrzu.

Kołobrzeskie trasy rowerowe

Nadmorskie miasto to idealne miejsce na długą wycieczkę rowerową. W gminie Kołobrzeg natrafisz na cztery trasy rowerowe, z których będziesz mógł swobodnie korzystać – sam, z przyjaciółmi lub z rodziną. Ich łączna długość to nieco więcej niż 140 kilometrów. Każda z nich jest nieco inna pod względem ukształtowania terenu i tym samym poziomu trudności, dlatego przed wyruszeniem w drogę, warto się zastanowić, która będzie w danym przypadku najodpowiedniejsza.

Park linowy w Kołobrzegu

W Kołobrzegu funkcjonuje również park linowy. Jeśli znudzi Ci się wylegiwanie na plaży, nic nie stoi na przeszkodzie, by trochę się powspinać, korzystając z uroków wysokości. Na terenie parku funkcjonuje kilka tras, dopasowanych do możliwości małych i dużych użytkowników, a także tych bardziej zaprawionych we wspinaczce.

Rejsy

Trudno wyobrazić sobie wyprawę nad morze, która nie zakończy się zapierającym dech w piersi rejsem. W kołobrzeskim porcie znajdziesz statki oferujące emocjonujące wycieczki po bałtyckim morzu. Możesz wybrać się w długi rejs prosto na wyspę Bornholm. W porcie obecne są także jachty, na których doświadczone osoby uczą żeglowania.

Spacery po lesie

Las kołobrzeski to nie tylko piękne miejsce, ale też idealny teren na spacery – we dwoje czy w większym gronie. Szczególnie przypadnie on do gustu tym, którzy interesują się co nieco starszymi drzewami. Tutaj natrafisz na dęby, liczące sobie parę setek lat.

Zobacz wideo Ocieplenie klimatu zaszkodzi Bałtykowi. "Nie będzie lazuru. Może być nieprzyjemnie pachnąca, brunatna ciecz"

Kołobrzeg: atrakcje dla dzieci

Rodzinna wycieczka i Kołobrzeg? Atrakcje dla dzieci to coś, co na pewno zachwyci Twoje pociechy, a jednocześnie stanie się świetną rozrywką dla wszystkich członków rodziny. Gdzie warto zajrzeć?

Park rozrywki w Zieleniewie

Jednym z miejsc, z których słynie Kołobrzeg, jest park rozrywki w Zieleniewie. To prawdziwa skarbnica atrakcji dla najmłodszych. Na jego terenie znajduje się chociażby mini ZOO, a także motopark, gdzie starsi mogą spróbować swoich sił za kierownicą quada. Bez problemu można się też załapać na przejażdżkę konną i odwiedzić lunapark. To jednak, czym szczyci się park rozrywki, to western city. To właśnie tutaj wraz z rodziną poczujesz prawdziwy klimat Dzikiego Zachodu. Możecie także przenieść się w czasie i odwiedzić indiańską wioskę.

Ukryta Kraina

A może Ty i Twoje dzieci macie ochotę na odrobinę niezwykłości? Ukryta Kraina stanowi specyficzną wystawę interaktywną, na której, przy pomocy różdżki, możecie do woli zmieniać otaczającą Was rzeczywistość. Na pewno podczas takiej zabawy będzie trzeba zaangażować wszystkie zmysły. Na zwiedzających czeka wiele niespodzianek, które będą istniały jedynie w wyimaginowanym świecie.

Muzeum Figur Woskowych

To świetne miejsce przede wszystkim dla starszych dzieci, które chciałby stanąć oko w oko ze swoimi idolami. To jedyna okazja, by spotkać światowe sławy, nie przeprawiając się przez ocean i nie szukając ich po całym globie. Zdjęcia z muzealnych ekspozycji będą na pewno niezapomnianą pamiątką z wyprawy do Kołobrzegu.

Atrakcje w Kołobrzegu: co zwiedzić?

Atrakcje w Kołobrzegu mają bardzo różny charakter. Jeśli jesteś typem zwiedzacza, także powinieneś dodać kilka punktów na swojej liście miejsc do odwiedzenia.

Skansen Morski

Dla wszystkich entuzjastów pojazdów wodnych to świetne miejsce do zwiedzania. Natrafisz tam na dwie kompletne jednostki, którym będziesz mógł się przyjrzeć z bardzo bliska. Co więcej, na miejscu znajduje się także sprzęt wiążący się bezpośrednio z marynarką wojenną.

Stare Miasto

Na Twojej mapie zwiedzania powinno się też koniecznie znaleźć Stare Miasto. Chociaż większość istniejących budynków, stanowiących tamtejszą infrastrukturę, stanowi rekonstrukcję tego, co było niegdyś, dotrzesz też do zabytków, takich jak:

  • Ratusz – jeden z nielicznych obiektów, które przetrwały wojenną zawieruchę w niezmienionej formie;
  • Baszty – intrygujące swą formą baszty – więzienna i lontowa, stanowią ciekawy przykład budowli obronnych;
  • Katedra – choć gotycki budynek zrekonstruowano po wojnie, we wnętrzu znalazło się sporo interesujących zabytków sprzed lat.

Latarnia Morska

Kołobrzeska Latarnia Morska jest wyjątkową budowlą, która została stworzona w oparciu o dawny fort. W jej wnętrzu dodatkowo znajduje się intrygujące Muzeum Minerałów, gdzie można spotkać kamienie i minerały z różnych stron świata.

Zobacz też: Dąbki - atrakcje, plaże, pogoda. Dlaczego warto spędzić tam wakacje?

Więcej o: