Ciekawe miejsca w Karpaczu - co obejrzeć w górskiej scenerii?

Ciekawe miejsca w Karpaczu zadowolą nawet najbardziej wybrednych zdobywców górskich krain. Przyjrzyj się z daleka Śnieżce bądź zdecyduj się na wędrówkę na jej szczyt, odwiedź Świątynię Wang i zobacz, jak wiele szklanych skarbów czeka na ciebie w osobliwej Galerii Szkła.

Co warto zobaczyć w Karpaczu? Poznaj wyjątkowe miejsca

Co warto zobaczyć w Karpaczu? Ta popularna górska miejscowość każdego roku cieszy się uznaniem wielu turystów z Polski i okolicznych krajów. Dlaczego? Otóż, podczas wycieczki nie tylko przyjdzie ci odpocząć, odetchnąć świeżym powietrzem i poprzebywać trochę na łonie natury, ale i zobaczyć kilka nowych rzeczy, na jakie nie natkniesz się nigdzie indziej.

  • Śnieżka – szczyt górujący nad miastem

Śnieżka jest najwyższym szczytem Karkonoszy, a zarazem całych Sudetów. W wyjątkowy sposób góruje nad Karpaczem, wpisując się w tamtejszy krajobraz. Liczy sobie 1602 metry wysokości. Dzięki specyficznemu klimatowi, jaki powstał na tym wzniesieniu, doskonale czuje się tam roślinność alpejska. Warto więc zaopatrzyć się w cieplejszą odzież, by nie zmarznąć podczas podejścia. Na Śnieżce nie funkcjonuje żadne schronisko, dlatego też turyści nie mogą tam spędzić nocy. Jeśli trafi się na lepszą pogodę, ze szczytu tej góry można obserwować okoliczną panoramę. To na pewno niezapomniane doznanie.

  • Dziki Wodospad – odkryj piękno górskiego krajobrazu

W Karkonoszach nie ma może szczególnie monumentalnych wodospadów, jednak jest niezwykle urokliwe miejsce, a mianowicie Dziki Wodospad. Mieści się on w pobliżu hotelu Biały Jar i sąsiaduje także z dolną stacją wyciągu na Kopę. Powstał dlatego, że wybudowano przeciwrumoszową zaporę na Łomnicy. Szczególnie pięknie w tamtej okolicy jest latem, gdy wokół robi się malowniczo, a drzewa dają przyjemny cień. Z kolei w zimie, oprószone śniegiem skały, a także skute lodem powierzchnie mają niesamowity, nieco baśniowy urok.

  • Świątynia Wang – niezwykła norweska budowla

Intrygującym miejscem okaże się też z pewnością urokliwa Świątynia Wang. Ten kościół przyjechał do Karpacza z Norwegii w XVIII wieku! Pierwotnie stał bowiem w miejscowości Vang, jednak kiedy przestał mieścić miejscową ludność, został sprzedany, rozebrany i przewieziony do nowej lokalizacji. W większości został co prawda zrekonstruowany, ponieważ wiele z jego pierwotnych elementów nie nadawało się już do użytku. Uważa się go za najstarszy kościół drewniany w Polsce. Co ciekawe, do jego budowy nie użyto ani jednego gwoździa!

Zobacz wideo Jak wezwać pomoc w górach?

Atrakcje w Karpaczu: tego nie możesz przegapić!

Atrakcje w Karpaczu na pewno pozwolą miło spędzić czas tobie i twoim najbliższym. W zależności od tego, co was interesuje, możecie wybrać wiele intrygujących miejsc, chętnie odwiedzanych przez turystów.

  • Muzeum Zabawek – poczuj magię tego niezwykłego miejsca

Zabawki to coś, co kochają najmłodsi, a ich historia na pewno zainteresuje niejednego dorosłego. Muzeum Zabawek powstało ze zbiorów jednej osoby, Henryka Tomaszewskiego, będącego artystą, a także twórcą Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Kolekcja zawiera zabawki tworzone od XVIII do XX wieku. Wśród nich znajdują się te pochodzące z Japonii, Meksyku, czy też z Australii. Nie brakuje tam klocków i samochodów, które na pewno będą podziwiać chłopcy, a także pięknych lalek, uwielbianych przez większość dziewczynek. Oprócz wystaw stałych, w Muzeum Zabawek organizowane są także wystawy czasowe.

  • Świat Kolejek – miniaturowa rzeczywistość, która zaskoczy całą rodzinę

Karpacz ma także coś dla miłośników kolejek w różnym wieku. W Świecie Kolejek mogą się przenieść do miniaturowej krainy swoich ulubionych pojazdów. Wszelkiego rodzaju kolejki i pociągi pojawiają się w różnych sceneriach. Mamy tu Dziki Zachód, Lodową Krainę i wiele, wiele innych. Zwiedzający mają okazję sterować poszczególnymi pojazdami, a także dźwigiem. Dokładne makiety zawierają w sobie rzeki, tunele, mosty i budynki, które doskonale wpisują się w mikro-rzeczywistość. Udostępniane są też specjalne gogle VR, pozwalające na wniknięcie do wirtualnej rzeczywistości.

  • Galeria Szkła – odkryj piękno szklanych dzieł

Galeria Szkła to z kolei prywatne zbiory Doroty Dedo, która fascynowała się szkłem od wielu lat. Jej szklany asortyment jest naprawdę imponujący. Niektóre przedmioty uzyskała poprzez wymianę z innymi kolekcjonerami, część pochodzi z aukcji w internecie, jeszcze inne natomiast były kupowane na różnego rodzaju giełdach oraz pchlich targach. Teraz natomiast ty i twoja rodzina możecie odwiedzić dom pani Doroty i bezpłatnie obejrzeć jej niebywałą kolekcję. Jednocześnie możecie dowiedzieć się też czegoś nowego na temat wyrobów z tego materiału.

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Polsce - co zasługuje na naszą uwagę?

Więcej o: