Ciekawe miejsca w Warszawie - zobacz, czym zaskoczy cię polska stolica

Ciekawe miejsca w Warszawie zawsze przyciągają tłumy turystów. Mieszkasz w innej części kraju i jakoś nigdy nie miałeś okazji, by się tam wybrać? Multimedialny Park Fontann, ZOO, Manufaktura Cukierków - to tylko nieliczne z propozycji, jakie na ciebie czekają.

Ciekawe miejsca w Warszawie – prawdziwe bogactwo różnorodności

Choć wszyscy wiemy, gdzie jest Warszawa i często widujemy ją na zdjęciach czy w telewizji, zdarza się, że wybraliśmy się tam raptem raz, może nawet tylko ''przy okazji'' albo nie dotarliśmy tam wcale. Tymczasem nasza piękna stolica oferuje przyjezdnym nie tylko słynne miejsca, jakich nie sposób nie znać, ale i skrywa wiele obiektów czy atrakcji, o których możemy nie mieć pojęcia. Coś dla siebie znajdą tam na pewno wszyscy ceniący sobie spokój, a także ci lubiący aktywny wypoczynek. Wystarczy tylko zapoznać się z najlepszymi propozycjami i wyruszyć w drogę.

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Krakowie - które z nich warto odwiedzić?

Co warto zobaczyć w Warszawie? Wyjątkowe miejsca i obiekty

Zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Warszawie? W naszej stolicy nie brakuje miejsc do oglądania i zwiedzania. Jeśli do nich zajrzysz, twój wyjazd na pewno stanie się jeszcze ciekawszy.

  • Łazienki Królewskie – wyjątkowy park, który kochają wszyscy warszawiacy

Uwielbiasz długie spacery na łonie natury? Rozległy park łazienkowski już na ciebie czeka. To także nie lada gratka dla miłośników architektury. W samym środku znajduje się bowiem okazała rezydencja letnia Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na terenie Łazienek Królewskich odnajdziesz także bogate oranżerie, a także amfiteatr czy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Twoją uwagę na pewno przykują też liczne rzeźby. Szczególnie warto zdecydować się na przechadzkę wiosną lub latem, kiedy miejscowe ogrody obfitują w różnobarwne kwiaty. W lecie, w niedziele, odbywają się tu także popularne Koncerty Chopinowskie.

  • Multimedialny Park Fontann – niezwykłe miejsce mieniące się feerią barw

To niezwykłe miejsce znajduje się u podnóża Starego Miasta. Każdy, kto tutaj przyjedzie, może liczyć na relaks i ochłodę (szczególnie przyda się to w upalne letnie dni). W wieczorny weekend dodatkową atrakcją są niesamowite spektakle, stanowiące magiczną grę wody, światła i dźwięku. Tylko w tym miejscu uda ci się obejrzeć niezwykłą animowaną historię, która opowie ci więcej o Warszawie, a także przedstawi motywy z najpopularniejszych warszawskich legend. Jeśli pomyśleć o ''tańczących'' światłach laserów i kilkumetrowych słupów wody pozostających w ciągłym ruchu, trudno się od czegoś takiego oderwać.

  • Muzeum Neonów – przyjrzyj się ich jaskrawym kolorom i odczytaj wszystkie

To jedyny taki obiekt w całej Europie. Aby się tam znaleźć, należy dotrzeć do Soho Factory, przestrzeni pozostałej po dawnej fabryce amunicji. Wewnątrz można podziwiać ponad dwie setki neonów, układających się w oryginalne, słynne czy kultowe napisy. Nie musisz być wielkim miłośnikiem sztuki, by poczuć niezwykłość tego miejsca. Znalazło się tam wiele zapomnianych neonów, które, wydawać by się mogło, czasy swojej świetności mają już dawno za sobą. Tymczasem odnowione, mogą znowu cieszyć oko, spełniając nieco inną funkcję niż dawniej.

Zobacz wideo Wakacje 2020

Atrakcje w Warszawie: gdzie jeszcze warto się znaleźć?

Będąc w podróży, możesz natrafić na rozmaite atrakcje w Warszawie, również te, które warto podziwiać całą rodziną. Są miejsca, w jakich spędzicie miło czas, a także takie szczególnie imponujące najmłodszym. Gdzie więc jeszcze warto zawędrować, będąc w stolicy?

  • Warszawskie ZOO – wybierzcie się tam całą rodziną

Co będzie lepszym pomysłem na wspólnie spędzony dzień, jak nie spacer po ogrodzie zoologicznym? Najmłodsi członkowie rodziny na pewno chętnie odwiedzą zwierzęta, których nie spotkają nigdzie na co dzień. W Warszawie czekają na nich między innymi: słonie, jaguary (w tym ich czarna reprezentantka), dostojny goryl czy nosorożec indyjski. Starszym natomiast samo przejście się po parku pozwoli na chwilę relaksu i odcięcie się od miejskiego zgiełku.

  • Park Rozrywki Stacja Grawitacja – to miejsce szczególnie docenią najmłodsi

W tym miejscu dzieci (a także dorośli) będą wreszcie mogli się wyszaleć. W rozległym kompleksie rozrywkowym znajduje się szereg trampolin, a także park linowy (trasy mają różne stopnie trudności, dlatego warto je dobierać w zależności od doświadczenia). Na miejscu znajduje się również ścianka wspinaczkowa. Można więc skakać i dokazywać do woli, a rozrywka na pewno przypadnie do gustu każdemu członkowi rodziny, niezależnie od jego wieku.

  • Manufaktura Cukierków: raj dla tych, którzy kochają słodycze

Na wszystkich miłośników słodkości czeka Manufaktura Cukierków. W tym wyjątkowym miejscu zyskasz okazję do obejrzenia procesu powstawania niezwykłych cukierniczych dzieł sztuki przy wykorzystaniu metody z XVII wieku. Wszystko, co znajduje się w asortymencie Manufaktury, powstaje ręcznie. Można się więc cieszyć karmelkami w blisko osiemdziesięciu różnych smakach i o ogromnej liczbie wzorów. Co istotne, możesz też trafić na warsztaty kręcenia lizaków, w których może wziąć udział twoja pociecha, a następnie otrzymać dyplom Małego Cukiernika.

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Łodzi - czego nie możesz przegapić podczas wizyty?

Więcej o: