Ciekawe miejsca w Łodzi - czego nie możesz przegapić podczas wizyty?

Ciekawe miejsca w Łodzi zachwycają atrakcjami, historią i zabytkową architekturą. Zobacz najpiękniejsze obiekty wciąż rozwijającego się miasta, które potrafi prawdziwie zachwycać i zaskakiwać.

Ciekawe miejsca w Łodzi - atrakcje dla każdego turysty

Łódź to piękne miasto, które skrywa w sobie wiele tajemnic. Zabytkowe budynki, słynna Manufaktura i liczne atrakcje turystyczne, to jedynie kilka powodów, które zachęcają do tego, by wpaść do Łodzi na nieco dłużej. Odkryj uroki tego miasta i poznaj jego atrakcje, które pokocha cała rodzina.

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Polsce - co zasługuje na naszą uwagę?

Co warto zobaczyć w Łodzi: zabytkowe miejsca i obiekty            

Co warto zobaczyć w Łodzi podczas jej zwiedzania? Przemysłowe, wciąż rozwijające się miasto, zachwyca obiektami architektonicznymi, takimi jak Pałac Karola Poznańskiego (obecna Akademia Muzyczna), wspaniałymi pomnikami, wśród których znajduje się Fortepian Rubinsteina. W Łodzi znajdują się również miejsca, skłaniające do zadumy i refleksji – do nich można zaliczyć Cmentarz Żydowski czy Park Ocalałych. Jeśli planujesz odwiedziny Łodzi, sprawdź, w których jeszcze miejscach nie może cię zabraknąć.

  • Ulica Piotrkowska

Podczas pobytu w Łodzi obowiązkowym miejscem odwiedzin jest jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie, czyli słynna ulica Piotrkowska. Wyjątkowo reprezentacyjna, pełna lokali i zabytkowych kamienic, zachwyci każdego miłośnika zakupów, dobrych smaków i zabawy. Nie przegap też Galerii Wielkich Łodzian, jak również rzeźb, postawionych na pamiątkę sławnych mieszkańców ''grodu nad Łódką''.

  • Manufaktura

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, przebywając w Łodzi, jest oczywiście Manufaktura, czyli jedno z najpiękniejszych centrów handlowych w Europie. Pięknie odrestaurowany obiekt, pełen sklepów, restauracji i kawiarni, zachwyci każdego swym wyjątkowym klimatem.

  • Centralne Muzeum Włókiennictwa

Odwiedzając Centralne Muzeum Włókiennictwa, zyskasz okazję obejrzenia stałych wystaw, do których zalicza się Kotłownia – interesujące muzeum interaktywne. Zobaczysz też rekonstrukcję tkalni z przełomu XIX i XX wieku, jak również przyjrzysz się bliżej zachwycającej kolekcji polskich drukowanych tkanin odzieżowych, pochodzących z okresu PRL.

  • Bazylika archikatedralna św. Stanisława Kostki

Podczas zwiedzania Łodzi i ulicy Piotrkowskiej, nie można również pominąć pięknej Bazyliki archikatedralnej św. Stanisława Kostki. Rzymskokatolicki kościół parafialny wzniesiony został w latach 1901–1912.

Zobacz wideo Turystyczna strona Łodzi

Atrakcje w łodzi: w sam raz dla całej rodziny

Atrakcje w Łodzi podbiją serca zarówno najmłodszych, jak i starszych. Jeśli planujesz zatrzymać się w tym mieście na kilka dni z rodziną lub po prostu spędzić tam miły i pełen wrażeń weekend, zobacz koniecznie, których miejsc na mapie Łodzi nie możesz przegapić.

  • Palmiarnia Łódzka

Miłośnicy natury docenią piękno łódzkiej palmiarni - ogrodu botanicznego. Wspaniałe miejsce, pełne egzotycznych roślin, to doskonały pomysł na rodzinny wypoczynek. Zachwycające, kolorowe kwiaty, imponujące palmy i pozostała roślinność, wchodząca w skład kolekcji palmiarni, nacieszy oczy dorosłych, dzieci natomiast będą zachwycone możliwością zobaczenia żółwi i barwnych karpi.

  • Centrum Nauki i Techniki EC1

Nie ma lepszego pomysłu na spędzanie czasu z rodziną w Łodzi, niż odwiedziny w Centrum Nauki i Techniki EC1, znajdującym się na terenie historycznej Elektrowni Łódzkiej. Odwiedziny tego miejsca zachwycą zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Poznawanie skomplikowanych zjawisk przez samodzielne przeprowadzenie eksperymentów z pewnością podbije serce każdej pociechy.

  • Planetarium EC1

Na terenie Elektrowni Łódzkiej znajduje się również Planetarium EC1 – miejsce, idealne dla każdego młodego miłośnika astronomii. W najnowocześniejszym tego rodzaju obiekcie, jaki można znaleźć w Polsce, znajduje się ekran sferyczny o średnicy 14 metrów, zachwycający jakością obrazu. W planetarium wyświetlane są edukacyjne pokazy, dotyczące zagadnień z dziedziny astronomii, jak również przyrody. 

  • Aquapark Fala

Do łódzkich atrakcji należy również Aquapark Fala, zaliczany do jednego z największych obiektów tego typu w Polsce. W parku wodnym znajdują się zarówno baseny zewnętrzne, jak i wewnętrzne, w tym także basen ze sztuczną falą. Podczas pobytu w tym miejscu nie można przegapić okazji do zjechania z najwyższej zjeżdżalni wodnej w Polsce – Kamikadze. Miłośnicy relaksu mogą również skorzystać z masaży wodnych, sauny fińskiej i sauny parowej. Wśród licznych atrakcji parku wodnego znajdują się ponadto: place zabaw, most linowy, tężnia solna i obiekty restauracyjne.

  • Muzeum Kinematografii – Pałac pełen bajek

Prawdziwą atrakcją dla rodzin z dziećmi okażą się bez wątpienia odwiedziny Muzeum Kinematografii. W tym miejscu można obejrzeć prawdziwe rewolucyjne wynalazki, mające wielkie znaczenie dla rozwoju kina, zapoznać się z historią montażu filmowego, jak i odkryć tajemnice planu filmowego. Najmłodsi z pewnością będą również zachwyceni odwiedzinami piętra poświęconego postaciom znanym z polskich filmów animowanych.

  • Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi

Łódzki Ogród Zoologiczny to idealne miejsce dla małych i dużych miłośników zwierząt. Podczas pobytu w zoo zwiedzający mogą zobaczyć najwspanialsze egzotyczne gatunki zwierząt, takich jak żyrafy, małe ssaki, niedźwiedzie, drapieżne ptaki czy dzikie koty. Na uwagę zasługują również zachwycające akwaria i motylarnia.

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Europie - poznaj niepowtarzalne zakątki naszego kontynentu

Więcej o: