Ferie zimowe 2021: podkarpackie. Co robić na Pokarpaciu?

Ferie zimowe 2021 na Podkarpaciu to wiele możliwości odpoczynku dla dzieci i młodzieży, nawet pomimo obowiązujących obostrzeń. Co można robić? Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę?

Ferie zimowe 2021: podkarpacie 

Uczniowie z województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2020/2021 mają ferie tak jak cała Polska: od 4 do 17 stycznia. Zimowy odpoczynek, choć w tym roku nietypowy, trwa w najlepsze. Co można robić na Podkarpaciu? Gdzie zaplanować jednodniową wycieczkę, a co robić online?

Ferie zimowe 2021 na podkarpaciu: gdzie warto się wybrać?

Latem i zimą podkarpacie kusi turystów pobytem w Bieszczadach. Te piękne i nieodkryte wciąż przez wielu tereny pozwalają na zorganizowanie sobie zarówno czasu na aktywności sportowe jak i na błogie lenistwo w jednym z pensjonatów czy ośrodków wypoczynkowych. Aktualnie nie pojeździmy na nartach, ani nie zanocujemy, ale nadal możemy wybrać się na jednodniową wycieczkę. Dokąd?

  • Połoniny - choć wydaje się, że piesze wycieczki są dobre tylko latem i wiosną to nic bardziej mylnego; odpowiednio wyposażeni spokojnie możemy wybrać się na wędrówkę po bieszczadzkich połoninach - zimowy widok zaśnieżonych wzgórz jest niepowtarzalny i wart wysiłku
  • Rzeszów, Sanok, Łańcut, Iwonicz Zdrój, Ustrzyki Dolne - to miejsca docelowe wielu wakacyjnych i zimowych wypadów, ale warto je odwiedzić także na jednodniową wycieczkę i podziwiać ich uroki bez tłumów turystów
  • Solina - piękna zimą i latem, warto skorzystać z okazji zobaczenia jej i w tym roku. 

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Bieszczadach - co warto zobaczyć w najdzikszych górach w Polsce?

Ferie zimowe 2021: co robić online?

  • Ferie z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli - muzeum przygotowało szereg atrakcji wokół dwóch wystaw: „Megality w Polsce” oraz „Dzieje wędrującej kolekcji”. W planach zajęcia plastyczne, gimnastyczne i kulinarne. 
  • Ferie z Minecraftem - Urban Lab organizuje zabawę, dzięki której uczniowie wykorzystując grę Minecraft będą mogli stać się architektem przestrzeni miejskiej w Rzeszowie. Wydarzenie online trwa od 7 do 15 stycznia. Podczas akcji najlepsze projekty miejskie zbudowane w Minecrafcie zostaną wydrukowane w 3D. 
  • Ferie z książką - tutoriale plastyczne, quizy, zabawy - Wojewódzka i Miejsca Biblioteka w Rzeszowie umieszcza je na swoim fp na Facebooku. 

Ferie zimowe 2021: co robić w domu?

Niezależnie od wieku, jest kilka form spędzania czasu wspólnie, które powinny przypaść do gustu wszystkim domownikom. Na co warto zwrócić uwagę?

  • wspólne gotowanie - nie musi sprowadzać się do nudnego obierania ziemniaków na obiad. Spróbujcie razem ugotować coś egzotycznego albo upiec ciasteczka z ulubionymi bohaterami. A może potrawa znana z filmu? To może być naprawdę świetna zabawa;
  • planszówki i nie tylko - w scrabble, warcaby czy jengę zagramy zarówno z nastolatkiem, jak i ośmiolatkiem. Nie zapominajcie też o kalamburach, do których potrzebujecie tylko głowy pełnej pomysłów lub grze w "państwa-miasta", do której wystarczą kartki i długopisy;
  • razem na komputerze, konsoli lub smartfonie - czas spędzony razem przy grach komputerowych czy konsolowych może was zaskoczyć. Sprawdźcie bibliotekę gier, być możne znajdziecie w nich ciekawe gry rodzinne i edukacyjne, które pozwolą poszerzyć wiedzę i świetnie sie bawić. Znajdziecie też wiele darmowych aplikacji i gier na smartfony, które pozwolą wam np. rywalizować w quizach wiedzy. To może być naprawdę ciekawa odmiana wspólnie spędzanego czasu, kiedy muismy zostać w domu. 
Zobacz wideo Warto wiedzieć
Więcej o: