Ciekawe miejsca we Wrocławiu - co zobaczyć w jednym z piękniejszych miast Polski?

Ciekawe miejsca we Wrocławiu przyciągają co roku rzesze turystów. Odwiedź Ostrów Tumski, podziwiaj Ogród Japoński, a potem, wraz z rodziną, wybierzcie się do Aquaparku, choć pamiętaj, że to wcale nie wszystko, co może ci zaoferować to miasto.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Miejsca, które cię zaintrygują

Nie wiesz, co warto zobaczyć we Wrocławiu? Oczywiście, jeśli tylko tam pojedziesz, szybko przekonasz się, że intrygujących miejsc na terenie miasta wcale nie brakuje. Wybór jest spory, dlatego nie zaszkodzi najpierw przygotować sobie listę przystanków, które powinno się zrobić podczas wycieczki.

  • Ostrów Tumski – część miasta z historią

Ostrów Tumski jest najstarszą, a zarazem najbardziej atrakcyjną i malowniczą częścią miasta. To tam znajdują się wyspy połączone ze sobą mostami, a także ścieżkami. Nic dziwnego, że tak wiele osób wybiera tamto miejsce na leniwe spacery, podczas których można podziwiać okoliczne widoki. Na terenie Ostrowa Tumskiego uliczki są oświetlone latarniami gazowymi, które nadają miejscu specyficznego klimatu. Za ich rozpalanie odpowiada latarnik – ubrany w czarną pelerynę, chętnie zaczepiany przez turystów, którzy chcą sobie robić z nim zdjęcia. Jeśli lubisz przechadzki w wyjątkowej scenerii, na pewno musisz się tam wybrać.

  • Ogród Japoński – czas na chwilę egzotyki

Przepadasz za orientem? W takim razie na twojej mapie podróży powinien się koniecznie znaleźć miejscowy Ogród Japoński. Kompleks znajduje się w Parku Szczytnickim i jest jedną z nielicznych pozostałości Wystawy Światowej z 1913 roku. Autorem ogrodu był hrabia Fritz von Hochberg, zakochany w japońskiej kulturze, a pomagał w tym przedsięwzięciu ogrodnik Mankichi Arai. Możesz przyjrzeć się olbrzymim karpiom zamieszkującym tutejszy staw. Piękne krajobrazy podziwia się od kwietnia do listopada. Niewykluczone, że przy okazji zaliczysz jakieś interesujące wydarzenie na przykład pokazy parzenia herbaty.

  • Krasnale – wyrusz ich śladem po Wrocławiu

Choć może nie każdy o tym wie, Wrocław to także miasto krasnali! Na terenie całej metropolii jest ich rozlokowanych blisko czterysta, więc właściwie nietrudno na nie trafić. Jeśli jednak chce się ich spotkać jak najwięcej, warto najpierw sprawdzić w internecie mapę i zaznaczyć sobie na niej punkty, w których się znajdują. Musisz wiedzieć, że pierwsze z nich stanęły w mieście w latach osiemdziesiątych XX wieku, w związku z manifestem ruchu Pomarańczowej Alternatywy, na swój sposób sprzeciwiającego się komunistycznej władzy. Teraz natomiast krasnale stanowią ciekawą ozdobę Wrocławia.

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Polsce - co zasługuje na naszą uwagę? 

Atrakcje we Wrocławiu: z których warto skorzystać?

Atrakcje we Wrocławiu są dosyć liczne i z tego też powodu przyciągają sporo osób z Polski i zagranicy. W zależności od zainteresowań, możesz aktywnie spędzić czas, wybrać się na długi i odprężający spacer, czy dowiedzieć się czegoś nowego.

  • Wrocławskie ZOO – przeżyj niezapomnianą przygodę z całą rodziną

Jednym z piękniejszych miejsc we Wrocławiu jest na pewno tamtejszy ogród zoologiczny. Warto wiedzieć, że to właściwie najstarsze ZOO w naszym kraju, a jednocześnie to, które wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania. Na miejscu znajdują się różne pawilony tematyczne, w których możesz zobaczyć zwierzęta z różnych stron świata. Szczególnie dużą popularnością cieszy się otwarte w 2014 roku Afrykarium. Nic dziwnego – to w końcu pierwsze oceanarium, które powstało na terenie naszego kraju. Jeśli chcesz, możesz je zwiedzać, spacerując wewnątrz szklanego tunelu, gdzie możesz obserwować podwodne zwierzęta.

Zobacz wideo Wakacje 2020
  • Hydropolis – dowiedz się więcej na temat wody

Chyba wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, jak ogromne znaczenie w naszym życiu odgrywa woda. We Wrocławiu odnajdziesz oryginalne centrum wiedzy o wodzie, z którego skorzystają zarówno dorośli, jak i najmłodsi. Co istotne, całość została umieszczona w obiekcie poprzemysłowym – dziewiętnastowiecznym podziemnym zbiorniku. Wystawa, która znajduje się w centrum, zawiera siedem stałych stref tematycznych. Pojawiają się tam także cykliczne wystawy czasowe. Małym odkrywcom na pewno spodoba się specjalnie przygotowana strefa dla dzieci, a inni odwiedzający docenią miejsce relaksu.

  • Aquapark – czas na aktywny wypoczynek

We Wrocławiu czeka też na ciebie świetnie przygotowany Aquapark. Obiekt składa się z kilku różnych stref, tak, by mogli z niego korzystać zarówno dorośli, w tym doświadczeni pływacy, jak i dzieci, które dopiero uczą się pływać. Użytkownicy parku wodnego mają więc do dyspozycji baseny rekreacyjne, gdzie można trochę się pobawić i odpocząć, a także basen sportowy, na którym można poćwiczyć kondycję. A jeśli chcesz jeszcze innego rodzaju relaksu, skorzystaj z rozbudowanego kompleksu saunarium. W Aquaparku Wrocław znajduje się też siłownia i fitness.

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Krakowie - które z nich warto odwiedzić?

Więcej o: