Ferie zimowe 2021. Śląskie idealnym miejscem na zimowe szaleństwo. Co można robić w ferie na Śląsku?

Ferie zimowe 2021 w województwie śląskim to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku dla dzieci i rodziców. Pomimo obowiązujących obostrzeń, nadal znajdziemy wiele miejsc, w których możemy świetnie spedzić czas. Co robić w ferie na Śląsku?

 Ferie zimowe 2021 na Śląsku: kiedy uczniowie będą mieć wolne?

Zgodnie z informacjami podanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2020/2021 uczniowie z województwa śląskiego mieli mieć ferie w terminie od 1 do 14 lutego, ale ze względu na epidemię koronawirusa, termin ten został ujednolicony dla całej Polski i ustalony na dni 4-17 stycznia. Dzieciaki mają w tym czasie okazję skorzystać z różnych atrakcji, z których słynie ten region. Nie brak tu miejsc idealnie nadających się do zimowych aktywności, nawet pomimo zamknięcia stoków narciarskich. W przypadku niesprzyjającej aury i braku śniegu na Śląsku również nie da się nudzić. 

Ferie zimowe 2021: Śląsk czeka na turystów i mieszkańców regionu

Ferie zimowe 2021 na Śląsku to dokonała okazja do uprawiania sportów zimowych, ale co zrobić kiedy nie skorzystać ze stoków? Pozostają nam spacery, któych zalety naprawdę warto docenić. Gdzie warto wybrać się na jednodniową wycieczkę i spacer?

  • Wisła, Szczyrk, Korbielów - nie bez powodu kojarzą nam się głównie z narciarstwem, ale nie brakuje w nich też miejsc do zwiedzania i spacerowania;
  • Barania Góra i źródła Wisły;
  • Złoty Potok - szczególnie wzdłuż Doliny Wiercicy;
  • Żywiec i Beskid Żywiecki;
  • Park pałacowy w Pszczynie;
 
  • ścieżka spacerowa w Bukach;
  • Częstochowa i Katowice - zwiedzanie tych miast to pomysł w sam raz na jednodniową wycieczkę po ślądkich miastach;

Zobacz też: Katowice. Polskie Chicago. "Miasto nietuzinkowe, które może dać się poznać z zupełnie niespodziewanej strony"

Ferie 2021: śląskie. Atrakcje online

Na czas spedzony w domu, oprócz planszówek, kalambur czy wspólnego oglądania filmów, warto przygotować też sobie listę atrakcji, które są organizowane w naszym regionie. Co przygotowały placówki kulturalne na Śląsku?

  • Wirtualne ReMiksowe Ferie z Książką - organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach
  • "Ucz się i baw w Częstochowie" - na drugi tydzień ferii zaplanowana jest gra online dla uczniów szkół ponadpodstawowych związana z projektowaniem szkoły przyszłości oraz dodatkowa prezentacja i promocja szkół technicznych i branżowych w sieci, skierowana do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz ich rodziców.  
Więcej o: