Ferie zimowe 2021: województwo opolskie. Co robić w ferie na opolszczyźnie?

Ferie zimowe 2021 w województwie opolskim nie muszą być nudne, nawet w warunkach obowiazujących obostrzeń. Gdzie wybrać się na jednodniową wycieczkę? Co robić na Opolszczyźnie?

Ferie zimowe 2021: Opolszczyzna

Ferie zimowe 2021 na Opolszczyźnie zostały zaplanowane w pierwszej turze, w terminie od 18 do 31 stycznia. Ze względu na epidemię koronawirusa, ich termin został zmieniony i ujednolicony dla całego kraju na dni 4-17 stycznia. Jak można zorganizować wolny czas dzieciom i młodzieży na Opolszczyźnie? Na pewno nie zabraknie atrakcji dla uczniów i ich rodziców, tym bardziej, że pogoda w drugim tygodniu ferii jest naprawdę zimowa i zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. 

Ferie zimowe to przede wszystkim dobry moment na skorzystanie z form zorganizowanego wypoczynku, ale w tym roku, wypoczynek musimy zorganizować sobie sami lub skorzystać z ofert półkolonii w naszych miastach. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie jednodniowej wycieczki w miejsca, które normalnie są oblegane przez turystów. Aktualnie jest duża szansa na to, że będziemy mogli je pozwiedzać bez tłumów. Co prawda nie możemy po długim spacerze zjeść obiadu w restauracji, ale możemy zaopatrzeć się w prowiant i ciepłą herbatę na wynos. Drugi tydzień w ferii praktycznie w całej Polsce jest iście zimowy, dlatego warto skorzystać z okazji na zimowe wycieczki po Polsce. Co warto zobaczyć na Opolszczyźnie?

Zobacz też: Wulkany w Polsce: gdzie się znajdują? Mapa wulkanów w Polsce

Ferie zimowe 2021 na Opolszczyźnie

Opolszczyzna to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu. W trakcie ferii warto zabrać dzieciaki w miejsca, gdzie spędzą czas produktywnie i interesująco.

  • Stobrawski Park Krajobrazowy - idealny na spacer w zimowych okolicznościach przyrody;
  • Zamek Moszna - jeśli dotąd tam nie byliście, warto rozważyć wycieczkę lub skorzystać z opcji zimowiska w zamku; jak zapewniają organizatorzy dzieciaki poczują się jakby trafiły wprost do Hogwartu; nie zabraknie atrakcyjnych zajęć, aktywności fizycznej, a co najważniejsze wszytko odbywać będzie się pod okiem doświadczonych pedagogów;
 
  • Biskupia Kopa – najwyższy szczyt województwa opolskiego;
  • Góra Świętej Anny – najwyższe wzniesienie Wyżyny Śląskiej;
  • miasto Prudnik - ze wspaniałym rynkiem miejskim;
  • miasto Opole - wraz z otwartym miejskim ogrodem zoologicznym i wyspą Bolko;
  • Nysa i Jezioro Nyskie.

Warto także śledzić ofertę Młodzieżowych Domów Kultury i Osiedlowych Domów Kultury, które co roku przygotowują ciekawą ofertę warsztatów, pokazów, spotkań z interesującymi osobami i innych zajęć aktywizujących dla dzieci w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach, w tym roku także online. 

Zobacz też: Gdzie morsować w Poznaniu? [LISTA i MAPA MORSOWISK]

Więcej o: