Najpiękniejsze miejsca w Polsce. 4 ciekawe lokalizacje, które musisz odwiedzić

Najpiękniejsze miejsca w Polsce można znaleźć w każdym regionie. Mamy to szczęście, że żyjemy w kraju, który ma nam do zaoferowania bardzo dużo, a jako że sezon urlopowy jeszcze trwa, to czemu by nie zaplanować ciekawej wycieczki? Jeżeli, więc masz ochotę na małą przygodę, oto kilka pięknych miejsc w Polsce, które cię zachwycą.

4 najpiękniejsze miejsca w Polsce na wrześniowy urlop

Wybraliśmy 4 najpiękniejsze miejsca w Polsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Znajdują się one w różnych częściach kraju, więc każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie spośród naszych propozycji.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce - Pałac w Mosznej

Patrzą na ten pałac, będziesz zastanawiać się, czy nie jest on przypadkiem wyciągnięty prosto z bajki, a w jednej z wież nie czeka uwięziona księżniczka. Pałac w Mosznej znajduje się w województwie opolskim, pomiędzy miejscowościami Prudnik i Krapkowice. Został zbudowany w XVIII wieku, aczkolwiek obecna konstrukcja została nadana w 1896 roku. W późniejszych latach dobudowano również parę skrzydeł. Początkowo pałac służył jako rezydencja śląskiego rodu potentatów przemysłowych. Obecnie pełni rolę hotelu, restauracji oraz sali konferencyjnej. Cały obiekt otoczony jest lasem, w którym można znaleźć trzystuletnie dęby. Jeżeli, samo miejsce reklamuje się jako "Zamek jak z bajki…" to coś w tym musi być.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Polska: atrakcje dla turystów. Ruchome Wydmy

Co czyni to miejsce jedną z największych atrakcji w Polsce? Chyba to, że nie zobaczymy tego nigdzie indziej w kraju. Kompleks ruchomych wydm znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, który znajduje się nieopodal Łeby. Można tam doświadczyć pięknych widoków, niemalże pustynnych krajobrazów. Wdrapując się na wydmę można obserwować zarówno Morze Bałtyckie jak i jezioro Łebsko. Ciekawym pomysłem wydaje się być plan pokonania wydm w celu dojścia do morza. Nie tylko zaspokoimy się pod kątem pięknych widoków, ale i spalimy trochę kalorii, pokonując kilka piaskowych górek, a satysfakcja z dojścia do morza - bezcenna.

Malownicze miejsca w Polsce - Morskie Oko

Malownicze miejsca w Polsce? Byliśmy nad morzem, to teraz czas na góry, a jak góry to nie można nie powiedzieć o jednym z najpiękniejszych miejsc w tamtym rejonie, czyli Morskim Oku. Morskie Oko położone jest w Dolinie Rybiego Potoku na wysokości 1395 m n.p.m. Jest również największym jeziorem w Tatrach. Jednak to nie dlatego tak wiele osób wybiera się tam każdego roku. Powodem jest zapierający dech w piersiach widok, jakiego możemy doświadczyć zarówno na trasie jak i już przy samym Morskim Oku. Chociaż w sezonie wakacyjnym ciężko mówić o tym kilkugodzinnym spacerze jako spokojnym i cichym ze względu na ilość osób wybierających się do tego miejsca, to zdecydowanie Morskie Oko jest czymś, co trzeba w życiu zobaczyć choć raz.

Piękne miejsca na urlop - Mazury

Mazury to dość ogólna lokalizacja, ale ciężko jest podać jedno konkretne miejsce w tym rejonie. Pewnym jest za to, że w Krainie Tysiąca Jezior każdy znajdzie jakiś skrawek dla siebie. Dla wielbicieli żeglarstwa świetnym miejscem może być Giżycko lub Mikołajki, które nazywane są Polskimi stolicami żeglarstwa. Dla fanów historii, w tym rejonie Polski znajdą się takie atrakcje jak zamki, warownie czy bunkry z czasów drugiej wojny światowej. A dla tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój, nie powinno stanowić większego problemu zaszycie się w mniejszej miejscowości i raczenie się pięknymi krajobrazami.

Zobacz też: Jak się ubrać na kajaki? Co zabrać ze sobą na spływ?

Więcej o: