Ferie zimowe 2021: małopolskie najlepszym kierunkiem na ferie. Co można robić w Małopolsce?

Ferie zimowe 2021 w województwie małopolskim to gwarancja dobrej zabawy podczas zimowego wypoczynku, nawet w warunkach obostrzeń związanych z pandemią. Gdzie wybrać się na jednodniową wycieczke? Co robić online? Podpowiadamy.

Ferie zimowe 2021: Małopolska na start

Ferie zimowe 2021 w Małopolsce przypadają tak jak w całej Polsce w dniach 4-17 stycznia. Małopolska jest rajem dla fanów zimowego wypoczynku. Znajdujące się w rejonie góry, a także niekwestionowana zimowa stolica Polski - Zakopane, co roku przyciąga turystów z regionu, ale także z całego kraju. W tym roku liczba dostępnych atrakcji została mocno ograniczona przez pandemię, nadal jednak można w tym regionie aktywnie spędzić czas. Na co warto zwrócić uwagę?

Ferie zimowe 2021 w Małopolsce: gdzie się wybrać?

Małopolska jest to region mocno zróżnicowany, w którym znajdziemy zarówno interesujące obiekty do zwiedzania jak i moc atrakcji sportowych i turystycznych. Dlatego też to właśnie tu przeważająca liczba Polaków decyduje się spędzić ferie zimowe. Atutem regionu są bez wątpienia Tatry i mnogość górskich miejscowości, które dysponują doskonałą infrastrukturą do uprawiania sportów zimowych, ale także oferują wszelkie udogodnienia dla gości poszukujących spokojnego wypoczynku w otoczeniu pięknych krajobrazów. Gdzie warto wybrać się w Małopolsce w trakcie ferii zimowych 2021?

  • Kraków - dawna stolica Polski, perła architektury, a także miasto pełne ciekawych zabytków przyciąga turystów o każdej porze roku; planując ferie w Małopolsce warto odwiedzić miasto, szczególnie teraz, kiedy nie znajdziemy w nim tłumu turystów. W sam raz na jednodniową wycieczkę;

Zobacz też: Gdzie na spacer w Krakowie? 5 miejsc, które warto odwiedzić

 
  • Wieliczka - to kolejny obowiązkowy punkt jeśli chodzi o zwiedzanie regionu, warto zobaczyć to piękne miasto zimą;
  • Tatry - choć stoki i wyciagi są zamknięte, nadal możemy wybrać się na jednodniową wycieczkę i spacer po tych pięknych okolicach. Aktualnie rejon Morskiego Oka przeżywa oblężenie, warto więc zaplanować dobrze taką wycieczkę i zachować ostrożność;
  • Pieniny - te góry także urzekają swoim zimowym krajobrazem; warto się tu wybrać nie tylko ze względu na nie. W Pieninach usytuowane są bowiem dwa bardzo ciekawe obiekty: Zamek w Czorsztynie i Zamek w Niedzicy, które warto obejrzeć. Oprócz tego wspaniałe szlaki do pieszych wędrówek. 
 

Ferie 2021: Małopolska. Co robić online?

Szukasz pomysłu na atrakcyjne spędzenie czasu w domu? Sprawdź ofertę lokalnych placówek kulturalnych i oświatowych, bo w ferie naprawdę dużo się dzieje. Co można robić online w Krakowie?

  • Ferie z Groteską - Teatr Groteska zaprasza na wyjątkowe warsztaty dla dzieci. Będą to dwie propozycje: „O wyobraźni – czyli to czego nie widać w teatrze, a jest ważne” Mai Kubackiej oraz „Warsztaty skarpetkowe” przygotowane przez aktorów;
  • Rzecza czasu - warsztaty historyczne. Każdego dnia inna epoka i inne atrakcje;
  • Ferie z Muzeum Fotografii - DIY warsztaty towrzenia pudełka na fotografie zaplanowane na 15 stycznia;
  • Ferie w Muzeum Krakowa - prezentacje, filmy, warsztaty - codziennie coś innego. Śledźcie profil Muzeum na Facebooku. 

Zobacz też: Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy dla nastolatków. Nie tylko o miłości

Więcej o: