Gdzie na spacer w Warszawie? 5 miejsc, do których musisz się wybrać

Gdzie wybrać się na spacer w Warszawie? Poznaj miejsca jak plaża Romantyczna czy wyjątkowe osiedle Jazdów. Idealne lokalizacje na rodzinny spacer lub tylko we dwoje. Sprawdź, pięć propozycji na popołudniową przechadzkę w stolicy.

Ciekawe miejsca w Warszawie. Dlaczego warto iść na spacer?

Ciekawe miejsca w Warszawie są bardzo różnorodne. W stolicy jest bowiem wiele lokalizacji, które będą idealne na popołudniowy wypad. Niestety okazuje się, że dla wielu osób umiejętność wypoczywania jest czymś bardzo trudnym. Na szczęście istnieje kilka patentów, które mogą pomóc nam w wyciszeniu się i zrelaksowaniu. Jednym z nich jest obcowanie z naturą. Poniżej przedstawiamy kilka miejsc w Warszawie, które nam to umożliwią.

Zobacz też: Ciekawe miejsca 100 km od Warszawy - to musisz koniecznie zobaczyć!

Co zobaczyć w Warszawie: miejsca blisko natury

Co zobaczyć w Warszawie? Pierwsza myśl, która zazwyczaj pojawia się kiedy mowa o wycieczce do Warszawy to oczywiście zabytki historyczne. Jednak jak się okazuje Warszawa to nie tylko zabytkowa architektura, ale i niezwykłe miejsca przyrodnicze.

  • Jednym z pierwszych przykładów godnych polecenia jest Plaża Zawady. Mimo, że miejsce to nie jest bardzo popularne, to grono jego miłośników powiększa się z każdym rokiem. Niegdyś plaża służyła jako miejsce spotkań nudystów (obecnie tylko jej część udostępniona jest nudystom). Plaża będzie doskonałą lokalizacją do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.
  • Mazowiecki Park Krajobrazowy i jezioro Torfy to kolejna propozycja dla miłośników przyrody. Mazowiecki Park Krajobrazowy zaliczany jest do największego obszaru zieleni, który znajduje się zaraz obok Puszczy Kampinoskiej. To, co wyróżnia park to przede wszystkim różnorodność. Występują tam zarówno lasy, tereny bagienne, torfowiska, jeziora, czy też niewielkie nurty rzeczne. W Mazowieckim Parku Krajobrazowym rośnie około 1000 gatunków roślin oraz żyje niemal 300 gatunków zwierząt. Spacer w tym wyjątkowym parku to nie lada gratka dla miłośników natury!

Romantyczne miejsca w Warszawie - plaża Romantyczna w Wilanowie

Romantyczne miejsca w Warszawie to ulubiona strefa zakochanych. Cisza, spokój, przepiękny krajobraz budują doskonały klimat do spotkań z ukochaną drugą połówką. Jednych z takich miejsc jest plaża Romantyczna. Latem można popływać tam darmowym promem. Na miejscu dostępne są leżaki i ciepłe dania z grilla. Kolejną atrakcją są kajaki, które można wypożyczyć. Spływ po Wiśle może być nie tylko sposobem na randkę, ale i sprawdzeniem waszych charakterów.

Ciekawe miejsca w Warszawie: Jazdów i Przyjaźń

Jazdów i Przyjaźń to dwa osiedla drewnianych domów, które zostały wybudowane zaraz po Drugiej Wojnie Światowej. Osiedle Jazdów zostało wzniesione na terenie parku Ujazdowskiego, na Śródmieściu w 1945 roku. Powstało ono z reparacji wojennych jakie musiała zapłacić Finlandia na rzecz ZSRR.

Z kolei Przyjaźń wybudowano siedem lat później, bo w roku 1952. Historia drugiego osiedla związana jest bezpośrednio z budową Pałacu Kultury i Nauki. Na tym terenie mieszkali między innymi budowniczowie gmachu. W pierwotnej wersji miały być to obiekty tymczasowe. Jednak, jak widać, przeżyły one siedem dekad. Spacer po tamtych terenach to nie tylko powrót do przeszłości, ale także gratka dla fascynatów dawnej architektury.

Zobacz też: Wakacje w Polsce 2020. Gdzie warto udać się na wypoczynek?

Ciekawe miejsca na spacer w Warszawie: śladem Praskich Kapliczek

Spacer ulicami Pragi-Północ śladem przedwojennymi kapliczkami to kolejna propozycja dla osób, które kochają historię. Ówcześni mieszkańcy pragnąc mieć przy swoich domach symbole wiary i niegasnącej nadziei na lepszą przyszłość, budowali specjalne kapliczki. W trakcie wojny służyły one podczas sprawowania mszy świętej. Należy pamiętać, że w tamtym okresie obrzędy nie mogły być przeprowadzane w kościołach. Na terenie dzielnicy znajduje się około 120 kapliczek, które były świadkiem trudnych dni i walk. Część kapliczek jest murowana, część wykonana z drewna. Jedne są bardzo mocno eksponowane na rogach ulic, inne kryją się w cieniu podwórek i na klatkach schodowych. Co istotne, są one ważnym elementem polskiej historii XX wieku.

Zobacz wideo Chcesz dbać o kondycję nie wychodząc z domu? Kilka aplikacji, które w tym pomogą
Więcej o: