Ciekawe miejsca w Gdyni - zaplanuj podróż pełną wrażeń

Ciekawe miejsca w Gdyni to piękne plaże, molo, zabytkowe budynki i interesujące muzea. Odkryj ich urok i ciesz się możliwości korzystania z licznych atrakcji, które na długo zapadną w pamięć całej rodzinie.

Gdynia, która jeszcze 1000 lat temu była niewielką wioską rybacką, dziś czaruje swym urokiem i nadmorskim klimatem. Piękne miasto, przyciągające turystów równie skutecznie, co wchodzące z nim w skład Trójmiasta Gdańsk i Sopot, zachwyca zabytkami i kusi licznymi atrakcjami.  

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Polsce - co zasługuje na naszą uwagę?

Co warto zobaczyć w Gdyni? Najpiękniejsze zabytki i miejsca

Co warto zobaczyć w Gdyni – nadmorskim mieście, pełnym atrakcji i zabytków? Na pewno piękne plaże, urokliwe uliczki i najsłynniejsze budowle. Poznaj listę miejsc i obiektów, których nie może zabraknąć na trasie wycieczki po Gdyni.

 • Skwer Kościuszki

Podczas pobytu w Gdyni nie sposób pominąć jednej z jej najważniejszych, a przy tym bardzo klimatycznych ulic – Skweru Kościuszki. Z tego miejsca można łatwo dotrzeć do najważniejszych obiektów, takich jak historyczne kamienice, pomniki i Dowództwo Marynarki Wojennej.

 • Klif Orłowski

Poszukiwacze zachwycających widoków i idealnych miejsc na rodzinne fotografie, które staną się prawdziwą pamiątką w albumie ze zdjęciami z wakacji, nie będą żałować, jeśli wybiorą się na Klif Orłowski. Wzdłuż niego rozciąga się nadmorska trasa spacerowa, prowadząca do Sopotu.

 • Kościół Świętego Michała Archanioła

Odkrywcy zabytkowych obiektów sakralnych nie mogą przegapić okazji do obejrzenia z bliska Kościoła św. Michała Archanioła, zlokalizowanego w Oksywie. Świątynię w 1224 roku ufundował gdański książę Świętopełk, jednak od tego czasu do dziś w oryginalnym stanie budowy przetrwała jedynie ściana wschodnia. Kościół, rozbudowany w XIV wieku o nawę boczną i powiększone prezbiterium, ucierpiał w czasach wojen szwedzkich. W pobliżu kościoła znajduje się także najstarszy gdyński cmentarz.

 • Pomnik Ludziom Morza

Jednym z obiektów, które warto zobaczyć podczas zwiedzania Gdyni, jest Pomnik Ludziom Morza. Posąg, zlokalizowany na obszarze portu gdyńskiego, niedaleko budynku kapitanatu portu i Dworca Morskiego, został odsłonięty 22 lipca 1965 roku.

 • Molo w Gdyni Orłowie

Obowiązkowym miejscem, które należy odwiedzić podczas pobytu w Gdyni, jest Molo w Orłowie. Drewniana konstrukcja, będąca pierwotnie niewielkim pomostem dla statków w czasie I wojny światowej, została rozbudowana w latach 20. XX wieku do długości 115 metrów. Molo stanowi dziś jedną z atrakcji turystycznych i jest idealnym miejscem na wykonanie pamiątkowych zdjęć z wizyty w Gdyni.

Inne ciekawe miejsca i zabytki, które warto zobaczyć:

 • Willa Gryf
 • Dom Rybaka
 • Dom Kuracyjny w Orłowie
 • Plaża w Gdyni
Zobacz wideo Zobacz, ciekawe miejsca w Gdyni

Atrakcje w Gdyni – w sam raz dla całej rodziny

Atrakcje w Gdyni to wyjątkowe muzea, zlokalizowane między innymi na sławnych okrętach, a także różne obiekty edukacyjne i rozrywkowe. Zaplanuj podróż pełną wrażeń i niezapomnianych emocji. Zobacz morskie stworzenia z Akwarium Gdyńskiego i zwiedzaj historyczne statki. Takie atrakcje na długo zapadną w pamięć wszystkich domowników.

 • Akwarium Gdyńskie

Różne gatunki morskich ryb i innych stworzeń warto zobaczyć na żywo, a taką okazję stwarza zwiedzającym Akwarium Gdyńskie. Jego niezwykli mieszkańcy zafascynują zarówno dzieci, jak i dorosłych. W wyjątkowym ZOO można podziwiać ryby, gady i płazy, pochodzące z różnych zakątków świata, między innymi z Ameryki Północnej, Afryki i Azji. Ekspozycja w Akwarium Gdyńskim została podzielona na cztery biotopy, prezentujące wodne życie toni oceanicznej, rafę koralową, tropiki Amazonii, a także Morze Bałtyckie.

 • Kolej Linowo-Terenowa na Kamienną Górę

Będąc w Gdyni, warto udać się na wieżę widokową, skąd port jachtowy, Zatoka Gdańska i Skwer Kościuszki wyglądają naprawdę imponująco. Aby się do niej dostać, wystarczy wsiąść w Kolej linowo-terenową, wiodącą na Kamienną Górę. Przejażdżka koleją trwa około dwóch minut.

 • ''Dar Pomorza'' – Oddział Centralnego Muzeum Morskiego

Muzeum, znajdujące się na jachcie, skonstruowanym w 1909 roku, jest już uważane ze jeden z symboli Gdyni – Dar Pomorza, bo o nim tu mowa, to wspaniały okręt, który warto zobaczyć z bliska. Wejście na jego pokład, obejrzenie kajut i maszynowni, pozwala odkryć wspaniałą historię statku, mającego na swoim koncie przepłynięcie pół miliona morskich mil.

 • Muzeum Motoryzacji

Fani samochodów nie mogą przegapić okazji do odwiedzin Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji. Hala wystawowa skrywa pod swym dachem cenne eksponaty, takie jak: półciężarówki pochodzące z czasów wojny, motocykle z różnych stron świata, popularne samochody oraz luksusowe limuzyny.

Inne atrakcje w Gdyni, których nie można pominąć podczas pobytu:

 • Centrum Nauki Experyment
 • JUMPCITY Gdynia
 • Kolibki Adventure Park                                                                                  
 • ''Błyskawica'' – Muzeum na okręcie
 • Rejs galeonem
 • Muzeum Marynarki Wojennej

Zobacz też: Dąbki - atrakcje, plaże, pogoda. Dlaczego warto spędzić tam wakacje?

Więcej o: