5 książek do samolotu i na wakacje. Najbardziej wciągające pozycje

Czy podczas lotu na wymarzone wakacje towarzyszy ci nuda i poczucie marnowania czasu? Te książki sprawią, że podróż samolotem stanie się dużo przyjemniejsza.

Jeszcze przed wystartowaniem samolotu, stewardessy proszą o wyłączenie telefonów lub aktywację trybu samolotowego. Smartfon przestaje być podstawowym umilaczem czasu. W jaki sposób wykorzystać te kilka godzin? Dobra książka może okazać się zbawieniem. Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie tytułów, które na pewno przyciągają uwagę na kilka długich godzin spędzonych w samolocie. 

1. "Informacja zwrotna"

Powieść Jakuba Żulczyka to trzymający w napięciu kryminał, który z pewnością przypadnie do gustu wymagającym czytelnikom. Historia Marcina Kanii - głównego bohatera, jest pełna zakrętów życiowych, złych decyzji oraz hektolitrów wypitego alkoholu. Mocna literatura dla inteligentnego odbiorcy. 

2. "Chyłka"

Oczywiście najlepiej zapoznać się ze wszystkimi piętnastoma pozycjami serii "Chyłka", jakie przygotował dla nas Remigiusz Mróz, jednak wybór nawet jednej z nich nie okaże się chybiony. Książki z tej serii są naprawdę hipnotyzujące. Jeśli ktoś jest fanem kryminałów rozgrywanych w otoczce sądowych brudów, to ten tytuł zdecydowanie jest dla niego.

3. "Gdzie śpiewają raki"

Delia Owens to amerykańska zoolog i pisarka, która bardzo często zwraca uwagę na kwestie klimatu i przyrody. Książka "Gdzie śpiewają raki" to wciągająca oda do flory i fauny, która uświadamia czytelnikowi, że wszyscy podlegamy tym samym siłom natury. 

4. "Cień Wiatru"

Ta pozycja sprawdzi się zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Wciągająca historia miłości i zaufania, która rozgrywa się w XX-wiecznej Barcelonie z pewnością przypadnie do gustu wrażliwym odbiorcom. Powieść Carlosa Ruiza Zafona odniosła wielki sukces międzynarodowy, także w Polsce. 

5. "Spalony"

Na koniec coś dla fanów sportu, a dokładnie piłki nożnej. Książka "Spalony" autorstwa Krzysztofa Stanowskiego, to biografia piłkarskiej legendy Wisły Kraków - Andrzeja Iwana. Podobnie jak w "Informacji zwrotnej", historia człowieka, który z samego szczytu upadł na dno.